Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, myślałem, że trochę wiem o myciu auta. Kiedyś mnie to naprawdę wzięło i potrafiłem pucować auto dwa dni łącznie z polerką dasem 6.

Opierałem się głównie na kosmetykach megsa. Część z nich mi przypasowała część nie. Wtedy właściwie chyba był dostępny tylko Megs na naszym rynku. Ale o co chodzi. Chcę sobie legacy przygotować do zimy. Zrobiłem przegląd tego co mam i potrzebuje:

 

1. Wiader - Megs, Shiny Garage czy Castorama

2. Rekawice lub gąbkę - Microfiber Madness

3. Pianę do pianownicy Kracher - miałem valepro snowfoam. Nie mam porównania ale chyba niezła.

4. Szampon - Shiny Garage slee&Bubly , Megs Gold Class (miałem, fajna piana) czy jakis duragloss

5. Glinkę chyba odpuszcze ale potrzebuje coś do smoły a przede wszystkim owadów z przedniego zderzaka , bo go totalnie odpusciłem. Próbowałem Megsa bug and tar remover ale poza białymi smugami nie działał.

7. Izopropyl mam.

8. coś do oczyszcenia opon pod Endurance tire gel (bo go mam)

9. czyszczenie felg - pod sealant poorboys (bo go mam)

10. wosk colli czy innych 1000k

 

Normalnie 5 lat temu wchodziłem na megs.pl czy inny mr.cleaner i zamawiałem w 10 min, a teraz …..masakra. Tysiac produktów w każdje kategorii.

Pomocy!

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Glinkę chyba odpuszcze ale potrzebuje coś do smoły a przede wszystkim owadów z przedniego zderzaka , bo go totalnie odpusciłem. Próbowałem Megsa bug and tar remover ale poza białymi smugami nie działał.

Glinki to bym akurat nie odpuszczał. Wolisz wyżywać się politurą..? ;) Owady można skutecznie usunąć sprayem sonaxa (działa dużo lepiej niż 'bug remover' Megsa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Uporałem się z owadami na zderzaku. Gorąca woda, biały jeleń i ręczniki. Przy okazji zdjąłem tablice razem z ramką i zardzewiałymi blaszkami w których zostały zardzewiałe kawałki srub.

Masz racje z tą glinką. Znalazłem sporą kulkę Megsa i QD. Postanowiłem , że ułatwię sobie zadanie i zamówiłem produkty SG. Oczyszcze ten zderzak, moze też reszte auta (glinka była już na wiosnę), dam potem deep crystal polish Megsa i Carnauba Wax Megsa. Mam jeszcze Quick Wax Megsa.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za przywracanie blasku felgom.

 

Poszło w miarę, ale...

 

W rogach na łączeniach ramion i obręczy siedzi taki brud, którego preparat do felg nie ruszy. Czym to potraktować? W stacjonarnych sklepach mam do wyboru tylko produkty Megs'a, AutoGlym i TurtleWax :( Jeżeli chodzi o internet to póki co, nie namierzyłem żadnych norweskich sklepów z tego typu rzeczami, więc wybór mocno utrudniony. Czy znajdzie się coś porządnego w którejś z ww. firm?

 

P.S. Są jeszcze dostępne kosmetyki Swiswax'a

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SwirlX to taki trochę oszust, czyli coś tam zbiera, coś zapycha. Więc jeśli potraktujesz to potem np. ipą, to znowu wyjdą ryski. A jeżeli go zostawisz, to może spowodować krótszy okres trzymania wosku, bo nie złapie tak jak jałową powierzchnię. Albo look albo dłuższe zabezpieczenie - wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś swirlx ale jakoś nie przypadł mi to gustu. Moim zdaniem nie działa, a już przy ręcznym polerowaniu odpada. 

Ja dzisiaj robie tak:

 

- piana valetpro snow foam

- szampon SG sleek&bubble na dwa wiadra

- glinka + QD Meg's

- izopropyl+woda 50/50

- deep crystal Meg's

- carnauba wax Meg's

- Opony SG tire cleaner

- Felgi SG wheel cleaner

 

Jestem już w trakcie woskowania. Musiałem wjechać do grażu po lać zaczęło. Jeszcze mnie czeka dressing na oponki Endurance i sealant do felg Poor Boys.

