Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

a są jakieś specyfiki, żeby ze srebrnego koloru wyciągnąć cokolwiek? niby są jakieś woski koloryzujące, ale czy to działa ? da się takim woskiem koloryzującym czarnym przyciemnić lakier? pytam bo jestem laikiem, ale na chłopski rozum raczej wątpie by to działało.

 

oczywiście że się da wyciągnąć ze srebrnego ale raczej tylko poprzez polerowanie bo ręcznie to nie bardzo ja tak wyciągnąłem mojego "silver wrx" :

 

4c3c42f83c63.jpg

 

a tutaj filmik jak ktoś chce zobaczyć:

 

https://www.youtube.com/watch?v=dQ1SrsboYmk

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bo nie mam za bardzo czasu :) zajmuję się autodetailing-iem od 11 lat za dużo aut do zrobienia ale mogę opisać tu jak znajdę chwilkę czasu w niedziele

 

p.s. zapraszam na moją stronkę zaprojektowaną od A do Z przeze mnie :

 

http://www.lukautodetailing.com

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Luki, czyli wnioskuję, że wracasz do polski i otwierasz studio? Impra ładnie wygłaskana, pełna korekta z papierem, czy tylko pasty? Jaką maszyną robiłeś?

 

Dokładnie wracam do PL i chce otworzyć garaż u siebie w mieście czyli w Częstochowie (Jeśli by ktoś słyszał o jakimś warsztacie do wynajęcia w częstochowie proszę o kontakt thx). Pełna korekta ale u mnie nie było potrzeby używać papieru bo żadnych głębokich rys ani "mory" nie było (jedynie musiałem porobić zaprawki na masce bo odprysków kilka od kamieni było ale to norma w UK) więc same pasty wystarczyły a na koniec zabezpieczenie lakieru. Używam tylko maszyn Rupes i mam kilka maszyn ale najlepszą jaką mam jest Big Foot po mojej pracy nie zobaczysz nawet jednego hologramu na lakierze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Luki, czyli wnioskuję, że wracasz do polski i otwierasz studio? Impra ładnie wygłaskana, pełna korekta z papierem, czy tylko pasty? Jaką maszyną robiłeś?

 

Dokładnie wracam do PL i chce otworzyć garaż u siebie w mieście czyli w Częstochowie (Jeśli by ktoś słyszał o jakimś warsztacie do wynajęcia w częstochowie proszę o kontakt thx). Pełna korekta ale u mnie nie było potrzeby używać papieru bo żadnych głębokich rys ani "mory" nie było (jedynie musiałem porobić zaprawki na masce bo odprysków kilka od kamieni było ale to norma w UK) więc same pasty wystarczyły a na koniec zabezpieczenie lakieru. Używam tylko maszyn Rupes i mam kilka maszyn ale najlepszą jaką mam jest Big Foot po mojej pracy nie zobaczysz nawet jednego hologramu na lakierze :).

 

Hmm. Szkoda, że tak daleko...

Jaka jest metodyka wykonania naprawy czegoś takiego:

http://www.lukautodetailing.com/#!10.JPG/zoom/ctoa/image_20v3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Szkoda, że tak daleko... Jaka jest metodyka wykonania naprawy czegoś takiego: http://www.lukautodetailing.com/#!10.JPG/zoom/ctoa/image_20v3 ?

 

Proces polega na tzw "flat polish"(nazwa z UK) czyli w Polsce papier ścierny np 2500 + woda żeby zebrać lakier bezbarwny oczywiście z wyczuciem potem dokupujesz pod kolor lakier i wypełniasz rysy/ubytki zostawiasz na kilka godzin i polerujesz tnącą pastą na twardej gąbce na maszynie zaczynając od minimalnych obrotów oczywiście jeśli jest taka potrzeba proces trzeba powtórzyć kilka razy wszystko w zależności jak grube są rysy lub ubytki. Oczywiście nie jest to tak że na 100% nie będzie widoczne ale nawet z 1-1.5m praktycznie wogóle nic nie widać i jak klient odebrał Honde to był w szoku :)

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm. Szkoda, że tak daleko... Jaka jest metodyka wykonania naprawy czegoś takiego: http://www.lukautodetailing.com/#!10.JPG/zoom/ctoa/image_20v3 ?

