Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako powłokę do nałożenia u siebie w garażu polecam Gtechniq C1. Nie jest tak wymagająca jak inne powłoki i z powodzeniem możemy to zrobić sami, a efekty są naprawdę świetne. Jakbym miał nowe auto bez zastanowienia bym ją nakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki, wróciłeś już do PL ?

 

Siema wracam 21 maja dzisiaj zaklepałem sobie mały warsztacik ( jak się rozwinie wtedy buduję na placu u siebie myjkę i warsztat), który oglądałem 3 tygodnie temu jak byłem w Częstochowie więc niebawem startuje mam nadzieje ze najpóźniej początek/połowa czerwca :) także potem możemy ruszać z tematem :).     A  tu ostatnia praca odświeżenie 3-ki przed sprzedażą :

 

7654ba94f0f0.jpg

 

5b5620ba3612.jpg

 

4d5cc2690158.jpg

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzaj sie i czekam na info, ostatnio jechałem do Cz-wy 45 min, także daleko nie jest ;)

 

to faktycznie szybko ale wiadomo jest Subaru jest moc :). Napewno się odezwę jak tylko się ogarnę. Kropelkowanie:

 

05e79e775eae.jpg

 

 

 

Takie coś mi dzisiaj wyszło... Dobra kropelka?

 

dobra  :)

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarnym to niestety nie takie trudne...

 

jak się wie jak myć auto to się nie doprowadzi szybko do takiego stanu.

 

 

 

Szczególnie przy nowych ekologicznych lakierach. Ehhhh....

 

fakt wodne ekologiczne lakiery to masakra są tak miękkie że od samego patrzenia niektóre lakiery się rysują :)

 

A tu przykłady lakierów wodnych w strasznym stanie fota 1: bmw 530, fota 2: land rover discovery 3:

 

d3f94dbfd27c.jpg

 

34c5dcda1213.jpg

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma już niedaleko do tej Hondy, czy BMW z Twoich zdjęć, co radzisz z tym zrobić, albo kiedy otwierasz zakład w Polsce? B)

 

 

jak się wie jak myć auto to się nie doprowadzi

Czyli jak myć panie premierze, jak myć? :rolleyes:

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma już niedaleko do tej Hondy, czy BMW z Twoich zdjęć, co radzisz z tym zrobić, albo kiedy otwierasz zakład w Polsce? B)

 

"Garaż" otwieram mam nadzieje żę najpóźniej na początku czerwca :) (papierki w PL wiadomo nie tak łatwo jak w UK) więc zapraszam jak otworzę chętnie się zajmę lakierem

 

 

 

Czyli jak myć panie premierze, jak myć? :rolleyes:

 

Przede wszystkim ZAWSZE przed myciem opryskać np aktywną pianą albo inną chemią aby spłukać brud piach etc potem mycie na 2 wiadra ;) czyli osobno karoseria osobno felgi także odpowiedni dobór czyli  miękka gąbka bądź rękawica, dobry szampon odpowiednie suszenie auta (ściągaczka do wody, mikrofibra itd). Po myciu można wyglinkować samochód, przeczyścić IPA (isopropylenalkohol) i położyć jakiś wosk albo coś lepszego (zalecane polerowanie/korekta lepszy efekt) dużo jest czynników, które opóźniają rysowanie się lakieru.

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z myciem felg t chyba już na 3 wiadra. A ściągaczka do wody to złuoooo panie premierze. ;) BTW Luki, nie wstawiałeś kiedyś swoich prac na kosmetykaaut.pl???

 

Ja do felg nie mam wiadra mam środki w sprayu i osobną gąbkę i szczoteczkę :). Dobra ściągaczka i miękka nie robi szkód jeśli jest czysta i po każdym panelu moczona w wodzie i przecierana palcem nigdy nie porysałem auta.

 

Co do kosmetykaaut.pl to zgadza się wstawiłem tam 3 prace ale zaczęły się komentarze ludzi że słabo robię że to że tamto jak wrzuciłem Lambo albo Ferrari to nie wierzyli ze ja takie auta robię najbardziej komentowali goście co prawie nic nie robili a najwięcej do powiedzenia mieli ale tez goście co sprzedawali tam kosmetyki. Ogólnie zauważyłem tam że najlepsze są prace moderatorów i ich znajomych szkoda gadać napisałem do moderatora aby usunął moje konto wypisałem się z tego forum. Nigdy nie pisałem tak że jestem najlepszy albo coś w tym stylu ale jestem na kilku forach o różnej tematyce i nigdy nie spotkałem się z takim zachowaniem nawet tu na forum zupełnie inni ludzie  :)  :thumbup: . A co obserwowałeś moje prace?

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię że wszyscy są "beee" ale mnie się nie chciało ścierać dlatego się wypisałem oszczędziłem sobie nerwów ogólnie forum jeśli chodzi o autodetailing to moim zdanie jedno z najlepszych w PL dużo się można dowiedzieć nawet ja przeglądam czasem wkońcu człowiek uczy się całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój ma już niedaleko do tej Hondy, czy BMW z Twoich zdjęć, co radzisz z tym zrobić, albo kiedy otwierasz zakład w Polsce? B)

 

"Garaż" otwieram mam nadzieje żę najpóźniej na początku czerwca :) (papierki w PL wiadomo nie tak łatwo jak w UK) więc zapraszam jak otworzę chętnie się zajmę lakierem.

Chyba nie muszę przypominać kto bedzie pierwszym klientem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba nie muszę przypominać kto bedzie pierwszym klientem :D

 

Oczywiście pamiętam o tobie :) także spokojnie.

 

 

 

Ja otwieram 1 maja. Jak chłopaki zrobią w lokalu co mają.

 

Co otwierasz autodetailing? bo z tego co pamiętam to chciałeś jakiś czas temu wpaść do mnie na polerkę :). Otwierasz na słowacji? Masz jakies doświadczenie oprócz szkolenia Sonax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie detailnig ale velating na słowacji. Na polewkę się jeszcze na cudze auto nie puszczę. Mam możliwość za nieduże pieniądze zatrudnić kolesia który ma doswiadczenie i ładną robotę, ale to muszę wybadać jakie będzie zainteresowanie.

A do Ciebie napewno wpadnę już z czystej ciekawości jak już się urządzisz. Często przelatuje przez częstochowę w drodze do rodziców wiec strzelę kawkę po drodzę - tylko się nie ociągaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie detailnig ale velating na słowacji. Na polewkę się jeszcze na cudze auto nie puszczę. Mam możliwość za nieduże pieniądze zatrudnić kolesia który ma doswiadczenie i ładną robotę, ale to muszę wybadać jakie będzie zainteresowanie. A do Ciebie napewno wpadnę już z czystej ciekawości jak już się urządzisz. Często przelatuje przez częstochowę w drodze do rodziców wiec strzelę kawkę po drodzę - tylko się nie ociągaj.

 

Bardzo dobre podejście z tym że na czyjeś auto się nie pokusisz :thumbup:  bo lakier przepalić albo ściągnąć można na szybko. Sam tu przyuczam ziomka i on chciał po kilku miesiącach robic auta klientom wybiłem mu to szybko z głowy i sam to stwierdził po tym jak z naszego firmowego mini ściągnął lakier z tylnego zderzaka w dwóch miejscach :facepalm: . No będę robił wszystko żeby jak najszybciej otworzyć bo nie usiedzę długo na miejscu bez autodetailingu :) więc jesteś mile widziany.

 

p.s. powodzonka z garażem :D

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...