Skocz do zawartości

24 Heures du Mans i inne wyścigi długodystansowe


elmo

Rekomendowane odpowiedzi

Wyścig wyścig i po wyścigu. W LPM1 bez rewelacji i zmian na czele Japonia. Potem na szczęście trochę rywalizacji co było fajne, zarówna w LMP2 jaki i obu klasach GT. Szkoda Polaków ale na antenie ich sytuacja z samochodem została wyjaśniona dobitnie i chwała im za to że tam są.

 

A tym czasem w końcu jest regulamin LMDh i może to wprowadzi jakąś walkę w WEC.

info:

 https://swiatwyscigow.pl/dlugodystansowe/20916-zakonczono-prace-nad-przepisami-nowej-generacji-prototypow?fbclid=IwAR1WW8QTrRv1SGGzpZ5Pxwnc1HcaC0NJTsOYPCuNYlN_P47Kh7oyoWZtkEA

 
 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, -=nikon=- napisał:

W LPM1 bez rewelacji i zmian na czele Japonia.

Tę kategorię powinni zaorać. Wiadomo kto wygra (tylko jakiś fakap może coś zmienić), a przedostatni wskakuje na podium. Rywalizacja blada :P

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zyzol napisał:

Tę kategorię powinni zaorać.

Królewską klasę? Szkoda by było. LMP1 to pole bitwy największych. Fajnie oglądać walki wielkich koncernów których stać na wielkie rzeczy. Promotor LM powinien wyjść z jakąś inicjatywą zachęcającą do zwiększenia konkurencji tej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga Toyota miała problemy i przez długi czas była nawet na ostatnim (p4:rolleyes:) miejscu. Rozumiem, że to też element rywalizacji, ale mimo wszystko - emocje jak na grzybobraniu. Oglądałem start i Rebelliony mogły podskakiwać jedynie na dwóch pierwszych okrążeniach.

Poza tym czytałem, że Rebellion też zwija zabawki. Nie śledzę tematu WEC i nie znam planów, ale może w przyszłym roku cztery fabryczne Toyoty powalczą o wygraną? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Nie śledzę tematu WEC i nie znam planów, ale może w przyszłym roku cztery fabryczne Toyoty powalczą o wygraną? :) 

 

No to warto sledzic, bo od sezonu 2021 wejdzie klasa Hypercar, ktora ma zastapic LMP1 :) I potwierdzily swoj udzial juz nastepujace teamy:

Aston Martin

ByKolles

Glickenhaus

Peugeot

Toyota

Alpine

 

"Unlike its predecessor class, where bespoke prototypes were created to race in the category, cars entered in the Le Mans Hypercar class can either be race-ready versions of existing hypercars, or specially designed prototypes,[2] with hybrid power being optional for manufacturers.[3]"

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Le_Mans_Hypercar

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie ma odrębnego tematu do śledzenia wszystkich wyścigów Endurance w roku, to przypomnę, że jutro startuje 24h of Nurburgring. A ze względu na brak klasy LMP1 w tych wyścigach i mojej miłości do tego toru, nie mogę się doczekać wyścigu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Elvisiak napisał:

Jako, że nie ma odrębnego tematu do śledzenia wszystkich wyścigów Endurance w roku, to przypomnę, że jutro startuje 24h of Nurburgring. A ze względu na brak klasy LMP1 w tych wyścigach i mojej miłości do tego toru, nie mogę się doczekać wyścigu :)

Oglądałem fragmenty kwali, również nocnego, kosmos. A dziś mokro było, ciekawe jak jutro, może być ciekawie w deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, skwaro napisał:

Oglądałem fragmenty kwali, również nocnego, kosmos. A dziś mokro było, ciekawe jak jutro, może być ciekawie w deszczu.

Ten tor jest ciężki nawet na suchym, na mokrej nawierzchni trzeba mieć umiejętności baletnicze prowadzenia samochodu na dłuższym dystancie. Będzie ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Elvisiak napisał:

Ten tor jest ciężki nawet na suchym, na mokrej nawierzchni trzeba mieć umiejętności baletnicze prowadzenia samochodu na dłuższym dystancie. Będzie ciekawie :)

Wiem wiem, byłem, jeździłem, przeżyłem :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Elvisiak napisał:

Jako, że nie ma odrębnego tematu do śledzenia wszystkich wyścigów Endurance w roku, to przypomnę, że jutro startuje 24h of Nurburgring. A ze względu na brak klasy LMP1 w tych wyścigach i mojej miłości do tego toru, nie mogę się doczekać wyścigu :)

Temat o 24h jest bo startowało tam subaru poszukaj ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...