Skocz do zawartości

Zakup nowego Outbacka 2.0D - opinie uzytkownikow ? :-)


gathorus

Rekomendowane odpowiedzi

i tak krok po kroku stajemy się niewolnikami samochodu. Co pół roku czyszczenie skóry za kilka stówek, co rok polerka lakieru za 1.5k pln itd ......

 

Adam12 , nie przesadzaj :wink: Kupujesz porządny zestaw do skóry i starczy on na kilka razy a polerowanie samochodu co roku jest wręcz niezdrowe :idea: Ja zabezpieczyłem karoserie powłoką i uzupełniam ją co pół roku za niedużą kwotę , na myjni tylko i wył. podstawowe mycie (szampon+woda) :idea: Można przecież też nic nie robić a czy skóra czarna czy beżowa brudzić i niszczyć będzie się tak samo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak krok po kroku stajemy się niewolnikami samochodu. Co pół roku czyszczenie skóry za kilka stówek, co rok polerka lakieru za 1.5k pln itd ......

 

Adam12 , nie przesadzaj :wink: Kupujesz porządny zestaw i starczy on na kilka razy a polerowanie samochodu co roku jest wręcz niezdrowe :idea: Ja zabezpieczyłem karoserie powłoką i uzupełniam ją co pół roku , na myjni tylko i wył. podstawowe mycie (szampon+woda) :idea: Można przecież też nic nie robić a czy skóra czarna czy beżowa brudzić i niszczyć będzie się tak samo :lol:

 

 

Źle się wyraziłem. Miałem na myśli nakładanie powłoki a nie polerkę. Zrobiłem podobnie ale to wszystko kosztuje i to nie mało. Z tego co pamiętam za położenie na nowy lakier ( bez usuwana rys itp ) Sonax Nano Pro zapłaciłem ok. 1k pln brutto. Efekt był super ale niestety nie jest wieczny.

Jeżdżenie co pół roku na uzupełnienie i płacenie 500-600pln uważam za lekką przesadę. Chociaż kto bogatemu zabroni ..... :mrgreen:

po dwóch latach uzbierało się kilka rys i odprysków. Szkoda, że podkład jest biały. Widać każdy najmniejszy ubytek a lakiery w obecnych czasach są takie jakie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie tez mam jasna "skore" w B9 i tez mam tradycyjny problem z fotelem kierowcy... do czyszczenia tapicerki uzywam wilgotnych serwetek dedykowanych do czyszczenia niemowlecych pup :mrgreen:

no bo jezeli cos jest dobre dla niemowlakow, to nie powinno zaszkodzic tapicerce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta jakoscia plastikow jest serio tak zle? w sensie wygladu i trwalosci? Bo w salonie jak ogladalem to nie bylo tak zle, aczkolwiek opinie na forum sa takie, ze az strach :) pod tym wzgledem chyba duzego postepu w jakosci nie ma w porownaniu do Forysia 2006 ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta jakoscia plastikow jest serio tak zle? w sensie wygladu i trwalosci? Bo w salonie jak ogladalem to nie bylo tak zle, aczkolwiek opinie na forum sa takie, ze az strach :) pod tym wzgledem chyba duzego postepu w jakosci nie ma w porownaniu do Forysia 2006 ? ?

 

Trzeba uważać, aby nie porysować (np. te sreberka obok dźwigni zmiany biegów). Wygląd to rzecz gustu ja nic do nich nic nie mam, mnie się podobają :-) Na Forum były skargi na wycierające się plastiki przy kierownicy ja tego nie doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta jakoscia plastikow jest serio tak zle? w sensie wygladu i trwalosci? Bo w salonie jak ogladalem to nie bylo tak zle, aczkolwiek opinie na forum sa takie, ze az strach :) pod tym wzgledem chyba duzego postepu w jakosci nie ma w porownaniu do Forysia 2006 ? ?

 

postęp jest ale nie tak duży jakbyśmy oczekiwali. Trzeba bardzo uważać przy odkurzaniu. Rysują się szybko a potem wygląda to koszmarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gathorus - jeżdżę zamiennie poprzednim Forkiem xt i aktualnym modelem OBK 2.0D, więc mam świeży pogląd.

 

• Przestrzen – dane techniczne wskazuja, ze nowy Outback jest wrecz ogromny, tzn spokojnie z zona, z dzieckiem, 3 wanienkami, nocnikami itd. się zapakuje ? Jeżeli chodzi o wielkosc, to porownuje do aut typu Honda CRV, Mistusbishi Outlander itd.

 

Tak jak pisali Koledzy, te samochody dzieli przepaść, jeśli chodzi o ilość miejsca.

Oboje z żona mierzymy po 176 cm, mamy też dziecko o wzroście 106 cm. Kiedy jedziemy forkiem z tylnego fotela często dochodzą żądania przesunięcia fotela do przodu, mimo, że ten jest już przesunięty tak bardzo, że żona nie podróżuje komfortowo. W OBK żona ustawia fotel tak, żeby było jej wygodnie, natomiast dziecko musi się bardzo postarać, żeby prostując nogi w kolanach dotknąć palcami stóp oparcia fotela pasażera (w jednym i drugim samochodzie ten sam fotelik). Na szerokość też jest zdecydowanie więcej miejsca. No i tylne drzwi są szerokie niczym brama garażowa - wsiadanie lub wsadzanie dziecka nie stanowi żadnego problemu - w forku, ten manewr wymaga dużo więcej gimnastyki.

