Jump to content
Przemeq

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego

Recommended Posts

W czwartek na s1 pogoniłem audi a4 z jedynym prawilnym silnikiem w PL czyli  1.9 TDI

kierownik wymachiwal rękami gdy w zakrętach siedziałem za nim i na prostej a on uparcie jechał lewym mimo że prawy wolny. W końcu zjechałem  na prawy i zrównałem się  by zobaczyć co to za kierowca przykleil się do lewego pasa.

Zobaczyłem tylko machanie rekami i grożenie jakiegoś frustrata bo audi jeździ.

Przecież to nie moja wina że ktoś nie wie że lewy pas jest do wyprzedzania i ma auto z niewłaściwym napędem.

• Haha 2
  • Upvote 2

Skoro to Audi to pewnie zna tylko jeden gest - mruganie długimi siedząc komuś na zderzaku. Trzeba było zastosować jego oręże ;)

5 minut temu, Elvisiak napisał:

Skoro to Audi to pewnie zna tylko jeden gest - mruganie długimi siedząc komuś na zderzaku. Trzeba było zastosować jego oręże ;)

Człowieku, nigdy nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

• Upvote 1

2 godziny temu, Elvisiak napisał:

Wystarczył mi wygląd i zachowanie kierowcy. Jechaliśmy tak do następnych zakrętów i gdy on z 130 zwalniał ja cały czas z butem w podłodze. Subaru jest jednak przyklejone do drogi i to niektorych boli że na prostej są z przodu a na zakrętach mają na dupie skromnego wolnossaka z boxerem pod maska :)

Panowie trochę więcej powagi. Identyfikować jakiegoś idiotę z daną marką jest mało poważne.Co za różnica czym jedzie idiota?  Dla mnie żadna. A tych ma drogach nie brakuje, niezależnie od marki samochodu jaki prowadzą.

• Upvote 2

2 godziny temu, Tommo napisał:

Panowie trochę więcej powagi. Identyfikować jakiegoś idiotę z daną marką jest mało poważne.Co za różnica czym jedzie idiota?  Dla mnie żadna. A tych ma drogach nie brakuje, niezależnie od marki samochodu jaki prowadzą.

Niestety ale w niemieckich markach jest kumulacja idiotow za kółkiem. Na s1 jest tego kumulacja. Przez pół roku jeżdżenia tą drogą od Pyrzowic do Jaworzna  można nawet wyróżniać co do modelu auta podział : na spokojny kierowca, młody gniewny,  glonojad (siedzi na zderzaku caly czas) i najgorszy typ "mam fure w leasingu za ponad pół bani i tym samym wszyscy maja mi zjeżdżać "

Ten ostatni typ to miks wszystkiego.

Jedzie grzecznie prawym zaczynasz go wyprzedzac to sciga sie jak mlody gniewny nie odpuszczasz a blokuje mu sie orawy pas to zjezdza na lewy i jedzie na glonojada gdy robi sie miejsce na prawym zjezdza na prawy wyprzedza Cię i zaczyna hamować ro 50 i tak w kółko.

Leczy ich z takich zachowań tylko wskazanie na rejestrator i pokazanie ze wyjmuje telefon.

W momencie wraca na prawy i jedzie jak emeryt

• Haha 1

Niemieckich samochodów jeździ najwięcej w naszym kraju, szczególnie tych drogich i szybkich. Proporcjonalnie więc łatwiej trafić na palanta w niemieckim aucie niż japońskim czy amerykańskim. Ale nigdy się nie zgodzę, że jakaś konkretna marka przyciąga do siebie mniej lub bardziej niezrównoważonych psychicznie kierowców. Widywałem oszołomów w takich samochodach jak Dacia, Skoda czy w starym Saabie, gdzie gość na siłę chyba chciał pokazać, że jest szybszy od współczesnych samochodów. To jest bardziej złożony problem niż prosta klasyfikacja wg. marek.

• Upvote 3

Ale to wlasnie w nowych Mercach oraz BMW najczesciej widziałem oszołomów oraz cwaniaków wpychajacych się na światłach.  A kierownik w BMW regularnie kręci nocne baczki na pobliskim rondzie a nie Skoda czy Dacia. Dowód może anegdotyczny ale niesmak pozostaje. 

• Upvote 2

1 godzinę temu, blejzu napisał:

A kierownik w BMW regularnie kręci nocne baczki na pobliskim rondzie a nie Skoda czy Dacia. Dowód może anegdotyczny ale niesmak pozostaje. 

Dacią ciężko się driftuje, nie sądzisz?

A tak w ogóle uważam, że kręcenie bączków w nocy, na pustym rondzie, przy prędkościach rzędu 40-50 km/h bo szybciej się nie da, jest znacznie mniej niebezpieczne dla otoczenia niż 90-cio letni staruszek, który wyjeżdża na drogę legalnie, a dawno już (z przyczyn całkowicie naturalnych) nie powinien.