 

Proces polega na tzw "flat polish"(nazwa z UK) czyli w Polsce papier ścierny np 2500 + woda żeby zebrać lakier bezbarwny oczywiście z wyczuciem potem dokupujesz pod kolor lakier i wypełniasz rysy/ubytki zostawiasz na kilka godzin i polerujesz tnącą pastą na twardej gąbce na maszynie zaczynając od minimalnych obrotów oczywiście jeśli jest taka potrzeba proces trzeba powtórzyć kilka razy wszystko w zależności jak grube są rysy lub ubytki. Oczywiście nie jest to tak że na 100% nie będzie widoczne ale nawet z 1-1.5m praktycznie wogóle nic nie widać i jak klient odebrał Honde to był w szoku :)

 

Dziękuję za wyjaśnienie. Mam wątpliwą przyjemność posiadania takich właśnie "ozdobników" na tylnych drzwiach - parkuję na publicznym parkingu. Myślałem, że tylko malowanie drzwi + cieniowanie przyległych elementów wchodzi w rachubę. Szukam właśnie kogoś w Lublinie lub okolicach, kto zająłby się kompleksowo moim autkiem. Muszę zamontować czujniki parkowania (P+T), polakierować punktowo zderzak tylny (odprysk lakieru w centralnej części), naprawić drzwi (spore wgniotki w podarunku od sąsiadów + opisywane rysy), doprowadzić lakier do porządku (32J), zadbać o tapicerkę - czarna skóra.

I na koniec wreszcie muszę skończyć z wypadami do lasu (przynajmniej tym autkiem). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję za wyjaśnienie. Mam wątpliwą przyjemność posiadania takich właśnie "ozdobników" na tylnych drzwiach - parkuję na publicznym parkingu. Myślałem, że tylko malowanie drzwi + cieniowanie przyległych elementów wchodzi w rachubę. Szukam właśnie kogoś w Lublinie lub okolicach, kto zająłby się kompleksowo moim autkiem

 

Nie ma za co jeśli masz więcej pytań pisz śmiało postaram się odpowiedzieć. No ja chętnie bym się zajął twoim autkiem ale odległość spora chociaż tu w UK ludzie do mnie przyjeżdzają z odległości 300km i więcej żebym zajął się ich autem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpadł do częstochowy na korektę, pod warunkiem, że wraz z powłoką (np. Uncr) zajmie to jeden dzień. No i bardzo bym chciał przy swoim autku pomóc = nauczyć.

Tym czasem dzisiaj u mnie był śliczny dzionek, więc dekontaminacja, piana, dwa wiadra, glinka, wosk, szyby. W końcu fk1000 się doczekał, jutro na to fukupika, nw na szyby i może zima ponownie zawitać, bo snowboardy wysychają.

Edytowane przez SubaruSK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym wpadł do częstochowy na korektę, pod warunkiem, że wraz z powłoką (np. Uncr) zajmie to jeden dzień. No i bardzo bym chciał przy swoim autku pomóc = nauczyć.

 

Żadnego problemu by nie było jak otworzę garaż dam ci znać i wtedy możemy pomyśleć o jakimś terminie. Co do zrobienia auta w jeden dzień to wszystko zależy od stanu lakieru ale z tego co widzę to ty dbasz i chyba twoję autko jest zadbane :):thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wstępnie jesteśmy umówieni :) Ale przypuszczam, że trochę to pewnie potrwa. Dziwię Ci się, że chcesz wrócić do polski mając w uk klientelę i robote. Ty nie wiesz , że w polsce rządzi Kaczynski ostatnio, i że cofamy się w rozwoju ;)

Staram się dbać. Ostatni glinkowałem na wiosnę, i trochę się syfów na kleiło, aż sam się dziwiłem ile tego było.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakby ktos nie znal, to polecam do felg k2 roton (efekt krwawiacych felg). Butelka 0,7l starczy na dlugo i kosztuje.. 12pln.

Srodek bardzo skuteczny i nie narusza wosku.

Myślałem, że sobie jaja robisz z tym K2. Patrzę na "kosmetykę", a tam objawienie roku 15' z tym Roton'em. :D. Dzięki, dzięki.

Masu, tylko psikaj na zimna i sucha felge. Jak jest zapieczony brud to pomoz pedzelkiem po 3-5min od aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wstępnie jesteśmy umówieni :) Ale przypuszczam, że trochę to pewnie potrwa. Dziwię Ci się, że chcesz wrócić do polski mając w uk klientelę i robote. Ty nie wiesz , że w polsce rządzi Kaczynski ostatnio, i że cofamy się w rozwoju ;)

 

No chce z tematem ruszyć od czerwca jak najszybciej ale puki co mam problem ze znalezieniem warsztatu :(  ale mam jeszcze 4 miesiące wiec coś znajdę.

