Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie. Podobna grubość na całej powierzchni auta. O ile wiem, to podobno w mazdzie to dosyć częsta praktyka, tak cienkiego lakierowania.

Auto nie wygląda jakby było po polerce, chyba, że dosyć dawno, bo w tej chwili sporo swirli i drobnych rysek. Lakier oczyszczony tylko cleanerem i zabezpieczone woskiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak prawie połowa tego to klar. I w tym porusza się detailer. Jeśli nie wjeżdża papierem ściernym, to spokojnie przy tej grubości jest możliwość korekty.  

 

Ok, dzięki za info. Latem pewnie zrobię podejście do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - widziałem gdzieś dwa  środki  i nie wiem jak to się nazywa:

 

1. Do osuszania samochodu - myjemy auto, na aucie zostaje woda, nanosimy  [psikamy] tym preparatem na mikrofibrę i wzbieramy wodę - na lakierze zostają małe "zacieki" które szybko odparowywują. - Czy to jest hydrowosk?

2. Do mycia auta bez użycia wody - psikamy na mikrofibrę i ścieramy brud z auta bez rysowania lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Do osuszania samochodu - myjemy auto, na aucie zostaje woda, nanosimy [psikamy] tym preparatem na mikrofibrę i wzbieramy wodę - na lakierze zostają małe "zacieki" które szybko odparowywują. - Czy to jest hydrowosk?

 

może masz na myśli środek pomagający odpychać wodę podczas osuszania ??

 

chce nabyć takie coś - Chemical Guys http://showcarshine.pl/konserwacja/1981-chemical-guys-after-wash-473ml-osuszanie-bez-smug-i-bez-swirli.html

 

AMMO NYC ma takie środek HYDRATE niestety nie dostępny jeszcze w PL -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie odpowiem niestety konkretnie, ale zwróć uwagę na skok - ja mam Shinemaster S21 i wydaje mi się że za duży ... może 15mm by był optymalny ??

 

Wydaje mi się że do dużych powierzchni by był OK ale zazwyczaj do średniej wielkości auta z przetłoczeniami chyba by się przydała z trochę mniejszym.

 

Poza tym z mniejszym chyba zawsze łatwiej przy szybach itp nawet jak obkleisz oczywiście plastiki / uszczelki. - mam rację ??

 

Z drugiej strony jak się zastosuje przedłużkę i np pad 35 czy 50mm to lepszy będzie mniejszy skok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nauczysz się pracować z odśrodkową (lare, Krauss) i potem weźmiesz do ręki wymuszoną (flex, Bosch) to będziesz z nią walczyć. Vrg jest lepszym wyborem, ponieważ potrafi ciąć lakier i polerowac bez holsow, czego odśrodkowe nie potrafią. Są dobre tylko do wykończenia lub do nakładania AIO bądź klinerów. Właściwej korekty nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Samochód ma może trochę rysek pod światło , ale nie mam czasu na korektę i porządna powłokę

Trochę sam popracowałem ręcznie cleanerem blu lotion od Artdshine

Na to położyłem na szybko

Tac Moonlight

bedf2dfd898da1eff54da15a4271a393.jpg

54fb1b56e0922c6a221c93a4e9fe8ac8.jpg

Edytowane przez polak900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Jasną Górą ;) Albo na wyspach :)

 

dokładnie :)

 

 

 

Jakby co to np gzie cię można szukać

 

A tak na poważnie to w Częstochowie Lukautodetailing ul.św. Barbary 85 (na terenie auto komisu Grabowski) tu na moim fan page-u https://www.facebook.com/lukaszautodetailing/ masz wszystkie dane i można oglądać moje prace ;)

 

p.s. tu autko z wczoraj położona ceramika z Ceramic Pro na BMW 220i

 

ebb074b4f1e2.jpg

 

32de5d6d4458.jpg

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam saalentu do ciemnych, miękkich, oszczędnie położonych ;)  lakierów Subaru. Uprzedzę Wasze pytania - tak przestudiowałem odpowiednie forum detailingowe, i jestem głupszy, niż byłem :angry: 

Poniżej zestaw, który według mnie powinien się sprawdzić, jakie jest zużycie - jakieś uwagi / komentarze / propozycje???

1. Mycie DG#901,

2. Glinka: nie mam pojęcia, polecają Bilt Hamber Auto Clay Soft lub ValetPRO Yellow Poly Clay Bar,

3. Cleaner DG#601,

4. Sealent: DG#105 lub DG#111,

5. QD: Duragloss Aquawax #951

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...