Jump to content

Naprawa zegarka

qfinto
 Share

Recommended Posts

Może się komuś przyda... Możliwe że już było to poruszane ale nie znalazłem.

Nie działał mi zegarek. Więc go rozebrałem :)

Trzeba rozpiąć cztery zaczepy i wyjąć całą elektronikę z tylnej obudowy.

Dobrze jest to robić wyświetlaczem do dołu żeby przyciski z gumkami nie uciekły.

Podłączamy wyjętą elektronikę, przekręcamy kluczyk żeby włączyć zegarek i naciskamy na zaznaczony na rysunku element elektroniczny.

W moim przypadku zegarek zaczął żyć. Wystarczyło poprawić luty żeby chodził jak ta lala. (już drugi miesiąc działa bez problemu).

Jeżeli naciśnięcie tego elementu (510) nie daje efektu, spróbujcie z innymi :)

img20120531162407.jpg

W legacy czasami zanika centralny wyświetlacz, ten od komputera. A jak się naciska nad nim na schowek to wraca do normalności. Ciekawe czy to ta sama przyczyna :?:

a mam pytanie, jak najlepiej (by nic nie połamać) wyjąć zegarek z deski? jakiś konkretny sposób? u mnie zegar nie działa, próbowałem go wyszarpać z deski ale boję się by nie połamć zaczepów.

Zegar wyciagasz malym srubokretem i musisz podwazyc najpierw od strony szyby pozniej od srodka. Zaczepy sa mocne wiec moze byc efekt ze chca peknac ale ja tyle razy juz wyciagalem i sa ok.

Ja nie pomogę bo mam małego "moda". Zegarek mam przeniesiony pod radio 1 DIN, obok wyświetlacza EGT.

W miejscu daszka mam 3 zegary temp oleju, doładowanie, ciśnienie oleju.

zadam pytanie jeszcze raz bo może było mało precyzyjne - chodzi mi jak wyjąć kawałek deski, w której umieszczony jest zegarek, próbowałem szarpać ale nie idzie, boję się by nic nie połamać

Zegar wyciagasz malym srubokretem i musisz podwazyc najpierw od strony szyby pozniej od srodka. Zaczepy sa mocne wiec moze byc efekt ze chca peknac ale ja tyle razy juz wyciagalem i sa ok.

Napisalem wczesniej i to byla odpowiedz na Twoje pytanie.

• 1 year later...