Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

 

"Garaż" otwieram mam nadzieje żę najpóźniej na początku czerwca :) (papierki w PL wiadomo nie tak łatwo jak w UK) więc zapraszam jak otworzę chętnie się zajmę lakierem.

Chyba nie muszę przypominać kto bedzie pierwszym klientem :D

 

Pan tu nie stał !!! :mrgreen:

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Luki_wrx_prodrive, dokładnie w Częstochowie otwierasz czy gdzieś pod?

 

Dokładnie w Częstochowie niedaleko trasy Katowice-Warszawa jeśli się rozwinie to będzie przeniesiona firma bardziej na obrzeża Częstochowy przy moim domu :)

 

 

 

Luki_wrx_prodrive, tak oglądałem Twoje prace na KA a teraz hala wydawała mi się znajoma ;) Powodzenia z własnym studio. Pozdrawiam.

 

Dokładnie ta sama hala :) Dziękuje równiez pozdrawiam napewno wrzucę info, adres i fotki jak już będzie otwarte.

 

A tu furka z dzisiaj:

 

669449563533.jpg

 

39b270a13b20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Luki_wrx_prodrive, a antykorozją podwozi planujesz się również w przyszłości zajmować? :)

 

Pytasz o takie coś? :

 

09ca26d321c5.jpg

 

c282fb7a5ca5.jpg

 

d5ee87ea780d.jpg

 

3e7a2e0b7de2.jpg

 

d1d1abd2bae0.jpg

 

7d697535372e.jpg

 

to jest moje Subaru gdzie sam wykonałem konserwację :) a jeśli chodzi o odpowiedź na twoje pytanie to zobaczymy jak się wszystko rozwinie jeśli będą klienci na takie coś to będę myślał mam też opcję wynajęcia warsztatu z podnośnikami więc była by opcja gdzie to robić pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luki_wrx_prodrive co polecasz do konserwacji podwozia?

 

Specjalistą nie jestem a zabezpieczenie robiłem w Anglii przed wysyłką auta do PL bo miałem dostęp w pracy do podnośnika rozmawiałem z moim dobrym znajomym z bardzo profesjonalnej lakierni http://www.actoncoachworks.co.uk/ (moja firma współpracuje z nimi od 10 lat znają się na robocie robią same dobre fury) i posłuchałem co on mi doradził i wybrałem najlepszy dostępny produkt w UK 3M anti chip coating (patrz foto) super łatwo się go nakładało specjalnym pistoletem, który pożyczyłem od nich. Ocywiście wszystko co mogłem obdrapałem specjalną szczotką drucianą reszta papierem ściernym potem odtłuszczone i dopiero nakładałem.

 

a3265e2e9e21.jpg

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Luki_wrx_prodrive, polecisz jakiś fajny sklep internetowy w UK lub ewentualnie sprzedawcę na ebay'u, gdzie mógłbym kupić CAŁY zestaw kosmetyków. W planie mam:

wersja podstawowa:

 

Aktywna piana 1L - myślałem o Valet Pro Snow Foam

Szampon - też VP, lub inny

glinka - Bilt Hamber chociaż niekoniecznie, bo póki co mam od Megs'a

płyn do felg - butelka z atomizerem 1L - Iron X, VP lub inny

do polerowania: myślałem o Meg's UC ewentualnie w zestawie z FP, bo znalazłem taki na Ebay

jakiś IPA - będzie polerka, więc przydało by się pewnie przemyć czymś po wszystkim

wosk - Collinite, FK1000 lub Fusso, czyli raczej twardy zimowy, trwały

coś do usunięcia naklejek

ręczna pianownica

 

wersja rozszerzona:

 

dressing na opony

dressing do plastików

QD do pielęgnacji wosku po myciu na bezdotykowej

cleaner pod wosk ?

niewidzialna wycieraczka - ktoś polecał G1Techniq G1 chyba, mam RainX, ale się kończy powoli

 

 

Obecnie na stanie dwa auta, dopiero się uczę, ale sprawia mi to przyjemność. Jakieś mikrofibry mam, ręcznik do osuszania i rękawica jest, przydały by się aplikatory do wosku i dressingów plus ewentualnie butelki z atomizerami, taśma maskująca...

Mam też do wyprania całe wnętrze - dywan, fotele...

Dużo tego...

Chciałem zamówić sobie w PL, ale ciężko z wysyłkami do No, więc jednak sklep z UK. Im taniej tym lepiej, więc póki co nie muszą być kosmetyki z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzcie że też oglądaliście to zdjęcie z zielonym Mini 5 razy zastanawiając się co w nim zajebistego zanim kapnęliście się że to odbicie w tym Audi  :o  :o  :o  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym opisać moje pierwsze doświadczenie z Colli 476S.

 

Auto szary tytanowy metalik. Oto jak przygotowałem lakier:

 

1. Mycie na dwa wiadra

2. Glinka valet pro yellow + detailer shiny garage (nie do końca zgrany duet)

3. Polerka Kestrel DAS6 oraz Scholl 17+ na pomaranczowym padzie, Scholl 40 na fioletowym

4. alhohol izopropylowy

 

5 i wosk.

 

Nie wiem czy za duzo zakładam, czy za długo czekam ale polerowanie tego wosku to masakra. Zakładam gabkowym aplikatorem a poleruje mięciutką mikrofibrą do wosku.   Strasznie cięzko idzie i trzeba sporo siły. Dach mi się uginał. Za każdym razem jak podejde do auta to zobacze jeszcze jakąś smugę. Auto poleruje w garażu. Zrobiłem maskę i dach i już mi się ie chce. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo nakładasz tego wosku. Ma być cieniutko. Jak schnie zbyt długo (lub gdy jest gorąco) może być podobny efekt.

Ja pod wosk daje cleaner, żeby wosk lepiej się trzymał. W sumie zamieniłby alkohol na cleaner.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeżeli po jakimś czasie zauważysz smugę to nie poleruj mf, bo na samochodzie jest juz kurz i możesz porysować lakier.

Nakładałeś wosk w cieniu czy słońcu? Jak długo po woskowaniu zacząłeś polerować mf?

Edit:

a czy Ty przypadkiem nie masz powłoki kwarcowej? Wydaje mi się, że pisałeś o wizycie w studio detailingowym?

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem powyzej wosk nakladam w garazu dzisiaj teraz. Podzielilem maske i dach na pol. Najpierw nalozylem wosk na wszystkie 4 fragmenty a potem polerka wiec od nalozenia do polerki jakies 10-15 min. Wosku nalozylem chyba za duzo bo nadmiar wygladal jakby lakier farba pomalowal.

Ceramike mam na brzdecie a wosk nakladam na legacy.

Już wiem. Kluczem jest ilosc wosku.

 

 

post-2815-0-93138000-1462782298.jpg

post-2815-0-08353800-1462782306.jpg

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...