Skocz do zawartości

System głośnomówiący przez standardowe radio 6CD


q6a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stałem się szczęsliwym posiadaczem wolnossącego Forka 2007 i na początek chciałbym podłączyć do standardowej

zmieniarki 6CD system głośnomówiący oraz iPhona

 

Mam pytanie czy macie doświadczenia z takim systemem i czy coś takiego poniżej ma szanse działać:

 

Subaru 6CD -- tajemniczy kabelek -- PARROT MKi9000 -- iPhone i/lub inny telefon Bluetooth

 

Generalnie szukam czegoś co:

- zapewni mi podlączenie 1 lub najlepiej 2 telefonów do systemu głośnomówiącego

- pozwoli słuchać muzyki z iPhone lub innego urządzenia USB

- pozostawi oryginalne radio na miejscu... :)

 

Druga sprawa czy wiecie kto solidnie zrobi taką instalację w Warszawie + ewentualnie wyciszy drzwi

w "tarpanie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, tamten wątek wiele wyjaśnia

 

Nie rozmumiem jednej sprawy. Czy urzązenia podłączone przez Parrota korzystają ze wzmacniacza w radiu czy w parrocie. Jesli w Parrocie to jak wygląda sterowanie głośnością ?

 

Słyszałem że można sterować Parrotem z kierownicy Subaru przez coś co nazywa się "Unika" -- czy to prawda ?

 

Jeśli podłącze przez Parrota iPhona i np jakiś player po line-in , na obu włącze muzykę to które ma pierwszeństwo. Czy to można ustawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniacza w Parrocie. Sterowanie głośnością odbywa się za pomocą bezprzewodowego pilota (zobacz moje zdjęcia z ww. posta). Unika to chyba interfejs pomiędzy CAN a Parrotem, nie mam CANa, więc nie rozpoznawałem dokładnie tematu. Pierwszeństwo ma urządzenie, które wybierzesz w interfejsie:

 

anim_mki9200.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem ten etap. Zamiast bawić się półśrodki polecam ci rozwiązanie, które pokazałem na 7 stronie dysklusji Głośniki Forek :arrow: http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=22&t=128964&start=300

Porządna 2 -dinowa stacja renomowanego producenta załatwia sprawę. Gra o wiele lepiej niż standardowe radio.

Wtedy ma sens wytłumienie drzwi matą, wymiana głośników, dodanie tweeterów w narożniku szyby. Możesz sparować z urządzeniem kilka telefonów+ kontakty, no i dochodzi nawigacja.

Pionieer i Kenwood wchodzą w dziure po oryginalnym radiu, elegancko bez żadnych ramek maskujących. Zmieniarka? Zamiast niej 4-8 gb karta sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...