Skocz do zawartości

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o RS z silnikiem 2.0 TFSI:

 

Silnik TFSI zastosowany w modelu RS to prawdziwy unikat na rynku motoryzacyjnym - jest to jedyna tego typu jednostka tzn. z wtryskiem bezpośrednim benzyny i turbodoładowaniem, oferowana w seryjnie produkowanym samochodzie. Škoda Octavia RS jako jedno z nielicznych aut na rynku jest standardowo wyposażona w system stabilizacji toru jazdy ESP wraz z DSR. DSR to system podpowiedzi ruchu kierownicą pozwalający stabilizować zadany tor jazdy także za pomocą układu kierowniczego. Zasadniczą zaletą, tego rozwiązania jest skrócenie drogi hamowania w stosunku do aut wyposażonych w tradycyjny układ ESP nawet o 10%. Škoda Octavia RS standardowo wyposażona jest także w systemy bezpieczeństwa czynnego ABS, ASR, MSR, HBA, EBV i EDS a także w system ACS.

 

Osiągi:

 

2.0 TFSI/200 KM

Prędkość max. 240 (km/h)

Przysp. od 0 do 100 km/h 7,35

Moc maks./przy obr. (KM/min-1) 200/5000

Maks. moment obrotowy/przy obrotach (Nm/min-1) 280/1800

 

Wszystko super! Brakuje tylko trzech literek - AWD - rings a bell? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie pytajcie co Korporacja moze zrobic dla Was, tylko powiedzcie co Wy mozecie zrobic dla Korporacji
pracujemy w tej samej firmie? :mrgreen:

 

jesli Ci ten tekst ponizej cos mowi - to pewnie tak:

 

Kultura firmy

Umiesc 5 szympansów w jednym pokoju. Zawieś banana przy suficie i ustaw drabinę pozwalającą dotrzeć do banana. Upewnij sie ze nie ma innego sposobu by schwytać banana. Zainstaluj system , który bedzie mial za zadanie wylac lodowata wode w calym pomieszczeniu ( oczywiscie przez sufit ) jak tylko ktorys z szympansow zacznie wchodzic po drabinie. Szympansy szybko się nauczą , że nie należy wdrapywać się na drabinę.

Po jakims czasie wylacz system "polewania lodowatą wodą". Teraz zastąp jednego z szympansów na nowego. Ten ostatni wejdzie po drabinie i nie wiedząc czemu dostanie wpierdziell od innych. Zastąp jeszcze jednego ze starych szympansów nowym. Ten tez dostanie wpierdziel i to szympans n° 6 (ten, który byl przed nim wprowadzony) bedzie bil najmocniej. Kontynuuj wymiane starych szympansow na nowych az beda sami nowi.

Zauwazysz ze zaden z nich nie bedzie sie staral wchodzic na drabine, a jezeli trafi sie jeden ktory o tym chocby pomysli to napewno dostanie wpierdziel od pozostalych. Najgorsze jest to ze zaden z nich nie wie dlaczego.

 

Tak tez rodzi sie funkcjonowanie i kultura firmy.

 

Teraz wiesz jaki jest proces, dlaczego przyśpiesza się wymianę "dinozaurow" na "mlodych", dlaczego nie dostaniesz banana, i dlaczego twoj wspolpracownik staje się twoim najgorszym wrogiem!

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foreksz, sorry, że znów personalnie (vide parędziesiąt postów wstecz), ale mówiłem, że twój styl może być ozdobą :twisted::mrgreen:. o elitarnej marce też tam było. chodzi o to, że panowie w niebieskich się szkolą. to (podobno) uczy.

techniki .... i pokory.

a ten fiat, sam chciał. :mrgreen:

 

pumex1 najlepszy sposób na korporacje (niełatwy, przyznaję) to znaleźć windę i wkręcić się do tych, którzy banana zawiesili. bo tak na prawdę, jedyny powód drabiny do banana to odciągnięcie od ww. windy.

