Skocz do zawartości

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

:unsure: To jak się fachowo nazywa ten position?

 

2 godziny temu, Guliwer napisał:

U nas na PKRP dwór = pole, więc dla odróżnienia pole to pool.

Zgoda, mieszkam na prowincji, ale nie aż na takiej! :D Nawet są światła i pasy ruchu!

 

To jest forumowe koleżeństwo - zamiast pochwalić, jeszcze czepiają się słówek... ;)

 

Edytowane przez subarutux
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, subarutux napisał:

Sama radość, te wszystkie dumne "Audice i Beemwice" suną maks. 60,


Może po prostu dostosowują prędkość do warunków?
Co to za maniera to ja nie wiem... Lepiej żeby jechali maks 60 niż żeby władowali się w kogokolwiek przez nadmierną prędkość.

A poza tym mając subaru łatwiej ci się rozpędzić na śniegu niż im ale to nie znaczy, że szybciej wyhamujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie bądźmy tacy śmiertelnie poważni...

 

Ja ich nie krytykuję; jakbym powoził takim autem, też bym pewnie tak jechał, albo jeszcze wolniej.

Widziałem pod drodze przede mną, jak takie wypasione BMW zatańczyło.

Nie znaczy to też, żebym jechał 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat w zimie pomykam 60KM Clio i biorę prawie wszystko, poza Subaru ;) a pomykom, bo innego ni mom, tzn. mom, ale łon w zimie nie pomyka.

Godzinę temu, subarutux napisał:

Zgoda, mieszkam na prowincji, ale nie aż na takiej! :D Nawet są światła i pasy ruchu!

Dlatego zapraszam do mnie, bo ja też prawie Bieszczady, ale bardziej na południe i u nas wójt doprowadza drogi do czarnego do 48 godzin od wystąpienia w dzień dodatnich temperatur (tak powyżej 5 na plusie) - poważnie. Na razie nam to nie grozi :D śmieszne jest to, że granica polsko-słowacka jest biało-czarna patrząc od strony nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że niektóre beemki, szczególnie m3, audi rs w miarę nowe, to nie jest łatwy orzech do zgryzienia. Czteronapędówki wyższej klasy to nie są złe samochody. Tyle, że jak zwykle liczy się wkładka mięsna i sam pojazd. Wypasione audi 6 z silnikiem 2,0 tdi i bojaźliwy kierowca, to nie jest to. Tyle, że tych lepszych wózków na polskich drogach jest z 1 - 2 %. Pamiętajcie ! Nigdy "na wariata". Poznać możliwości przeciwnika, ocenić warunki drogowe i dopiero wtedy rura !

Być może już kiedyś napisałem. VW garbus vs. primera kombi 2,0. Ścigałem się z nim na niemieckiej autostradzie. Kop nie z tej ziemi. Garbusa. Do 170 km/h bzykał mnie jak chciał. W jego garbusie prawdopodobnie aerodynamika była lekko gorsza. Powyżej 180 doganiałem go i wyprzedzałem. Może skrzynię miał krotką ? Po ok. 100 km po nowych pustych autostradach w starym NRD rozstaliśmy się z pozdrowieniami i uśmiechami. I o to chodzi ! Aby się pobawić a nie zabić !

W starym NRD, ale już po zjednoczeniu. Przedtem byśmy pewnie z pierdla nie wyszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj miałem kopanko bez ruszania się z domu.

Dzwoni tel.

 - Dzień dobry, Łukasz ...... , salon Dacia Renault. Chciałbym panu przedstawić naszą ofertę, bla,bla,bla, mamy też auta z napędem na cztery koła, bla, bla,bla. Czy byłby pan zainteresowany?

 - Dziękuję, ale ja jeżdżę Subaru Foresterem, tak że nie wiem, czy mamy o czym rozmawiać.

-  eeeeee...., no tak........, dziękuję, miłego dnia.

  • Haha 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechaliśmy z zoui po Legaca. Między domem a miejscem parkowania jakieś 20 kilometrów. Droga kręta, ronda, trochę nierówności. Ewka wypaliła do przodu jak zwykle ja się toczyłem dostojnie. W połowie drogi siadło mi na ogonie BMW. Na prostych jak zawsze zgodnie z przepisami ale na zakrętach, rondach oczywiście na limicie, cięcia, kreska rajdowa i te sprawy :evil2: BMW na takich akcjach zostaje mocno w tyle, na prostych dochodzi do zderzaka ale że jest kręto to nie ma jak wyprzedzać. Tyle że za moment, nawet jak ma gdzie a ja jechałem ze stałą prędkością to nie wyprzedza. Dziwne...

