Jump to content

System głośnomówiący przez standardowe radio 6CD

q6a
 Share

Recommended Posts

Witam,

Stałem się szczęsliwym posiadaczem wolnossącego Forka 2007 i na początek chciałbym podłączyć do standardowej

zmieniarki 6CD system głośnomówiący oraz iPhona

Mam pytanie czy macie doświadczenia z takim systemem i czy coś takiego poniżej ma szanse działać:

Subaru 6CD -- tajemniczy kabelek -- PARROT MKi9000 -- iPhone i/lub inny telefon Bluetooth

Generalnie szukam czegoś co:

- zapewni mi podlączenie 1 lub najlepiej 2 telefonów do systemu głośnomówiącego

- pozwoli słuchać muzyki z iPhone lub innego urządzenia USB

- pozostawi oryginalne radio na miejscu... :)

Druga sprawa czy wiecie kto solidnie zrobi taką instalację w Warszawie + ewentualnie wyciszy drzwi

w "tarpanie" :D

dzieki, tamten wątek wiele wyjaśnia

Nie rozmumiem jednej sprawy. Czy urzązenia podłączone przez Parrota korzystają ze wzmacniacza w radiu czy w parrocie. Jesli w Parrocie to jak wygląda sterowanie głośnością ?

Słyszałem że można sterować Parrotem z kierownicy Subaru przez coś co nazywa się "Unika" -- czy to prawda ?

Jeśli podłącze przez Parrota iPhona i np jakiś player po line-in , na obu włącze muzykę to które ma pierwszeństwo. Czy to można ustawić ?

Ze wzmacniacza w Parrocie. Sterowanie głośnością odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota (zobacz moje zdjęcia z ww. posta). Unika to chyba interfejs pomiędzy CAN a Parrotem, nie mam CANa, więc nie rozpoznawałem dokładnie tematu. Pierwszeństwo ma urządzenie, które wybierzesz w interfejsie:

anim_mki9200.gif

Przechodziłem ten etap. Zamiast bawić się półśrodki polecam ci rozwiązanie, które pokazałem na 7 stronie dysklusji Głośniki Forek :arrow: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=22&t=128964&start=300

Porządna 2 -dinowa stacja renomowanego producenta załatwia sprawę. Gra o wiele lepiej niż standardowe radio.

Wtedy ma sens wytłumienie drzwi matą, wymiana głośników, dodanie tweeterów w narożniku szyby. Możesz sparować z urządzeniem kilka telefonów+ kontakty, no i dochodzi nawigacja.

Pionieer i Kenwood wchodzą w dziure po oryginalnym radiu, elegancko bez żadnych ramek maskujących. Zmieniarka? Zamiast niej 4-8 gb karta sd.

dzieki za podpowiedzi

przyzwoite radio z nawigacja jest chyba najlepsza opcja jednak troce boje sie ze mi to wydlubia

dam znac jak juz podejme decyzje/ cos zainstaluje

Sent from my iPad using Tapatalk HD

• 9 months later...
  • 3 years later...