:wink:

 

edit: szympansów, oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy sposób na korporacje (niełatwy, przyznaję) to znaleźć windę i wkręcić się do tych, którzy banana zawiesili. bo tak na prawdę, jedyny powód drabiny do banana to odciągnięcie od ww. windy.

tylko co zrobić, gdy przy windzie stoi goryl, który wpuszcza do windy tylko zaprzyjaźnione szympansy? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież napisane, że nie będzie łatwo :twisted::mrgreen:

 

potem, to fajnie jest, bo winda jest tylko w jedną stronę

niefajnie jest, bo na wyższych piętrach też jest drabina i banan (tylko dłuższy) :???:

a najbardziej niefajne jest to, że z wyższych pięter nie zjeżdża się windą... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopanie leżącego nabrało dla mnie dzisiaj nowego wymiaru w drodze do Miedzianej Góry. Najpierw kopnęli mnie na 300 i 8, kilometr dalej kolejni powtórzyli... Bilans - 16 punktów i 600 zł :evil:

Blue- przyzwoite CB+antena = jakies 500-600PLN - kalkulacja jest prosta :roll: na trase - polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopanie leżącego nabrało dla mnie dzisiaj nowego wymiaru w drodze do Miedzianej Góry. Najpierw kopnęli mnie na 300 i 8, kilometr dalej kolejni powtórzyli... Bilans - 16 punktów i 600 zł :evil:

 

Masz rację, ta wpadka przekonała mnie o konieczności CB.

 

Koniecznie! Jechaliśmy z kolegą Milczącym Wiesławem (=michal na przymusowym urlopie od forum :mrgreen: ) do Krakowa w ubiegły piątek i nie mogłem uwierzyć, ile około północy i 1:00 nad ranem jest tam policji. Co drugą wieś praktycznie!

 

Bez CB nie wyobrażam sobie wyjazdu za miasto. Od zakupu nie trafiłem ani jednego mandatu w trasie :cool:. Pewnie się to kiedyś zmieni, ale na razie - CB rulez :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie dziś zaskoczył samochodzik marki BMW :shock: . Wracałem z moją Mamą (inaczej zwaną ograniczeniem prędkości, lub też odcięciem paliwa:) , ruszam na światłach, a tu wspomniany samochód mknie do przodu, ja za nim, ....... ciężko, ciężko, wyprzedził mnie o dobre kilka metrów. Później na światłach osobnik z BMW nawiązał kontakt :grin: i okazuje się, że to jakieś 4,4 litra ok. 300 hp, ( mimo wszystko, chociaż niby więcej mocy w BMW) to mój biedny staruszek GT jeszcze z chorą turbinką spisał się na „piątkę”. Czytam forum i generalnie wiem, że forumowicze nie popierają ścigania się na ulicach (co uważam, za najbardziej zrozumiałe), ale stało się i tyle. Przepraszam.

 

PS I. Najfajniejsze było to, że mojej Mamie (pomimo wypowiadanych słów „zwolnij”, „nie szalej”) na samym końcu, gdy zawiozłem ją do domu, powiedziała „jakbym miała szybszy samochód i była trochę młodsza to chyba też od czasu do czasu bym się pościgała” :grin: . Nie pochwalam swojego zachowania (i wypowiedzi mojej Mamy), obiecuję poprawę, pozdrawiam wszystkich i liczę na zrozumienie.

 

PS II. Raz jeszcze popieram, że doskonalenie jazdy to na torze a nie na ulicy. Stało się, poniosło mnie, mam nadzieję, że się poprawię :evil:

 

Pzdr

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arno, czyżbyś tu wyczuwał ton nieszczerej skruchy...? Wymuszonej, nie daj Boże, polityczną poprawnością?

 

No nieeee...

 

Wszak tu wszyscy SZCZERZE i GŁĘBOKO są przekonani, że prędkość zabija, a snuj prostą drogą ku zbawieniu jest, amen.

I kolega Sebastian tak samo.

 

Trochę wiary w człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spisz :?: porzadne dziewczynki o tej porze spia :razz: :mrgreen:

 

i znów "jeszcze nie śpię"....

a skąd Ci się ubzdurało, że ja to z tych porządnych? :twisted:

 

Blue, CB zdecydowanie rulez na trasie - przekonałam się o tym jeżdżąc z MaćkiemSubru do Ułęża

a jakich ciekawych dialogów można posłuchać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...