Skocz do zawartości

Rozpórka przednia górna WRX


bierny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko do osób które zamontowały ją w swoim aucie

 

Jakie są wrażenia po jej zamontowaniu ?

(zmiana własności jezdnych, utrata komfortu)

 

Z oryginalnych rozpórek od STI dostępne są 2 opcje

 

-tytanowa mocowana na 2 śruby do kielicha górnego mocowania amorka

-carbonowa mocowana na 3 śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wrażenia po jej zamontowaniu ?

(zmiana własności jezdnych, utrata komfortu)

 

żartujesz? :shock: :?: :twisted:

 

1.optyka

2.optyka

3.optyka

4.samopoczucie

5.wydatek

6.niewyczuwalne dla normalnego człowieka w czasie normalnej jazdy usztywnienie nadwozia w części przedniej, a konkretnie kielichów przednich amorów

 

jakbyś miał betonowy zawias i jeździł na nim ekstremalnie szybko po krętych lub dziurawych nawierzchniach, mógłbyś się dopatrzyć jakichś korzyści w zmianie prowadzenia auta, i to raczej też bardziej w sferze emocjonalnej niż w realu.... :mrgreen::lol:

 

i tyle

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli głównie optyka, dobre samopoczucie i kilka stów mniej w kieszeni :lol:

 

pytam bo nie znalazłem o tym posta

 

kilka lat temu miałem Honde Prelude V 2.2 vtec i tam po montażu rozpórki delikatna różnica była (ale to inne auto, nie mówię że złe ), chociaż i tam pełniła głównie rolę ozdoby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja różnicy nie wyczułem, mój Dziadek bardzo małą. Ładnie to wygląda i może faktycznie nie usztywni ale wzmacnia budę. Po coś w końcu to jest i ludzie to montują? Ale za te same pieniądze lepiej zmienić tylny stabilizator na grubszy 22mm. Różnica jest kolosalna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Pozwolę sobie odkopać - mam mocno zeżartą belkę pomocniczą (ramę U) na przodzie auta, a że poszukiwania przyzwoitej na wymianę nie idą tak, jak bym sobie tego życzył, to pomyślałem że może dobrze byłoby zamontować rozpórkę na przód - wiadomo że nie zastąpi tego elementu, ale usztywniła by chyba trochę budę z przodu? Dobrze kombinuję, czy wręcz przeciwnie i przy pordzewiałej belce to więcej zaszkodzi niż pomoże?

A jeśli już - te od Staffa warto kupić? Cena jest mocno przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o produkty staffa.pl miałem w bugu wrx rozpórkę od nich i przy seryjnym IC nie było problemów. Potem wsadziłem duże bydle i zaczęły się stukania, za to w GT kupiłem też od nich rozpórke i coś poszło nie tak bo była na tyle wysoko że dotykało maski...

 

U-frame wzmacnia przód od dołu, warto by jednak mieć bo zauważ że łączy pas przedni z kołyska oraz podłużnicami  same konkretne elementy :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, żeby nie było wątpliwości - U-frame ma u mnie priorytet zakupowy :) planuję nawet podjechać do aso, bo widzę że ciężko znaleźć jakikolwiek, nie mówiąc o takim w dobrym stanie, ale tam pewnie cena będzie gruba i nie wiem czy będę mógł sobie od razu na to pozwolić, dlatego w międzyczasie, żeby trochę usztywnić przód pomyślałem o rozpórce - ale tylko jeśli ma to sens :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...