Skocz do zawartości

Zakup Subaru Imprezy WRX


DanPlut

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź dokładną datę produkcji:

open the driver’s door. Facing the driver’s seat from outside the car, look down at the space in-between the front door opening and the rear door opening. There’s a black sticker there. In the upper right hand corner of the sticker, it will read “MFD IN”, which is your build date. At the bottom of the sticker is your VIN.

Z tego co widać w tym wątku na forum nasioc od 07.2008 produkowane były już WRX 265 (zwykłe WRX 230 w US nazywały się od tego momentu GT i były oferowane tylko z automatem), który do sprzedaży trafiły pomiędzy 09/10.2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 247
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

DanPlut, hamulce masz takie same jak w hatchu (tarcze, klocki).

Wersja z silnikiem 265km miała fotele obszyte czerwoną nicią i wyhaftowane WRX na oparciach. Z zewnątrz inny był grill oraz felgi (wzór ten sam ale w kolorze grafitowym). Dodatkowo w hatchu był spoiler z STi.

 

Gratki :!: Jednak nie dałeś się skusić na ciemną stronę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba STI, nie wiem dlaczego tak się uczepiłeś tych 6 sekund. Były to oficjalne dane Subaru dlatego pojawiały się we wszystkich testach. Nawet Dyrekcja pisała, że mogą być zaniżone

Czyli WRX przyspiesza nawet w ponad 6s :?: :shock:

 

 

wszystko co z USA nie oznacza że dobre, tak jak test jak i produkty... :smile:

 

miałem wrx 08 , mam sti08 ,ważyłem oba modele na kołach 18 " o bardzo podobnej wadze,

1505-1510kg ,1445-1450kg

różnica była mniejsza czyli około 50-60kg, według danyh tabelkowych około 100kg było róznicy

 

OK, jezeli te dwa Subaru sa podobne to dlaczego jeden mialby byc gorszy od drugiego i na jakiej podstawie takie wnioski? Dlaczego WRX ma gorzej skrecac niz STi? I jezeli tak jest to dlaczego w tym tescie nie skreca gorzej?

 

Kuba już Ci pisałem a Ty dalej swoje, buda, zawias, rozstaw kół, szerokość opony, hamulce, stabilizatory, tylko mi nie mów, że te elementy nie mają wpływu na czas, nie wspominam tu o mocy , momencie, skrzyni z dccd, tylnym i przednim dyfrze itp.

jeśli dalej twierdzisz ze te elementy nie mają wpływu na czasy, to ja naprawde nie mam wiecej pytań :roll: :???:

 

Nie wiem na jakim torze to było porównywane,(może na takim co nie trzeba byo hamulca używac :twisted: ) i na jakich oponach, ale dla mnie to naprawde jakaś abstrakcja i mało wiarygodne.

Ileś tam razy byłem na pijezdzawkach, i nawet zmapowany WRX o podobnej mocy i momencie , zawsze był gorszy od STI , porównując podobnych kierowców, lub nawet tego samego, zwyczajnie nie sposób takiego czasu wykrecić WRX-em

:?:

 

Wybrałeś posty, które Tobie pasowały

 

Pytanie: po co kupować STIa zamiast WRXa, skoro ten pierwszy więcej pali, jest mniej komfortowy, kosztuje więcej a dotego jest wolniejszy :roll:

Odpowiedzcie sobie sami.

Z mojej strony temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wydech przelotowy i remap albo backbox

Dzięki. Rozumiem, że backbox to jest poprostu sam końcowy wydech i nie trzeba wtedy nic więcej grzebać? Na jednej z aukcji jest cały wydech seryjny z STI 2008 co ma po 2 kominy z obu stron, czy to by się nadawało? Czy STI też było tak stonowane dźwiękowo?

 

-- Wt cze 26, 2012 2:21 pm --

 

Czesc wam.

 

Widze ze od mojego ostatniego pisania do dodaliscie jeszcze wiencej informacji. Bardzo bylo fajnie poczytac to wszystko.

 

Oh, i kongratulacje na kupnie WRX.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeFo555 a możesz mi przybliżyć koszta tego i tego (co jest lepsze na dłuższą metę). Sorry, że tak męczę, ale jedyne co mi teraz potrzebne do szczęścia to tylko ten dźwięk. Jak by co to szukać tego na zagranicznych stronach czy u nas?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim zalorzylem "Nameless Performance" exhaust, tylko kosztowal mnie gdzies $300 USD przyslane do dzwi. Niekture systemy wydechowe to som prawie $1000 USD... moim zdaniem to troche za drogo.

