Skocz do zawartości

Shortshifter do Forka S-Turbo


Subaru_Forester

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt się nie wychyla, bo zapewne mało kto ma to zamontowane w Forku.

Generalnie montaż shortshifter-a aż tak bardzo nie usprawni Twojego auta, a i na osiągach mu mocno nie przybędzie.

Korzyści z tego zabiegu znikome, jedynie fajny gadżet. Ale jak lubisz i jesteś fanem takich zabawek zawsze warto poeksperymentować i mieć niepowtarzalne autko 8) A do dobrego można szybko się przyzwyczaić.

Osobiście nie znam nikogo kto ma to w Foresterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wychyla, bo zapewne mało kto ma to zamontowane w Forku.

Generalnie montaż shortshifter-a aż tak bardzo nie usprawni Twojego auta, a i na osiągach mu mocno nie przybędzie.

Korzyści z tego zabiegu znikome, jedynie fajny gadżet. Ale jak lubisz i jesteś fanem takich zabawek zawsze warto poeksperymentować i mieć niepowtarzalne autko 8) A do dobrego można szybko się przyzwyczaić.

Osobiście nie znam nikogo kto ma to w Foresterze.

 

osobiście nie wyobrażam sobie XT w automacie bez sportshifta :!: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kogoś, kto miał w XT short shifter (kropkowicz), i naprawdę skok lewarka się skrócił... podobnie jak i sam lewarek (2 efekty w 1) i dla mnie "gała" była tam za nisko...

 

wszystko dzięki takiemu czemuś firmy kartboy, powodującemu "zmianę geometrii" gałki - skrócenie skoku lewarka zmiany biegów:

 

image_01_600.jpg

 

 

o, znalazłem jakieś poglądowe foto, gałka zmiany biegów obniżyła się w stosunku do serii:

 

images?q=tbn:ANd9GcS_qH8BpU_FaQDVmbDrYQ_s-sKyD8HjuWVrf0ePAd4bQG17edNiZRcuGEGP

 

http://www.subaruforester.org/vbulletin ... ter-10955/

 

mam to urządzonko teraz u siebie w garażu, czeka na zamontowanie w swoim S-Turbo, i ewentualnie sprawdzenie, co można zrobić, żeby gała mi nie opadła tak nisko jak na tej fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerost formy nad treścią,

chyba że masz jakieś rozbuchane ambicje sportowe wobec swojego Foresia,

zamierzasz z niego zrobić rakietę....

i ta 1/10000 sekundy szybsza zmiana biegów da Ci jakieś wymierne efekty i będzie powodem jakichś nadzwyczajnych wytrysków samozadowolenia....

 

moim zdaniem bzdura i tyle, wydaj lepiej tę kasę na coś pożytecznego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerost formy nad treścią,

chyba że masz jakieś rozbuchane ambicje sportowe wobec swojego Foresia,

zamierzasz z niego zrobić rakietę....

i ta 1/10000 sekundy szybsza zmiana biegów da Ci jakieś wymierne efekty i będzie powodem jakichś nadzwyczajnych wytrysków samozadowolenia....

 

moim zdaniem bzdura i tyle, wydaj lepiej tę kasę na coś pożytecznego :D

 

Mikołaj, emotorsport ma rację.

Mam u siebie (był jak kupiłem, to i jest), krótszy skok lewarka, niżej gała, ciężej ciut chodzi i trzeba uważać przy zmianie biegów, bo sie mogą szybko synchronizatory skończyć 8)

 

Chcesz, to na spocie sobie sprawdzisz ocokaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo trudne jest przefiltrowanie wszystkich dostępnych na rynku bajerów do auta, i rozdzielenie ich na takie,

które nam coś naprawdę dadzą i są do czegoś potrzebne,

od zbędnego szrotu, który wymienia albo dokupuje się tylko po to,

żeby ktoś zrobił na tym kasę.... :twisted:

 

dlatego dobrze jest, zanim się jakieś cacko z dziurką czy bez, zakupi, bez wstydu zapytać innych, co na ten temat sądzą.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak seryjny mechanizm zmiany biegów jest sprawny i bez nadmiernych luzów wywołanych zużyciem, działa precyzyjnie i nie jest męczący,

a shortshifter nie każdemu pasuje, bo czasem jest ciężko trafić z biegiem i można zapakować 3 zamiast 5.....

ale to kwestia indywidualnych upodobań i gustów, a o tych, jak wiadomo, się nie dyskutuje...lamje lipa i tyle... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru_Forester, Mam i jestem bardzo zadowolony, skok wyraźnie krótszy, szybsza zmiana biegów, ogólnie fun :mrgreen: . Gałka wyraźnie niżej(nie każdą będzie się wygodnie zmieniać) i przez pierwsze dwa tygodnie wyraźnie "ciężko" chodzi...a potem się przyzwyczaisz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zrobię jak napisał Kubeusz - na spocie zobaczę ocokaman :mrgreen:

Ogólnie pomysł wziął się z tego, że lubię szybkie i krótkie zmiany biegów, a seryjna skrzynia jest przeciętna w tym temacie. Nie liczę na jakiś wpływ na osiągi auta - chodzi tylko o moje upodobania 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zrobię jak napisał Kubeusz - na spocie zobaczę ocokaman :mrgreen:

Ogólnie pomysł wziął się z tego, że lubię szybkie i krótkie zmiany biegów, a seryjna skrzynia jest przeciętna w tym temacie. Nie liczę na jakiś wpływ na osiągi auta - chodzi tylko o moje upodobania 8)

 

I tego się trzymaj :!:

Twój cyrk, Twoje małpy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kubeusz, tak i jest zaje...cie :mrgreen:

Szkoda, że wcześniej się na to nie zdecydowałem. Bardzo pasuje mi takie rozwiązanie. Co prawda trochę dłuższa dźwignia ale to też całkiem przyjemne :twisted:

 

Dziś lub jutro przywiozą mi wydech ale nie wiem czy zdążę założyć go przed spotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...