Jump to content
Sign in to follow this  
fidel25

Justy'97 Rozłączenia napędu

Recommended Posts

Witam,

Interesuje mnie jakie macie doświadczenia z odłączaniem napędu tylego. Odnalazłem pod autem na końcu skrzyni biegów w stronę tyłu auta śrubę i taki bolecz dziurką. Podejrzewam, że to własnie tym się odłącza napęd na tył. Jak to zrobić?

Czy ktoś w ogóle tego próbował? Zmienia to coś w kwesti spalania? Zużycia wisko przy tylym moście? A może po prostu zapomnieć o tym? Ciekaw jestem opini w tym temacie.

Pozdr,

Podejrzewam, że to własnie tym się odłącza napęd na tył. Jak to zrobić?

Luzujesz tą śrubę (ona blokuje bolec) po czym wciskasz albo wyciagasz bolec i blokujesz sruba.

Witam,

Juz do tego doszedłem ;-), ale przy okazji w instrukcji od Justy wyczytałem ze to rozłączanie należy stosować tylko i wyłącznie w przypadku holowania auta, np. z przednią osią w powietrzu. Rozumie że nie należ tak po prostu jeździć.

fidel25, rozłączałem chyba 6 lat razem ze zmianą na koła letnie, nic się nie stało, auto lżej się toczy szczególnie na skręconych kołach, spalanie ciut mniejsze około 0,5 litra i dyferencjał z tyłu mniej wyje powyżej 120 km/h.

Teraz nie rozłączam bo dupowóz jeździ tylko do sklepu po bułki :mrgreen: nie opłaca sie.

W razie draki mam skrzynie z wisco w zapasie :mrgreen::twisted: