Jump to content

Moc alternatora w Imprezie 04

Kameleon
 Share

Jaką mocą będzie się legitymować BURASU ??  

81 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Orientuje się może ktoś jak mocną przetwornice można uzyć w Imprezie 04?? Jadę moim kombi na dłuższą wycieczkę i niezbędne mi 220 V...

Czy 2000 W udźwignie? Ma ktoś może doświadczenie jaka firma jest najlepsza itp... ??

Kup dlugi przedluzacz i ciag prad z domu :mrgreen:

Mysle ze udzwignie alternator bez problemu ale jakis niezbyt duzy Wat np czajnik bezprzewodowy nie bardzo.

myślę nad 1000 W lub 2000 W ciąglej pracy :) Najwyżej alternator wzmocnię - zastanawiam się ile pociągnie seria... :)

-- 7 cze 2012, o 19:47 --

W Norwegii słabo kabel z domu pociagnąć... :twisted:

Kameleon, raczej to ryzykowne, bo alternator musiałby zapewniać taką moc tzn.2000W, albo prąd ok. 140 A. Nie wiem teraz,czy na takie parametry są te alternatory,ale wydaję sie ,że nie . Powinno byc na nich napisane,ale ni esprawdzałem.

Na stronce firmy handlującej alternatorami i rozrusznikami wyszukałem alternator do Mercedesa Actrosa.

http://www.katalog.polstarter.pl/compon ... ator-a1666

Według danych technicznych daje on 80A przy 24V co daje nam 1920W. Trochę mało. Mowa o alternatorze do ciężarówki :idea:

W dodatku pełna moc alternatora jest dostępna przy jego pełnych obrotach, czyli, z tego co się orientuję ponad 10000 obr/min. W samochodzie masz przełożenie jakieś 2:1, więc trzeba kręcić silnik non stop pod 5000 obr/min.

Jeśli chodzi o przetwornice to nie spotkałem się z mocniejszymi niż 800 W.

Chyba będziesz potrzebować czegoś takiego :wink: :

robin2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dziwne bo znajmomy ma w T4 prawie 2 KW i jakoś działa... Sam podłączałem różne rzeczy do tego samochodu i po kilku godzinach nie było żadnej awarii...

Zbadam temat bliżej - ale nie wydaję mi się, żeby 2kW nie udźwignął Subarak... Widać, że na seryjnym alternatorze nie da rady... Ale w sumie to niewiele z serii w nim zostało...

No to sa przypuszczenia ze padnie. Skoro masz niestandardowy alternator to musisz sprawdzic co uciagnie a co nie. Szkoda by bylo go spalic bedac gdzies daleko od domu i miejac przez niego problemy...