 

Bagażnik też jest zdecydowanie większy. Poniżej zdjęcie z weekendu, to wszystko zmieściło mi się do bagażnika OBK pod roletę. Do tego było jeszcze kilka drobiazgów i 3 cienkie kurtki. W bagażniku było jeszcze na tyle luźno, że w czasie podróży mogłem pochylić oparcia tylnej kanapy.

 

20120701003.th.jpg

 

Jeździłem Mistusbishi Outlanderem 2,2D. Silnik zdecydowanie głośniejszy niż w OBK a zawieszenie, jak w taczce. Nie idź ta drogą.

 

• Komfort – na codzien zalezy mi na raczej komfortowym pokonywaniu nierownosci, polskich dziur. Mój Forek super się prowadzil, ale był dosc twardy. Rozumiem, ze nowy Outback jest chyba bardziej komfortowy.

 

Tak, jest bardziej komfortowy, głównie to zasługa większego rozstawu osi. Zawieszenie jest jednak sprężyste - nie oczekuj kanapy. Wcześniej jeździłem poprzednim modelem legacy i po przesiadce do OBK moje odczucie jest takie, że jest on twardszy. Z drugiej strony bardzo fajnie wybiera wszelkie nierówności.

 

• Wyciszenie / komfort na trasie - sporo jezdzimy na trasie, również poza Polska z predkosciami autostradowymi (140-150km/h). Forkiem taka jazda była meczaca, bo raz ze palil ile się jechalo  (140km/h = 14 litrow na 100 , plus było dosc glosno (silnik + oplyw powietrza ze względu na lusterka i ogolnie ksztal lodowki . Czy Outback pod tym względem jest znaczaco lepszy? Da się Dieslem spokojnie podrozowac szybko, w tym na niemieckich autostradach z predkosciami 160km/h?

 

Mój forek jest po remapie i ma zmieniony wydech, więc trudno mi się odnieść do seryjnego. Pomijając jednak wydech, to dwie rzeczy są zdecydowanie na plus w OBK mniejszy hałas opływającego powietrza i zdecydowanie niższe obroty silnika (przy licznikowych 150 km/h diesel kręci się z prędkością około 2700 obr/min na 6 biegu i przy tych obrotach ma przyjemny dźwięk). Efekt jest taki, że rozmawia się swobodnie, można też bez problemu posłuchać radia. Audio też jest zdecydowanie lepsze niż w foresterze. Ponadto bez problemu można je połączyć za pomocą BT z tabletem. Ćwiczyłem to ostatnio. Włączyłem dziecku bajkę, fader ustawiony 100 % na tył i święty spokój przez 300 km.

Co do spalania, to na trasie z Poznania do Zakopanego przez Wrocław, z tempomatem ustawionym na autostradzie na licznikowe 150 km / h (141 wg GPS) spalił 6,9 l - liczone pod dystrybutorem. Elastyczność przy prędkościach autostradowych jest naprawdę bardzo dobra, zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę gabaryty samochodu i w sumie niewygórowane parametry silnika.

 

Krok wstecz w stosunku do poprzedniego Forestera i Legacy, to tapicerka siedzeń. Materiałowa, to dramat - widziałem w dwóch samochodach testowych, wyglądała jak w taksówce po przebiegu 200 kkm, skóra niewiele lepsza. Wybrałem opcjonalne obszycie skórą i nie żałuję. Jakość jest rewelacyjna a wygląd wnętrza jest o wiele lepszy niż w oryginale, tym bardziej, że można wybrać kolor pod swój gust. Jasny popiel to jest to :)

 

Podsumowując OBK diesel, to doskonały samochód na długie rodzinne podróże. Ze względu na swoje gabaryty, trochę mniej poręczny w mieście.

 

P.S. I żeby nie było - uwielbiam jeździć forkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie :-)

 

Jestem po dość obfitej jeździe próbnej w tą sobotę i muszę powiedzieć, że...jestem pod mega wrażeniem :-) Auto pozytywnie zaskakuje na żywo, co się nie zawsze zdarza. W środku mnóstwo miejsca, nie wiem czy jeździłem autem, które w środku byłoby przestronniejsze (moze mercedes s lub skoda superb:). Bagażnik mógłby być większy, ale na większość pakunków, typu wanienki, nocniczki, rowerki i 40 paczek pieluch starczy :-)

Silnik i prowadzenie - po prostu super. Jeździłem wieloma dieslami, ale takiego silnika jeszcze nie spotkałem. Rzeczywiście bardziej pracuje jak turbo benzyna niż diesel. Super się wkręca i ciągnie do 4500. wow. i jeszcze ten dźwięk :-) przejechałem sie zaraz po 2.5 benzyna (bez turbo) i byłem rozczarowany :-)

 

Więc wybór chyba potwierdzony. Zakup wrzesień/październik, więc pomału będziemy szukać dobrej oferty (salon / broker).

Zastanawiamy się nad jasną tapicerką, ale potencjalnie myślę nad zamówieniem skóry poza Subaru. Orientuje się ktoś, może gdzie w okolicach Warszawy można coś takiego dobrze zrobić?

spawalniczy, pamiętasz jak to wyglądało u Ciebie?

 

pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...