Jump to content

Shortshifter do Forka S-Turbo

Subaru_Forester
 Share

Recommended Posts

Nikt się nie wychyla, bo zapewne mało kto ma to zamontowane w Forku.

Generalnie montaż shortshifter-a aż tak bardzo nie usprawni Twojego auta, a i na osiągach mu mocno nie przybędzie.

Korzyści z tego zabiegu znikome, jedynie fajny gadżet. Ale jak lubisz i jesteś fanem takich zabawek zawsze warto poeksperymentować i mieć niepowtarzalne autko 8) A do dobrego można szybko się przyzwyczaić.

Osobiście nie znam nikogo kto ma to w Foresterze.

Nikt się nie wychyla, bo zapewne mało kto ma to zamontowane w Forku.

Generalnie montaż shortshifter-a aż tak bardzo nie usprawni Twojego auta, a i na osiągach mu mocno nie przybędzie.

Korzyści z tego zabiegu znikome, jedynie fajny gadżet. Ale jak lubisz i jesteś fanem takich zabawek zawsze warto poeksperymentować i mieć niepowtarzalne autko 8) A do dobrego można szybko się przyzwyczaić.

Osobiście nie znam nikogo kto ma to w Foresterze.

osobiście nie wyobrażam sobie XT w automacie bez sportshifta :!: :lol:

Znam kogoś, kto miał w XT short shifter (kropkowicz), i naprawdę skok lewarka się skrócił... podobnie jak i sam lewarek (2 efekty w 1) i dla mnie "gała" była tam za nisko...

wszystko dzięki takiemu czemuś firmy kartboy, powodującemu "zmianę geometrii" gałki - skrócenie skoku lewarka zmiany biegów:

image_01_600.jpg

o, znalazłem jakieś poglądowe foto, gałka zmiany biegów obniżyła się w stosunku do serii:

images?q=tbn:ANd9GcS_qH8BpU_FaQDVmbDrYQ_s-sKyD8HjuWVrf0ePAd4bQG17edNiZRcuGEGP

http://www.subaruforester.org/vbulletin ... ter-10955/

mam to urządzonko teraz u siebie w garażu, czeka na zamontowanie w swoim S-Turbo, i ewentualnie sprawdzenie, co można zrobić, żeby gała mi nie opadła tak nisko jak na tej fotce.

przerost formy nad treścią,

chyba że masz jakieś rozbuchane ambicje sportowe wobec swojego Foresia,

zamierzasz z niego zrobić rakietę....

i ta 1/10000 sekundy szybsza zmiana biegów da Ci jakieś wymierne efekty i będzie powodem jakichś nadzwyczajnych wytrysków samozadowolenia....

moim zdaniem bzdura i tyle, wydaj lepiej tę kasę na coś pożytecznego :D

przerost formy nad treścią,

chyba że masz jakieś rozbuchane ambicje sportowe wobec swojego Foresia,

zamierzasz z niego zrobić rakietę....

i ta 1/10000 sekundy szybsza zmiana biegów da Ci jakieś wymierne efekty i będzie powodem jakichś nadzwyczajnych wytrysków samozadowolenia....

moim zdaniem bzdura i tyle, wydaj lepiej tę kasę na coś pożytecznego :D

Mikołaj, emotorsport ma rację.

Mam u siebie (był jak kupiłem, to i jest), krótszy skok lewarka, niżej gała, ciężej ciut chodzi i trzeba uważać przy zmianie biegów, bo sie mogą szybko synchronizatory skończyć 8)

Chcesz, to na spocie sobie sprawdzisz ocokaman.

bardzo trudne jest przefiltrowanie wszystkich dostępnych na rynku bajerów do auta, i rozdzielenie ich na takie,

które nam coś naprawdę dadzą i są do czegoś potrzebne,

od zbędnego szrotu, który wymienia albo dokupuje się tylko po to,

żeby ktoś zrobił na tym kasę.... :twisted:

dlatego dobrze jest, zanim się jakieś cacko z dziurką czy bez, zakupi, bez wstydu zapytać innych, co na ten temat sądzą.... :lol:

Dla niektórych to nie kwestia czasu zmiany biegów, tylko wygody - skok lewarka zmiany biegów jest moim zdaniem dość duży, i zmiana tego parametru może służyć jedynie poprawie samopoczucia.

jak seryjny mechanizm zmiany biegów jest sprawny i bez nadmiernych luzów wywołanych zużyciem, działa precyzyjnie i nie jest męczący,

a shortshifter nie każdemu pasuje, bo czasem jest ciężko trafić z biegiem i można zapakować 3 zamiast 5.....

ale to kwestia indywidualnych upodobań i gustów, a o tych, jak wiadomo, się nie dyskutuje...lamje lipa i tyle... :)

Subaru_Forester, Mam i jestem bardzo zadowolony, skok wyraźnie krótszy, szybsza zmiana biegów, ogólnie fun :mrgreen: . Gałka wyraźnie niżej(nie każdą będzie się wygodnie zmieniać) i przez pierwsze dwa tygodnie wyraźnie "ciężko" chodzi...a potem się przyzwyczaisz :mrgreen:

kilerzpruszkowa, chyba że świnia ma zacięcie sportowe :twisted: to i z siodłem pobiega :mrgreen:

emotorsport, to już wiemy w którym kierunku podążysz :lol:

Ogólnie fajna sprawa która napewno nie przeszkadza :D

Myślę, że zrobię jak napisał Kubeusz - na spocie zobaczę ocokaman :mrgreen:

Ogólnie pomysł wziął się z tego, że lubię szybkie i krótkie zmiany biegów, a seryjna skrzynia jest przeciętna w tym temacie. Nie liczę na jakiś wpływ na osiągi auta - chodzi tylko o moje upodobania 8)

Myślę, że zrobię jak napisał Kubeusz - na spocie zobaczę ocokaman :mrgreen:

Ogólnie pomysł wziął się z tego, że lubię szybkie i krótkie zmiany biegów, a seryjna skrzynia jest przeciętna w tym temacie. Nie liczę na jakiś wpływ na osiągi auta - chodzi tylko o moje upodobania 8)

I tego się trzymaj :!:

Twój cyrk, Twoje małpy 8)

• 4 weeks later...

Kubeusz, tak i jest zaje...cie :mrgreen:

Szkoda, że wcześniej się na to nie zdecydowałem. Bardzo pasuje mi takie rozwiązanie. Co prawda trochę dłuższa dźwignia ale to też całkiem przyjemne :twisted:

Dziś lub jutro przywiozą mi wydech ale nie wiem czy zdążę założyć go przed spotem...

jeździłem z czymś takim i fajniej wbija się biegi bo używa się większej siły. Na początku wydaje się to dość nieprecyzyjne...

Pozdrawiam