Skocz do zawartości

Kamyczki tłukące przednią szybę


Lukasz123

Rekomendowane odpowiedzi

Mając porównanie to wydaje mi się że oryginały są jakieś słabsze. Kamyki stukają po wszystkich i nie wybierają, ale w innych autach nie miałem tych problemów.

 

no właśnie o tym wyżej pisałem - zamiennik wydaje się zdecydowanie bardziej wytrzymały. a biorąc pod uwagę, że za cenę oryginału można mieć 3 zamienniki, nie ma w ogóle nad czym się zastanawiać... przy serwisie, częsciach mam inne podejście i robię wszystko na ori ale szyba to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tez tak miałem jechałem kiedys i trzy kamienie spadajace z nieba chyba uderzyły mi w szybe. I jak sie to mówi do trzech razy sztuka trzeci rozwalił mi szybe... Dlugo nie musiałem z nia jezdzic bo ja wkoncu rozpiłem do konca. Wymieniłem na Nordglass za 350 i klej gratis i narazie nic sie nie dzieje. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam inny ciekawy problem. Otóż wczoraj rano jadąc do pracy, szyba w Forrim (II,2005) była cała, a o 15tej po postoju na parkingu pękła. Uszkodzenie powiększa się cały czas i kwalifikuje się tylko do wymiany. I pytanie czy można i opłaca się kupować zamiennik z ogrzewaniem do auta, które takiego nie miało? Czy komuś zdarzyło się w Forku że szyba pękła bez uderzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem tu na forum że pękła. Chyba błąd montażu że naprężenia przy upale tak rozniosły szybę. Wymieniałem szybę 2 razy i ta ostatnia jest bez ogrzewania. Dla mnie nie było problemu bo nigdy nie musiałem korzystać z tych grzałek, prędzej zawsze zadziałał silny nadmuch na szybę. I tak nie można uruchamiać wycieraczek póki są kawałki lodu na szybie. Zanim oskrobałem to nadmuch już roztapiał. Wydaje mi się też że zastępcza jest mocniejsza. Nie znam firmy bo szyba nie ma żadnych napisów. Zamiennik tańszy, 25% ceny oryginału.

Witam, mam inny ciekawy problem. Otóż wczoraj rano jadąc do pracy, szyba w Forrim (II,2005) była cała, a o 15tej po postoju na parkingu pękła. Uszkodzenie powiększa się cały czas i kwalifikuje się tylko do wymiany. I pytanie czy można i opłaca się kupować zamiennik z ogrzewaniem do auta, które takiego nie miało? Czy komuś zdarzyło się w Forku że szyba pękła bez uderzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forri, jesli byc chcial ogrzewanie szzyby to byc musial caly sterownik i instalacje zalozyc aby to mialo jakikolwiek sens. Ale wg mnie nie potrzebne. Skoro nie ma to po co? Kup bez ogrzewania taka jak masz i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forri, szyba potrafi prysnac ot tak bez powodu, szczególnie przy upałach i klimie albo przy ostrej zimie i ogrzewaniu. Nie trzeba puszczać od razu klimy na szybę. Ludzie mieszkający w moim klimacie dobrze o tym wiedza wiem ze czasem instruktorzy mówią o tym na nauce jazdy. Szyba wklejana jest elementem konstrukcyjnym auta i przenosi znaczne naprężania. Większe jest ryzyko w samochodach "prostowanych" i na dziurawych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest dla mnie zastanawiające dlatego, że wydarzyło się to gdy samochód stał, a operacja słoneczna była na tył auta. Nie było klimy, ani uderzenia. A Forek jest od początku w rodzinie i nigdy nie zaliczył dzwona tylko wiadomo jakąś kosmetykę. Mniejsza o to trzeba wymienić i byleby to się więcej nie powtórzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio jechałem pod słońce i zobaczyłem, jak tragicznie wygląda moja szyba czołowa :cry: Podjechałem miejscowego zakładu Hurtigruta Autoglass, zajmującego się wymianą i popytałem o koszty:

Z AC z wymianą zaśpiewali mi 2000 NOK.

Teraz mam pytanie, czy zyskam lub stracę, robiąc to na miejscu z AC, czy lepiej byłoby wymienić w PL za podobną kwotę

950pln brutto z wymianą. Tyle płaciłem 2lata temu
bez ubezpieczenia :?:

Muszę podjechać do ubezpieczalni i zapytać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem pod słońce i zobaczyłem, jak tragicznie wygląda moja szyba czołowa :cry: Podjechałem miejscowego zakładu Hurtigruta Autoglass, zajmującego się wymianą i popytałem o koszty:

Z AC z wymianą zaśpiewali mi 2000 NOK.

Jak na norweskie realia, to dość śmieszna cena jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wczoraj moja szyba przednia pękła tak na 50 cm, jakiś czas temu dostałem odprysk kamienia i robiłem wypełnienie - niestety jak przyszły duże mrozy to szyba nie wytrzymała. W ASO Gdańsk koszt wymiany ponad 3 tyś. Dzisiaj będzie u mnie rzeczoznawca i mam nadzieję, że zrobię to w ramach AC, pal licho już te zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mają, koszt zamiennika to około 1500 zł :-)

 

mowilem o uzywce w bdb stanie lub nowej:

 

kilka propozycji:

 

http://allegro.pl/subaru-forester-po-2008-08-szyba-przednia-czolowa-i2960854422.html

http://allegro.pl/subaru-forester-ii-od-02r-szyba-przednia-grzana-i2939974468.html

http://allegro.pl/subaru-forester-08-nowa-szyba-przednia-ogrze-krak-i2937156317.html

http://allegro.pl/szyba-przednia-przod-subaru-forester-08-12-i2905208669.html

 

to opcje z 1wszej strony (w sumie wyskoczylo mi 9 stron..) - mysle, ze na bank znajdziesz cos ciekawego

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nówki są tylko od 08

tak czy inaczej zrobię w aso

diagnosta w swojej bazie ma cenę szyby w aso ponad 900 zł netto - zatem nie ma opcji aby ubezpieczyciel zapłacił 3 tys

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...