Skocz do zawartości

Zakup Subaru Imprezy WRX


DanPlut

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam sobie i mało chłopaka nie zlinczowaliście, a on może mieć trochę racji.

 

Załóżmy taki model - to samo auto - GT/WRX, co tam kto chce.

5MT z krótszymi przełożeniami (można z racji ilości kombinacji dobrać optymalnie) vs 6MT.

 

Z 6MT auto będzie jeździć dłużej (do awarii :mrgreen: ), ale będzie też wolniej przyśpieszać do 100km/h - masa skrzyni jest niemal dwukrotnie większa.

Do tego, przy motorze, który osiąga moc max przy ok5500rpm, i odcinkę ma prz ok 7000rpm przy 6MT trzeba zmienić biegi 1,2,3 przy teście a 5MT dobije do setki na 2. (Zmiana biegu trwa więcej niż zysk z ciaśniej zestopniowanej skrzyni).

 

STI tym się różni, że ma większy moment i moc, ale więcej waży, więc może się okazać że niestety WRX będzie lepszy.

6MT jest lepsza tylko wtedy, gdy kończy się wytrzymałość 5MT i gdy silnik jest wysokoobrotowy (można długo i efektywnie ciągnąć na biegach).

Natomiast gdy test ustawimy do np.140 czy 160km/h, to wyniki będą inne, bo potrzeba będzie więcej biegów i wygra mocniejszy.

 

A co do jazdy po torze, to:

1) MASA, masa i jeszcze raz masa

2) Opony

3) Kierowca

4) Hamulce i trakcja

5) Moc

 

Właśnie ta kolejność obowiązuje (oczywiście nie porównujemy saxo z sti, tylko zbliżone auta jednej klasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 247
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cały czas szukam dobrej ceny całego układu wydechowego. Znalazłem dobrą cenę Magnaflow tylko rury to 2,5 cala. Jak jest różnica pomiędzy 3 calowymi układami. To znaczy co to daje? Mam szukać 2,5 czy 3 cale?

Podpowiedzcie. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 cale to dobre jest dla 350KM+ potworków. zresztą ciągle mnie zastanawia, czy piszemy o średnicy wewnętrznej, czy zewnętrznej. Seria wewnątrz ma 2.2 cala, więc odetkane z katalizatorów 2.5 jest i tak mega wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego konkretnie miały by być Ci potrzebne 3 cale wydechu? :)

 

2.5 cala w zupełności wystarczy. Nawet aż nadto.

No właśnie oto się pytam do czego montuje się 3 cale?

TZD, AMI, dzięki to wiem już, że mam szukać tylko 2,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DanPlut... dziekie za PM. Tak jak napisalem, bedzie z tym nic problemu, morzna to zalatwic. Porozmawiamy gdzies pod koniec lipca. :)

 

Prawie ze wszyscy inni---- dajcie mi troche siana. Nikogo tutaj nie chcem przekonac ze niebieski STI jest szybszy od bialego STI. Nikogo nie wyzywam, nic problemu nie zaczynam, a to co ze muj jenzyk jest gorszy od waszego psa to bylo jusz dyskutowane, ale i Polskiego sie naucze... dajcie mi troche czasu.

 

-- Mon Jul 02, 2012 8:25 pm --

 

 

 

Dziekuje. Czy ja jestem asz taki nie przyjacielny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po chwilowej przerwie. Zamówiłem końcowy wydech z Namless performance, za oceanem ma dobre opinie. Jak już dotrze to wkleje filmik. Ma teraz inne pytania, odnośnie remapu. Pieniążków już nie zadużo na razie ale po trochu już bym coś szykował. Od razu piszę nie chcę robić STI ale chociaż podciągnąć do tych wrx-ów z 2009r gdzie mają 265hp, ewentualnie usprawnić trochę, żeby mi silnik trochę wytrzymał. Co daje więksy intercooler i czy warto go dodać. Czy szukać pompy paliwa Walbro?Do remapu napewno zrobie cały wydech. Powiedzcie czy warto robić remap w WRX-e 2008 sedan? Robi różnice ta zmiana. Wiem, że o remapach było już dużo, ale mało na temat roczników 2008-.Za wszelkie porady z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym zdaniu. Po remapie samochod, bedzie bardziej uzyteczny w znacznie wiekszym zakresie obrotów, jednosta bedzie bardziej wydajniejsza i efektywna. Osobiście ja bym uzbroił sie w wydajniejsza pompe paliwową, co do IC, to nie koniecznie. Dobry "stroiciel"jest w stanie osiągnąć przez Ciebie oczekiwane moce, nwet ciut więcej. Co najważniejsze czy zabieg sie opłaca, odpowiadam że tak i to bardzo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Obawiam się tylko jednego, jak później sprzedać takiego lanosa gh z lpg, jedni cenią sobie ekonomie, inni znienawidzą za podejście ideologiczne :)

 

Obniżysz cenę o 1/4 tego co zaoszczędziłeś na paliwie i sprzedasz w godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...