Jump to content

Impreza 1,6 - 1,8

momik
 Share

Recommended Posts

Szanowne Koleżanki i Koledzy, uzytkownicy i miłośnicy , drodzy rodacy!!!

Mam dylemat

Chciałbym usłyszeć kogoś kto miał lub jeszcze lepiej ma Impreze w specyfikacji dla młodych ojców spłacających kredyt hipoteczny jeszcze przez jakies 140 lat - czyli chodzi mi o silniki 1,6 i 1,8 benzyna w rocznikach maks do 1999r. To że nie jedzie to sie domyslam, ale chciałbym sie dowiedziec jak sie to eksploatuje, a oprócz tego ile to pali, czy te silniki lubią gaz, czy zawory tam są na hydraulice, czy generalnie jest szansa na obniżenie kosztów eksploatacji (paliwo, częsci) w stosunku do legacy 1999r. Przykładowo pytam o coś takeigo.

http://otomoto.pl/subaru-impreza-1-8l-4 ... 69433.html

...Zależy jeszcze jakiego masz tego Legacy.

BH, 2.0b+g z grzechotnikiem w skrzyni, ale jeździ genialnie, spalanie 10,5-12l/100km, jednak cześci troszkę drogawe. Szukam ewentualnej alternatywy bo na 2WD to tak nie za bardzo...

ja miałem 1.6 MY'96 ;-)

poza "normalnymi" wydatkami ... to przez 5 lat użytkowania zepsuła się chłodnica, przegub ... i blacha (bo uwierzyłem sprzedającemu że była bezwypadkowa ... )

paliła średnio 10-13 w mieście, a w trasie poniżej 10 ... (LPG, zwykła prosta instalka na AL-700)

i ten mój egz. był chyba jakiś wyjątkowy, bo nie pamiętam żebym jakoś bardzo odstawał szybkością od innych aut na drogach :twisted:

1,6 i 90 KM cz nawet 1,8 z 105KM w czterech łapach jest dychawiczne, nie da się ukryć,

i moim zdaniem wcale nie pali mniej niż 2L w tej samej budzie, a jeżeli nawet, to niewiele mniej,

a dynamiki brak, nie mówię o sporcie, tylko o zwykłym wyprzedzaniu ciężarówek....

masz fajnego legaca, to go reanimuj, bo na takiej zmianie nic nie zaoszczędzisz, a stracisz tylko nerwy... :D

No własnie na drugim końcu jest to że auto juz znam a po zakupie zawsze bedzie zagadka. Dodatkowo jak zmiana nie będzie sie wiązala z zauważalnie niższymi kosztami to byloby to pozbawione sensu, dobrze że sie o to zapytałem

Dzis mam zamiar podjechać gdzieś z tą skrzynią ale cudów sie nie spodziewam :cry:

Szkoda że sie dałem namówić na subaru, bo to prawda co mówili że potem to już nie chce sie mieć innego samochodu...

Chyba się wypowiem się 8)

Miałem Legacy BARDZO PODOBNE DO TWOJEGO :P , miałem 2 Imprezy 97r., 1.6 LPG FWD i 2.0 LPG AWD, a teraz Legacy III sedan AT. Impreza bieda-spec paliła ok. 10l LPG przy normalnej jeździe, Impreza 2.0 ok. 11-12 LPG - moim zdaniem różnica w kosztach paliwa jest więc pomijalna... Legacy z 99r nie jest specjalnie zaawansowane technicznie względem 2 - 3 lata starszej Imprezy, więc bezawaryjność jest raczej na podobnym poziomie. Tyle , że Legaców (również na części) jest mniej na rynku, ale są :wink:

Wspominałeś wcześniej , że coś się wysypało przy wymianie oleju w skrzyni, teraz sytuacja się pogarsza, a auto dalej jeździ, tak ? Skrzynie manualne do tego modelu nie są raczej horrendalnie drogie, może warto poczekać aż pojawi się jakaś warta zakupu ?

Znasz auto, poczyniłeś już pewne inwestycje, założyłeś LPG, moim zdaniem nie warto teraz pchać się w kolejne używane auto w niewiadomym stanie - zwłaszcza że chcesz zostać przy AWD...

subaru i oszczedzanie raczej sie wyklucza, chyba nikt sie tu nie oszukuje.

Jeżeli Cie zjada ,to odrzuć sentymenty i zmień marke. Wydaje mi sie że bez sensu narobić sobie długów :?

Taaaa, masz racje tez wychodze z takiego założenia ze kredytu na naprawe brał nie bede

wróciłem z Józefowa....

skrzynia no i raczej przy okazji bedzie zmiana sprzęgła, a żeby mieć spokój to i dwumasa by pasowało zrobic porządek i przy takiej konfiguracji mam spokój na 100-200kkm - zastanawiam sie nad tym mocno

Ma tu ktos może orientacje jak sie kształtuje koszt wymiany na jednomase? bo w końcu o to nie zapytałem, Chodzi o koszt samej jednomasy bo sprzegło exedy (zestaw) 1150zł , robocizna jest niejako gratis bo i tak skrzynia bedzie wyjmowana.