Skocz do zawartości

jaki olej do skrzyni i dyfrów Legacy 3.0 H6 MY04?


K12DLA

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, że odpowiedż na to pytanie padła już na forum nie raz ale doszukać się nie mogę ;)

jak w tytule: jaki olej do automatu i jaki do dyfrów, wszystkie podane w manualu nie dostępne w sieci :/

dodam, że olej w dyfrach wciąż lekko przeźroczysty o naturalnym kolorze, więc czy zmieniać?

natomiast w skrzyni już troche ciemny, (wszystko było zmieniane 8k mil temu) przebieg 61000 mil (100kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleje o ktore pytasz wymieniane byly 8k mil temu. Dobrze rozumiem?

tak, tak mówi książka i poprzedni właściciel, barwy olejów w dyfrach to potwierdzają, jednak barwa oleju w skrzyni mi się nie podoba dlatego wolałbym zmienić, stąd pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wszystko było zmieniane 8k mil temu) przebieg 61000 mil (100kkm)

olej w skrzyni oraz ATF,przekładniowy w tylnym i przednim (AT) moście wymieniamy co 60kkm

 

Manual transmission oil, rear differential gear oil and AT front differential gear oil - zgodny ze specyfikacją API GL-5 , 75W-90 , SUBARU ATF K0410Y0700 , jeżeli nie dostępny to możesz utknąć :) w wątku olejowym albo poprostu skorzystać z konfiguratora jakiejś marki.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wszystko było zmieniane 8k mil temu) przebieg 61000 mil (100kkm)

olej w skrzyni oraz ATF,przekładniowy w tylnym i przednim (AT) moście wymieniamy co 60kkm

 

Manual transmission oil, rear differential gear oil and AT front differential gear oil - zgodny ze specyfikacją API GL-5 , 75W-90 , SUBARU ATF K0410Y0700 , jeżeli nie dostępny to możesz utknąć :) w wątku olejowym albo poprostu skorzystać z konfiguratora jakiejś marki.

ile litrów potrzeba każdego z nich do skrzyni i dyfrów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego mi było trzeba jako potwierdzenie danych odnalezionych w manualu do H6 ściągniętym z neta, dzięki za wszelkie info, które oczywiście nagradzam pomukami ;)

 

a o to co planuję zalać:

-coolant: http://www.powerenhancer.co.uk/product.php/117/;

-dyfry: http://www.powerenhancer.co.uk/product.php/248/ x2;

-AT: http://www.walldonwaypartsshop.co.uk/product/ATF_FLUID_4LTR___5SPD%7C4SPD_AUT_K0410Y0700x2;

 

niech mnie ktoś poprawi jeśli coś zle dobrałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w układzie chłodzenia, bez chłodnicy ATF wchodzi 7,2 a z chłodnicą oleju ATF 7,7 l

co do wymiany samego ATF w skrzyni, to oczywiście doczytaj o sposobach wymiany, bo te 9,8 litra to oczywiście cała pojemność, ale zazwyczaj nie wymieniają całości, stąd zapewne ten niepokojący Cię kolor tego oleju. Wystarczy, że w ukłądzie, w konwerterze zostało około 1,5 litra starego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w układzie chłodzenia, bez chłodnicy ATF wchodzi 7,2 a z chłodnicą oleju ATF 7,7 l

co do wymiany samego ATF w skrzyni, to oczywiście doczytaj o sposobach wymiany, bo te 9,8 litra to oczywiście cała pojemność, ale zazwyczaj nie wymieniają całości, stąd zapewne ten niepokojący Cię kolor tego oleju. Wystarczy, że w ukłądzie, w konwerterze zostało około 1,5 litra starego oleju.

jak klikniesz w link to zauważysz, że sprzedają w bańkach po 4l , zamówiłem 2 takie i liczę, że te przynajmniej 1,8l zostanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bańkach po 4l , zamówiłem 2 takie i liczę, że te przynajmniej 1,8l zostanie ;)

jeżeli zdecydujesz się na wymianę dynamiczną to będzie za mało, tak jak pisałem wyżej zapewne poprzednia wymiana też była statyczna dlatego mimo niewielu km, olej tak wygląda, co oczywiście nie znaczy, że jest zły 8)

Poczytaj też TUTAJ i TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bańkach po 4l , zamówiłem 2 takie i liczę, że te przynajmniej 1,8l zostanie ;)

jeżeli zdecydujesz się na wymianę dynamiczną to będzie za mało, tak jak pisałem wyżej zapewne poprzednia wymiana też była statyczna dlatego mimo niewielu km, olej tak wygląda, co oczywiście nie znaczy, że jest zły 8)

Poczytaj też TUTAJ i TUTAJ

Dzięki za wszelkie info. Jak narazie czekam na dostawę. Dam znac jak poszlo po wymianie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...