Jump to content

Niepokojący odgłos przy lekkim hamowaniu

muppet
 Share

Recommended Posts

Byłem 4 razy w różnych warsztatach. Sprawdzany układ hamulcowy zawieszenie i przeguby (nie wiem, po co?). Wszystko na miejscu i sprawne (nowe). Podczas delikatnego hamowania przy obciążeniu (na podnośniku nie występował) z prawego koła dochodzi metaliczny klekot (nie wpływa na wydajność hamowania). Sytuacja zaczęła się od wymiany klocków. Pomocy

W tym sęk, że są, ale mam wrażenie, że to i tak klocki. Zatrzymuje się jak należy, ale czy nic się tam nie stanie. Muszę wyeliminować usterkę koniecznie.

U mnie było odwrotnie - bez hamowania pojawiały się stuki na nierównościach, które z kolei znikały przy lekkim naciśnięciu pedału hamulca. To były prowadnice, z którymi ASO walczyło przez jakiś czas.

• 2 weeks later...

Witam - rys nie ma klocki nowe bosch piszcza jak cholera ale to inna sprawa. Klekot nadal przeszkadza. Chyba nauczę się z tym żyć.

muppet, a może ten klekot nie dochodzi bezpośrednio z koła.

Oblukaj dokładnie prawą stronę samochodu, przód jak mówisz.

Może to jakaś pierdółka nie związana z układem hamulcowym, osłona jakaś, luźne nadkole o coś obija przy chamowaniu :idea:

valdiiaga, hmm wiesz potrzebuję jednak spotkania z ludźmi, którzy cokolwiek się znają. Podnosiłem krokodyla, zdejmowałem koło osłonę silnika, zdejmowałem zaciski, poprawiałem blaszki klocków i wali jak cholera. Wstyd na ulicy, ludzie z przejść dla pieszych uciekają lub podejmują dłuższe kroki. Hamowanie bez problemu.

Dokrecony masz zacisk? Czasem moze tak byc ze blaszki od klockow trą o tarcze i poprzez hamowanie klocki sciskaja blaszke ktora trze po tarczy.

Panowie i Panie nic z tego. K.... paczyli, szarpali aż mi żal dziadka było. Diagnoza wszystko ok, ale łomot jak zawsze. Może mam zacisk rozgięty?