 

Kolejne krzyżówki, kolejne skręty, zjazdy a BMW za mną. Zjazd w szutrową drogę do domu,  donikąd  w sensie a BMW na zderzaku.   :blink:

 

Dogoniłem Ewę pod bramą, wjechała, ja się zatrzymałem, blokując wjazd na posesje, z BMW wyskakuje koleś.... dodam że późny wieczór, noc prawie i gna do mnie. :blink:

 

"Jakie piękne Legacy!!!! 10 kilometrów temu miałem zjechać ale chciałem zagadać, miałem dawno temu takie, na kwadratowej lampie właśnie..." :blink:

 

Kill, nie kill ale było ciekawie. :rolleyes:

  • Super! 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipk93 napisał:

Dobrze, że do Krakowa akurat nie jechałeś :D 

 

To był naprawdę zawzięty ale i miły zawodnik :rolleyes:

 

54 minuty temu, Kukson napisał:

Czytając spodziewałem się innego zakończenia z mandatem :P

 

Za cięcia nie dają.... chyba :blush:

 

Kiedyś mnie gonili po Poznaniu i wjechali do garażu podziemnego, pomogli przy cofaniu, parkowaniu w klatce  :biglol:

 

Nie wiedziałem że się ścigaliśmy ale byli spoko, chcieli tylko sprawdzić kto się szlaja po mieście o 3 w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

 

 

Coroczny przegląd do dowodu, pojechałem Imprezką na stacje diagnostyczną, stanąłem w kolejce, wjechałem do hali, diagnosta obchodzi, robi co trzeba, znika na chwile, wraca dwóch gości. 

 

Poszedł po właściciela i się zaczęło dopytywanie, mlaskanie, pochwały... na końcu właściciel mówi, że właśnie odebrał nowe M5 ale zawsze marzył o takim Subaru.

 

Lata lecą a Subarka nadal w formie, GC8 ma magię w sobie ;)

 

Dobrze że nie chciał się ścigać :krecka_dostal: 

 

 

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FilipeK napisał:

Serwis olejowy za darmo :D

 

@chojny podeślij jakąś fotkę swojego gc8 prosze :) 

 

Zwykły GTek, "na wieśniaku", czyli niebiesko-złota klasyka   ;) 

 

1a.jpg

 

7a.jpg

 

15a.jpg

  • Super! 16
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎17‎.‎05‎.‎2019 o 07:55, chojny napisał:

 

 

Coroczny przegląd do dowodu, pojechałem Imprezką na stacje diagnostyczną, stanąłem w kolejce, wjechałem do hali, diagnosta obchodzi, robi co trzeba, znika na chwile, wraca dwóch gości. 

 

Poszedł po właściciela i się zaczęło dopytywanie, mlaskanie, pochwały... na końcu właściciel mówi, że właśnie odebrał nowe M5 ale zawsze marzył o takim Subaru.

 

Lata lecą a Subarka nadal w formie, GC8 ma magię w sobie ;)

 

Dobrze że nie chciał się ścigać :krecka_dostal: 

 

 

 

Piękny ten GT-ek. Prawdziwy klasyk. Niewiele ich już zostało.  Od zawsze miał lakierowane dokładki zderzaków i progów?

Przeglądy to interesujący temat. Coraz trudniej przymykać oko (ucho) diagnostom na wydech (dB, emisja) . Złote chłopaki u mnie na wsi ale chyba już na przyszły rok wyposażę się w seryjny wydech i jak będzie trzeba to będę podmieniał na czas. Ze zdjęć wnioskuję że w GT-ku chojnego tez seryjna dwururka nie siedzi.

 

PS. Mój gc8 wzbudza sporą sensację na pobliskiej stacji diagnostycznej po pierwsze z tytułu krótkiego VIN-u samego w sobie oraz zaraz po tym z faktu iż ów krótki vin składa się z samych szóstek :) Na koniec zawsze komentarz, że auto znów stało i nie nawinęło za dużo kilometrów na kołach w ciągu roku. Chyba dzięki temu zamieszaniu i odwróceniu uwagi nie dociekają co tam spaliny odprowadza ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo, staram się dbać jak mogę choć wielkimi krokami zbliża się remont blacharki. Auto jest u mnie już ze 12 lat i ma u mnie dożywocie. 

 

Co do dokładnek to zdania są podzielone. I nie wiem jak wyjechało auto z salonu, w sumie można by się SIP zapytać jaki był spec auta. 

 

W pełni seryjny wydech jest zostawiony, 3 lata temu z ciekawości założyłem i żona kazała zmienić jednak na głośny ;)

 

Auto robi rocznie 1000-2000 kilometrów wiec niech sobie ryczy ;) 

 

Auto jest w 100% sprawne wiec na wydech przymykają oko, Subarka musi hałasować ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...