• Upvote 1

25 minut temu, Tommo napisał:

Dacią ciężko się driftuje, nie sądzisz?

A tak w ogóle uważam, że kręcenie bączków w nocy, na pustym rondzie, przy prędkościach rzędu 40-50 km/h bo szybciej się nie da, jest znacznie mniej niebezpieczne dla otoczenia niż 90-cio letni staruszek, który wyjeżdża na drogę legalnie, a dawno już (z przyczyn całkowicie naturalnych) nie powinien.

Poza kwestią hałasu dla okolicznych mieszkańców. Nie można zezwalać na jedną rzecz tylko dlatego, że jest bardziej bezpieczna od innej. Idąc tym tokiem to zawodowy żołnierz czy policjant mógłby sobie na osiedlu postrzelać do puszek bo jest to bardziej bezpieczne niż dres z bejsbolem.

• Upvote 1

Posted (edited)
42 minuty temu, RoadRunner napisał:

Poza kwestią hałasu dla okolicznych mieszkańców. Nie można zezwalać na jedną rzecz tylko dlatego, że jest bardziej bezpieczna od innej. Idąc tym tokiem to zawodowy żołnierz czy policjant mógłby sobie na osiedlu postrzelać do puszek bo jest to bardziej bezpieczne niż dres z bejsbolem.

Nie wiem gdzie się dopatrzyłeś w moim tekście chęci zalegalizowania wygłupów na drogach? Bardzo często spotykam się z przekazem jakoby palenie laka, drift na rondzie i temu podobne rzeczy, było szczytem idiotyzmu na drodze. I choć jest to efektowne, zwracające uwagę to jednocześnie stosunkowo mało niebezpieczne dla otoczenia. 

Edited by Tommo
  • Upvote 1

7 godzin temu, Tommo napisał:

Nie wiem gdzie się dopatrzyłeś w moim tekście chęci zalegalizowania wygłupów na drogach? Bardzo często spotykam się z przekazem jakoby palenie laka, drift na rondzie i temu podobne rzeczy, było szczytem idiotyzmu na drodze. I choć jest to efektowne, zwracające uwagę to jednocześnie stosunkowo mało niebezpieczne dla otoczenia. 

Może i mało niebiezpieczne ale jakże "denerwujące" gdy jakiś "wolniej i mniej myślący" robi to między 2 a 4 w nocy. Dodatkowo praktycznie nie ma miesiąca aby taka zabawa nie zakończyła się soczystym "bum bum" gdzie do mniej więcej połowy "bum bumów" przyjeżdża (a jakże, na sygnale) straż pożarna i policja. I dziękuję tylko bogu, że tylko pracuję przy tym rondzie a nie przy nim mieszkam, bo mam tylko kilka nocek tam a nie wszystkie.

• Upvote 2

Niedziela, późny wieczór, droga po deszczu - mokro. Droga dwujezdniowa, trzypasmowa. Ustawiam się grzecznie na prawym pasie. Na lewy podjeżdża porobione S3 z klatką - wyglądało pięknie, więc kciuk w górę. Kierowca audi kłania się w podziękowaniu. Obok niego na lewym pasie ustawia się S4. Też porobione - wydechy, felgi, dodatkowe zegary od turbo - ale wszystko zrobione bardzo ładnie.. Robią przygazówkę - warczy, ryczy, pierdzi, prawie ogień z rur... Myślę oho! Więc grzecznie, leniwie przełączam swoją hybrydę w tryb sport. Zielone. I grzecznie moja hybryda odstawia obie audice na dystansie już pierwszych metrów. Doganiają mnie spoceni na kolejnych światłach i teraz ja dostałem dwa kciuki w górę i widzę jak z niedowierzaniem czytają napis "hybrid" :D

• Like 1
  • Haha 4
  • Upvote 3

23 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Niedziela, późny wieczór, droga po deszczu - mokro. Droga dwujezdniowa, trzypasmowa. Ustawiam się grzecznie na prawym pasie. Na lewy podjeżdża porobione S3 z klatką - wyglądało pięknie, więc kciuk w górę. Kierowca audi kłania się w podziękowaniu. Obok niego na lewym pasie ustawia się S4. Też porobione - wydechy, felgi, dodatkowe zegary od turbo - ale wszystko zrobione bardzo ładnie.. Robią przygazówkę - warczy, ryczy, pierdzi, prawie ogień z rur... Myślę oho! Więc grzecznie, leniwie przełączam swoją hybrydę w tryb sport. Zielone. I grzecznie moja hybryda odstawia obie audice na dystansie już pierwszych metrów. Doganiają mnie spoceni na kolejnych światłach i teraz ja dostałem dwa kciuki w górę i widzę jak z niedowierzaniem czytają napis "hybrid" :D

Hahaha, przepiękne kopanie :D:D:D