Skocz do zawartości

Słaby zestaw audio w Imprezie STI 2003


murzyn4x4

Rekomendowane odpowiedzi

W następny czwartek mam montaż HERTZ ESK drzwi przód i tył + wytłumienie drzwi przód i tył - dam znać po zabiegu. Za jakiś czas może lepsza jednostka 2din...

 

W jakim celu montujesz ESK również do tyłu? Jeżeli chcesz żeby to sensownie zagrało, to na Twoim miejscu zrezygnowałbym z ESK do tyłu na rzecz wzmacniacza i jakiegoś(np. 25cm) subwoofera do bagażnika. Taki zestaw wcale nie musi oznaczać wieśniackiego "łupania basem", a w razie "W" i potrzeby większej ilości miejsca w bagażniku subwoofer zawsze można wyjąć.

 

Montaż głośników z tyłu prowadzi do zaburzenia sceny dźwiękowej, która powinna rozchodzić się po wnętrzu samochodu w mirę płynnie, a więc od przodu do tyłu(podobnie jak na koncercie). Oczywiście jakieś tam głośniki z tyłu mogą być żeby pasażerom tylnej kanapy było przyjemniej ale wszystko powinno być ustawione z dużą przewagą na zestaw przedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za stary na subwoofer. Tak doradzili mi w AnMark w Poznaniu. Chcialem uniknac wzmacmiaczy itp.

 

Twoja decyzja ale bez wzmacniacza nigdy sprzęt nie zagra poprawnie z prozaicznej przyczyny-radio nie jest w stanie go napędzić.

Subwoofer nie jest konieczny i podsunąłem tylko taki pomysł ale skoro go nie chcesz to zastanów się nad zrobieniem tylko systemu z przodu i podpięciu go pod jakiś sensowny dwukanałowy wzmacniacz. Zapewniam Cię, że efekt będzie o niebo lepszy niż po montażu głośników przód + tył, a koszta raczej porównywalne o ile oczywiście nie pójdziesz w DLS-a i podobne konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Czy byly fabryczne radia do Imprezy new age (konkretnie chodzi o hawka) z mozliwoscia podpiecia telefonu po BT?

W tej chwili mam kaseto-CD, ale planuje wymienic ten wynalazek na "normalne" radio z zestawem glosnomowiacym i ewentualnie z nawigacja. Ale jakby odpowiedz na pierwsze pytanie byla twierdzaca, to z nawigacji jestem sklonny zrezygnowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane: przód HERTZ DSK 165, tył DSK 130 + wytłumienie drzwi. Jestem zadowolony icon_mrgreen.gif

 

Dobry wybór;)

 

Ja się dalej nie mogę zabrać za audio. Czeka na półce w garażu. Gdyby nie wydech to pewnie szybciej bym to zrobił:) Ale w długie zimowe wieczory może w końcu się uda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...