Skocz do zawartości

Problem z Alarmem w Legacy sedan 2006


lookita

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z alarmem.Nie mam instrukcji do alarmu,jaki zamontowal prawdopodobnie 1 wlasciciel.Problem polega na tym,ze czasem,jak zamykam auto pilotem,odchodze na 5-10 min i wracam,dezaktywujac alarm sprzezony z centralnym,otwierajac drzwi,ktorekolwiek,zalacza mi sie syrena.NIe jest jakas irytujaca,ale to glupio wyglada.Otwieram drzwi po jakichs 3 sec. od wcisniecia z pilota.Czy jesli zostawie w aucie otwarty lub uchylony szyber,zalacze alarm,to ma prawo tak sie dziac?Nie mowie o wyciu tuz po zamknieciu.Rozumiem,ze szyba,czy szyber aktywuja czujki jakies,ale czemy dzieje sie tez tak,gdy mam zamkniete wsz. w aucie???Mam w kluczyku 3 przyciski,dwa do otw i zamk. auta,trzeci otwieranie bagaznika-uchylanie klapy w sedanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione w Emil Frey w 2006 r.Alarm-chyba tam zamontowany,chyba ,ze moj Legar tak juz mial z fabryki...NIe wiem,nie mam papierow,poprzednika sie o to nie spytalem...a mnie sie czasem tak zalacza ...Fotek nie mam,jutro zrobie,wkleje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lookita, spróbuj może go na jakiś czas odłączyć go od zasilania i ponownie załączyć. Nie wiem jak u Ciebie ,czy masz oddzielny bezpiecznik albo wyłącznik do alarmu a jak nie to odłącz akumulator na dłuższą chwilę i może się zresetuje do ustawień fabrycznych. Spróbować nie zaszkodzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to,ze nie mam kluczyka zadnego,aby wylaczyc centralke.Pamietam,ze w poldku fabrycznym taki alarm mialem,a tu,mala czarna kulka i zero obejscia awaryjnego.Pewnie cos pogrzebac trzeba w elektroniko-elektryce,ale to juz nie dla mnie.Tego auta sie boje,za duzo ma elektryki i nawet nie umiem w Legacym swiec znalezc w komorze silnika,wiec nie biore sie za niuanse...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie rozreguluje,jakis reset czegos sie nie zrobi???Wiem,ze tak w rolce robilem,kasowanie jakiegos ukladu bylo,choc u mnie to bylo zbedne...Jakis bezpiecznik wyciagalem ,odlaczalem na 5 min,potem wlaczalem kleme,ale nie pamietam,po co to robilem...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupione w Emil Frey w 2006 r.Alarm-chyba tam zamontowany,chyba ,ze moj Legar tak juz mial z fabryki...NIe wiem,nie mam papierow,poprzednika sie o to nie spytalem...a mnie sie czasem tak zalacza ...Fotek nie mam,jutro zrobie,wkleje....

 

Powinieneś móc sprawdzić jaki alarm był montowany dzwoniąc do emila, jeśli Xsafe wal PW:)

Jeśli dobrze myślę do resetu nie trzeba kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
lookita, próbowałeś z odłączeniem akumulatora na 15 minutek? Spoko nic potem nie trzeba adaptować 8)

 

Nieprawda :twisted: : rozkoduje się radio, liczniki trip, zegarek i wszystko inne co ma pamięć podtrzymywaną elektrycznie.

 

Proszę o namiary (VIN) samochodu na PW, to sprawdzę czy był montowany u nas, a jeżeli tak to jaki to alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...