Skocz do zawartości

Subaru WRX - problem z silnikiem


well

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

well, jeśli chcesz to dam Ci na PW numer do Dominika z TTC, jest na meijscu w Krakowie i według mnie fajnie ogarnia temat. Może nei jest aż takim specjalistą jak Carfit czy 4t, ale we mnie wzbudził zaufanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do GeFo555 - to poproszę ten namiar. zanim zdecyduję co dalej chciałbym zasięgnąć języka u kilku specjalistów, głównie ze względu na określenie kosztów.

Nie chcę pakować jakiejś grubej kasy w to auto, nie zależy mi też na podrasowaniu go, 218km w zupełności mi starcza

 

bardziej się skłaniam do opcji z remontem tego silnika niż kupnem nowego, choć ten mechanik u którego auto zostawiłem (gdzieś między Cieszynem a Bielsko Białą, ponoć bardzo dobry, choć wtedy nie myślałem o tym żeby był dobry, tylko żeby mnie ktoś z tych Czech wydostał po prostu) raczej sugeruje kupno nowego bloku. Nie wiem w sumie czemu aż tak przy tym obstaje, może po prostu nie chce się podjąć remontu. Jutro, najpóźniej we wtorek ma mi dać znać i przedstawić wstępne koszta obu wariantów.

Wariant z kupnem bloku silnika mi się mniej podoba właśnie ze względu na to że trzeba go kupić. To znaczy najpierw trzeba takowy znaleźć, a potem trzeba zaryzykować, że przebieg i stan techniczny podany przez sprzedającego jest autentyczny. Ja tam nie wiem, chyba w tej chwili przerasta mnie taka akcja.

 

są też plusy, więcej ostatnio chodzę, spaceruję, a to podobno zdrowe ;-)

 

do Tommo, olej wlewałem ostatnio Castrol 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu aż tak przy tym obstaje, może po prostu nie chce się podjąć remontu

zaleca technologię ASO - ASO nie rozpoławia bloku, nie wymienia panewek, tylko wymienia cały shortblock na nowy..

tak jest teoretycznie bezpieczniej, bo bardzo trudno jest złożyć i spasować idealnie 2 połówki bloku, ale... są i od tego fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że bez przesadnej dbałości...

Ale ostatnio właśnie wymieniłem olej, jakieś 2tys km przed tą feralną awarią...

 

na przyszłość i ku przestrodze innych: jak się kupi używane auto z nieznanym/większym przebiegiem, trzeba zwrócić uwagę na to, żeby nie zmienić oleju na za dobry....paradoks, ale jak silnik chodził na średnim oleju, po którym pozostają nagary i naloty syfu, zmiana na jakiegoś sławnego i rozreklamowanego ,,młotula", które często robią rozentuzjazmowani nowi posiadacze Subaru, może przynieść odwrotny skutek, nie dajemy autku smakołyku, tylko rozpuszczalnika, który rozpuszcza syf i zatyka kanały olejowe, a potem już tylko parę km ostrzejszej jazdy i mamy pozamiatane....i jest zdziwko, ze Subaru się popsuło....a miało być takie dobre, nawet amerykanckie.... :twisted:

dlatego przed przejściem na superolej wskazane jest wypłukanie motoru, lub co najmniej codzienna kontrola stanu oleju, za dobry olej, który płucze motor, ciemniej w oczach, z dnia na dzień, i jest to znak, że nam czyści motorek od środka, ale się jednocześnie błyskawicznie starzeje i traci swoje własności.....dlatego, uwaga na olej przy jego zmianie.... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

 

może ktoś orientuje się w temacie lepiej niż ja. Czy 400zł za rozebranie silnika to cena w normie?

 

Pytam bo zaczynają mi rosnąć koszty w związku z całą tą imprezą i chciałbym wiedzieć czy mnie ktoś przypadkiem nie chce wy....ć na kasie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

 

może ktoś orientuje się w temacie lepiej niż ja. Czy 400zł za rozebranie silnika to cena w normie?

 

Pytam bo zaczynają mi rosnąć koszty w związku z całą tą imprezą i chciałbym wiedzieć czy mnie ktoś przypadkiem nie chce wy....ć na kasie

 

pozdro

Podejrzanie niska cena jak na taki zabieg. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...