 

Jak bys chcial posluchac kiedys, auto bedzie w Lodzi pod koniec lipca.

 

-- Tue Jun 26, 2012 8:27 am --

 

Dokladnie to:

 

Staggered_Double_Wall_Sedan_Overview__16731_zoom.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeFo555 a możesz mi przybliżyć koszta tego i tego (co jest lepsze na dłuższą metę). Sorry, że tak męczę, ale jedyne co mi teraz potrzebne do szczęścia to tylko ten dźwięk. Jak by co to szukać tego na zagranicznych stronach czy u nas?

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Tutaj masz tematy dotyczące wydechu, w których udzielali się właściciele MY08 i MY09 itp:

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=21&t=150430

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=16&t=133340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie. Kupiłem świadomie Subaru z silnikiem 2.5l, który ma wszystkim dobrze znane problemy. Silnik ma przebieg 22 tyś km. Czy mogę coś zrobić, żeby zabezpieczyć się przed awarią wydmuchania uszczelki lub zatarcia tłoka(albo odwlec awarie), typu szpilki czy film do miski olejowej? Czy jest coś co mnie w jakimś stopniu uchroni? Bo może zamiast bawić się teraz w wydechy i remapy lepiej się zabezpieczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę coś zrobić, żeby zabezpieczyć się przed awarią wydmuchania uszczelki lub zatarcia tłoka

 

Poza modlitwą najprostszym sposobem, aby się tym nie denerwować, to odłożyć już dziś do koperty ze 12 tysięcy, podpisać uszczelka, schować i sobie spokojnie jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skiba STI z tym 'zaniżone' mam nadzieje, że się zorientowałeś, z wypowiedzi Dyrekcji, że się przejęzyczyłem?

Co do cytatów odnosiłem się tylko do przyspieszenia (wypowiedzi Dyrekcji i Andrzeja Kopera), a nie do porównania na torze, o którym pisał carfit i PKocial. Nigdzie też nie pisze, że WRX jest generalnie szybszy, tylko, że w tym konkretnym teście (czyli 'głupie' 0-60 mph) osiągnął lepszy wynik (4.7s WRX MY09 vs 4.9s STI MY11, w Caranddriver). Różnica na poziomie mrugnięcia okiem, do stwierdzenia tylko z użyciem dobrego sprzętu pomiarowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJacek, ja tam nie wierzę ani w to, że wrx jest szybszy na torze ani do 60mph. Taki test- jacy testujący :roll:

Pytam jaki sens jest budować auto, które ma być szybsze z założenia a w rzeczywistości wychodzi na to, że jest wolniejsze? hmm- nikt mi tego nie wytłumaczy, ale nieważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dyskusja to powinna miec swuj samy wontek.

 

Pytanie: kture auto jest szybsze i dla czego?

 

Auto 1: 500 koni i warzy 1500kg

Auto 2: 500 koni i warzy 1000kg

 

Kture auto bedzie szybsze do 100km/g? do 150km/g? do 200km/g

Kture auto przejedzie na slalom w szybszej prendkosci?

Kture auto przejedzie po torze w lepszym szasie?

 

I tutaj sie poddaje. Morze jak ja przyjade to wyciongne swojego wolniejszego WRX i zrobimy wyscig do 100km/g? Kto ma STI? :)

 

U nas na wyscigach sie bardzo durzo widzi Mazda Miata gdzie jadom szybciej nisz o wiele mosniejszy Chevrolet Corvette... dla czego? Bo Mazda Miata warzy o wiele mniej i innaczej/lepiej w chodzi w zakrenty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scrmnwrx - nie chciałbym być nieuprzejmy, ale zacznij korzystać z jakiegoś "spell checkera". Ja rozumiem, że można nie być biegłym w języku polskim, zwłaszcza nie mając z nim kontaktu na codzień, ale technika teraz na tyle rozwinięta, że będzie Ci komputer sam podpowiadał, gdzie prawdopodobnie popełniasz błąd. Będzie to z korzyścią i dla Ciebie - nauczysz się, i dla naszych oczu.

 

Każdy czasem popełnia błędy - ale nagromadzenie ich w Twoich błędach jest naprawdę "bolesne". A zakładam, że - skoro przyjeżdzasz do Polski podobno - chcesz się nauczyć (poprawnego) języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...