 

Sebastian

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na szmacie, ręcznie, tak że pocieszyleś mnie w kwesti aplikacji Swirla. A jeśli zostałbym przy marce i wybrał UC, zrobiłoby to jakąś robotę (hologramy) ? Biorąc pod uwagę lekturę tematu, wstecz, to na zimę bardziej uzasadnione ekonomicznie byłoby IPA+ FK 1000p HT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałem polerki ręcznej, usuwania rys po myjni swirli. Nie da się. Prędzej się zniechęcisz lub uszkodzisz lakier. Nikt tak profesjonalnie nie poleruje. Kupiłem maszynkę das-6 dwa pady , dwie pasty scholla. Poczytałem w necie jak tym pracować, zapytałem sprzedawcę. Najpierw na próbę zrobiłem lustro na daewoo, potem na moim subaru. 

 

 

 

Biorąc pod uwagę lekturę tematu, wstecz, to na zimę bardziej uzasadnione ekonomicznie byłoby IPA+ FK 1000p HT.
 

 

Być może, ale miałem jeszcze sporo Carnauba Wax i SuperPolish Meg's, QD i QWax więc chciałem to wykrzystać. I tak wykosztowałem się na pozostałe produkty. Teraz co mycie przejade QD lub położe warstwę Quick Waxu i do wiosny jakoś przetrwam.

 

Wracam do roboty bo mi wosk juz wysycha ma aucie.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Mam jakieś lepkie plamy i zacieki. Żona gdzieś zostawiła samochód. Najpierw myślałem ze ropa albo olej ale nie. Pod palcem mocno trąc schodzi. Po myjni bezdotykowej nie zeszło.

I teraz pytanie czym to zmyć. Dziś brałem jakimś cillit do tłuszczu ale też nie bardzo

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prac samochodowych ciąg dalszy. Myłem na dwa wiadra auto żony, najpierw zajeżdżając na myjnie bezdotykową, bo mają mega pianę i auto było białe :)

Jednak im dalej tym więcej problemów. Po myciu szamponem stwierdziłem Na dolnych częściach drzwi pełno smoły, czy innego świństwa. Ten Tar&glue od Megsa da radę? Polerki na razie nie mam, to nie robię. Rozumiem, że glinka to nie jest dobry pomysł?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci nie zejdzie po tar&glue to usuniesz glinką w polaczeniu z jakims detailerem zeby byl poslizg. Jak zobaczysz ze masz brudna glinke to zagniatasz i znow czystym usuwasz dalej brot. Potem wycierasz do sucha mikrofibra i polerka.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sredniaq, do smoly kup sobie Mac 124 Prickbord lub ewentualnie Decabit. Nastepnie glinka.

 

drout, na zywice dobry jest denaturat.

Dzięki za radę. Rozejrzę się za jakimś specyfikiem. Do felg też mogę tego używać?

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem kiedyś swirlx ale jakoś nie przypadł mi to gustu. Moim zdaniem nie działa, a już przy ręcznym polerowaniu odpada.

 

A UC Meg'sa będzie lepszy do ręcznej aplikacji- minimalnej korekty ? Bo rozumiem, że w szeregu "mocy" stoi najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić jakieś podstawowe kosmetyki do auta - przewertowałem pół (no może ćwierć internetu) i wyszło, że jestem ignorantem - a do tego z bolącą głową już od dwóch wiader i innych:P

 

Zaznaczam, że nie jestem jakimś nadmiernym fetyszystą - potrzebuje tylko paru dobrych środków do ogarnięcia auta.

 

Do plastików:

Pytanko czy w Subaru się sprawdzają? I czy ten cleaner obowiązkowy czy dla fetyszystów ? :P

 

Do skórzanej czarnej tapicerki:

czy może lepiej zestawik:

Też takie pytanko czy ten cleaner obowiązkowo czy nice2have ? ;-)

 

Do lakieru: naczytałem się tylu elaboratów na temat glinkowania, quickdetailerów, dwóch wiader etc, że już mam dość - uprzedzę, że nie mam póki co ochoty się w to bawić - zamierzam tylko umyć porządnie auto i nawoskować - niemniej podziwiam wszystkich z dwoma wiadrami i glinkami ;-)

 

Myślę o takich - dla mnie prawie wszystko to to samo i nie widzę różnicy - może ktoś ma jakieś doświadczenia:

 

Z ochroną uszczelek i felg sobie jakoś poradzę ;-)

Edytowane przez wild_pig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...