Wiesz mam trochę inną sytuację bo moja żona jest w Polsce a ja tutaj byliśmy kilka lat w UK razem przez co udało nam się wybudować dom bez kredutu :) ona wróciła ma kierownicze stanowisko w pracy a ja odkładam kaskę i chcę otworzyć własną firmę (oczywiście chce zostawić zarejestrowaną w UK bo tu opłaty są śmieszne w porównaniu do PL). Wiem że za rządów Kaczora jest masakra ale chce być z żoną a nie sam w UK zresztą mam już dość tego kraju (jestem tu 10 lat) i chce spróbować w Polsce już jestem po rozmowach z 2 komisami odnośnie współpracy jeden z nich to znajomy czeka tylko jak wrócę i otworzę garaż jestem dobrej myśli.

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powloki kladziesz? Jezeli tak, to dogadaj sie z dilerami i niech proponuja powloki na nowe auta jeszcze przed wyjechaniem z salonu. Odpalasz dole ale i tak kasa jest swietna.

 

Oczywiście że kładę. Każdy klient chce powłokę bo najczęściej robię auta dopiero co kupione jedynie nie stosuję powłok jeśli auto jest odświeżane i idzie na sprzedaż z wiadomych powodów :) zbędne i strata kasy. Będę w Polsce to pomyśle o tym jest kilka pomysłow teraz tylko znaleźć warsztat i jadę z tematem.

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zmienię temat.

Mam strasznie zawalone progi od spodu asfaltem, to znaczy tylko prawy. Zaklejone były też błotniki (nadkola), ale te udało mi się doprowadzić do znośnego stanu, to znaczy widać spinki, zostało kilka większych kropek do usunięcia. Tu dam radę, prick to usunie. Ale na progu jest tego tyle, że bym musiał go w pricku moczyć albo nie wiem co. Każde mycie na bezdotyku rozpoczynam od wypsikanie i czekam na swoją kolej, ale stale jest tam tego syfu pełno. Jak skutecznie się tego pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyczyścić przy pomocy "clay bar" ja bez problemu usuwam smołę za jej pomocą a jeśli nie pomoże to podać ci jutro dokładną nazwe środka który uzywam powinno zejść bez problemu usuwałem ze swojego subaru przy pomocy tych dwóch opcji i mam idealnie czyste progi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechałem pod próg glinką, po jednym przejeździe była cała czarna. Były właściciel musiał wjechać na świeżo wylany asfalt, bo jest naprawdę grubo, na oko z 3mm. Z nadkoli usuwałem całe poprzednie wakacje (benzyną, wd40, jakimś sonaxem, prickbord czy jak mu tam) i ten ostatni pomógł, ale nie na progach.

Część widoczną progu mam już czyściutką, ale wczoraj wjechałem rękawicą z owcy pod spód i jest do wyrzucenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ładnie tego musi tam być pod spodem przesada!!! możesz też spróbować tzw "white spirit" to tak jak rozpuszczalnik i znalazłem czego ja używam tu jest link: http://www.ebay.co.uk/itm/Autosmart-5-Litre-Preptone-Tar-grease-underseal-and-adhesive-remover-solvent-/171509762068?nma=true&si=F0ScU%252Fl%252BUTCjRAaVGmB1qTYQbNQ%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moje ulubione: Kokpit: Meguiars Supreme Shine Lakier Lato: Natty's Red (dość często trzeba nakładać) Lakier zima - Collinite 476s (trwały i wytrzymały) QD (QuickDetailer) - w tej chwili Sonax - Brillant Shine Detailer. Dobry i przystępny cenowo Cleaner do wosku - Clearkote - maszynowo (polerka Makita 600 obrotów czyli minimum). Jakikolwiek preparat do uszczelek - np Einszett, Sonax. W bezramkowych szybach ważna rzecz. Raz na jakiś czas przesmarowane gliceryną (z apteki za czy złoty Opony - aktualnie Nielsen Brillance. Ale chyba Megs Endurance Gel był najlepszy. Przed przechowaniem opon na sezon - oczyszczane i smarowane gliceryną. APC - All Purpose Cleaner - do wszystkiego (w zależności od zastosowanego stężenia) - Aktualnie ADBC, wcześniej Nielsen Cyclone. Szyby - Aktualnie Meguiars. budżetowo - Cli

 

czy ktoś jeszcze ma swoje ulubione ? Na wiosnę chcę zakupić trochę chemii i takie ulubione mile widziane (raczej średnia półka cenowa) :P


może w końcu przestanę swojego cifem czyścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...