Skocz do zawartości

Opinie o felgach Rota i jakie odsadzenie do Sti MY 11


Doktorek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zakupić takie felgi do swojego Sti 2011 Sedan

 

http://www.rota-wheels.pl/index.php?pag ... t&Itemid=2

 

Dwa pytania

Jak sprawa wygląda z jakością i wytrzymałoscia Felg Rota?

I drugie pytanie jakie odsadzenie wybrać ?

 

Z góry dzięki ,odpowiadać bo pomuki czekają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorek, jeżdżę na ROTA'ch od 4 lat, na lato złote G-Force, na zimę GR-A Steel Grey, nie mogę powiedzieć złego słowa...

Chociaż, jakbym mógł wybrać (a nie moglem, bo wystepują w rozmiarze 18''), to wziąłbym GRAVEL - są megaprzekozackie i będą super pasować do STI 8)

 

gravel_1885_gold_NEW.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL a co to za Roty? Ja ich nie bronie, sam mam jeden kmpl i raz je naprawialem, ale pod takim zdjeciem to mozna wszystko napisac.

Doktorek zalezy do czego potrzebujesz te felgi, jak na codzien to dadza rade, jak na upalanki, to lepiej kup cos mocniejszego i nie koniecznie nowego :idea:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa wygląda z jakością i wytrzymałoscia Felg Rota?

 

Z góry dzięki ,odpowiadać bo pomuki czekają :)

 

 

Miałem ponad rok co prawda w 350z ale właśnie Rota P45R 19' wszystko było ok amatorskie wypady na tor przeżyły ;)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorek, użytkowałem felgi Rota GR-A 17" 5x100. Za te pieniądze (kupowałem nowe), bardzo dobry produkt - mocne (wahacze okazały się duuużo słabsze :mrgreen: ) i lekkie. Polecam. W porównaniu nimi ori 17" WRX (00-) to plastelina, a kute BBS-y od sti są trochę wytrzymalsze, przy podobnej wadze.

 

Bierz co najmniej o szerokości 8", chyba, że mają być pod zimówki, to wtedy węższe.

Oryginalna felga ma chyba ET55 przy szerokości 8,5"? więc jak kupisz 8" z ET35, to powinno banglać - zmierz ile masz od opony do rantu w tylnym błotniku (w pionowym rzucie!).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka kompletów Rot. Jedna niestety pękła w Ułężu. Moim zdaniem lepiej kupić używaną felgę renomowanego producenta, niż wspierać produkcję podrób. Przy ET35 będzie musiał z klepać ranty tylnych błotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ważne dla niektórych: NAPRAWIALNE.... :twisted::lol:

 

Naprawialne :roll: Prostowałem w Pustaku Roty GR-A z 2 razy i wszystko z nimi ok było. Naprawialne czy nie naprawialne to chyba zalezy od kompletu jaki ci sie trafi :wink:

 

Jezeli o chodzi o stosunek jakość do wydanej kasy to wychodzi 1:1, wiesz za co płacisz :)

 

Przytaknę kolegów wyżej, do upalania raczej ich nie używaj. Do "lansu" będą jak znalazł ale nie do czegoś innego. :wink:

 

Mimo tego, ja polecam tak jak Mati abyś kupił nawet jakieś używane felgi z renomowanej firmy i sobie we własnym zakresie odrestaurować, pomalować na kolor na jaki chcesz etc. :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Roty w Hondzie, tam sprawdziły się bdb

 

kilka razy zdarzyło mi się wpaść w konkretną dziurę i przeżyły 8)

 

generalnie po 3 latach musiałem prostować 1 sztukę

 

przymierzałem się ostatnio do zakupu GR-A , ale wybór padł na speedline turini :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jak zwykle nie zawodzi :D tylko teraz to już całkiem jestem pogubiony :shock:

Hmmm czyli zostaje Komacz i Braidy , ori czarne BBsy ,Compomotivy od 4T:) i ewentualnie te które poleca Skiba STi -ciekawe jak z jakością bo ceny spoko

http://www.rimstyle.com/alloywheels/det ... _gm;dia=18

 

Boje się że Roty tylko ślicznie wyglądają tzn .ja nie szukam pancernej felgi do sportu ale w zimę nie chcę latać co jakiś czas do wulkanizacji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...