Jump to content

Jaki intercooler zamiast skośnego?

pawlaswrc
 Share

Recommended Posts

Z której wersji Imprezy intercooler będzie p&p zamiast skośnego z EJ20G? Tak żeby pasowały wszyskie pipe-y.

Np. taki z V3,4 podejdzie? Jakie są różnice między ICkami z V3,4 a V5,6 ?

Tak, zeby wszystkie rury pasowaly, to chyba tylko z tej samej wersji.

roznica miedzy v3/4 a v5/6 jest glownie we flanszy. W starszych byla rura do zaworu, a w nowszych przykrecasz zawor prosto do intercoolera - co w starszych nie jest mozliwe, bo zawor by kolidowal z zaworem wolnych obrotow.

Podejrzewam, ze w praktyce bedziesz musial szukac jak najwezszego intercoolera, zeby sie zmiescic miedzy kolektorem a sciana grodziowa. Czy wejdzie od nowszych gc8 - nie wiem. Ale moze poprzymierzaj. Ew. moze sprobuj od forka/wrx'a jakiegos nowego, gdzie byly te waskie, z plastikami intercoolery? Rozwiazanie nie idealne, ale moze sie zmiesci?

A jak nie, to idz na calosc - fmic :)

• Upvote 1

da sie wstawic z ver-4-6 skracajac przepustnice i przerabiając wyjście na Dv, miałem tak w poprzednim aucie zrobione, było wszystko na ciasno i na styk przy kości/ grodzi

• Upvote 1

szociu, właśnie coś mi się kojarzy, że tak miałeś. Masz gdzieś jakieś fotki?

Jak trzeba przerobić to wejście na DV?

O ile skrócić przepustnicę i czym to zrobić? Podejrzewam, że skoro tak jeździłeś to nie było żadnych skutków ubocznych?

To jeśli miałbym szukać takiego z V4-6 to raczej z mocowaniami??? I będąc na etapie wyboru, to który lepiej - V4 czy V5/6?

Z której wersji Imprezy intercooler będzie p&p zamiast skośnego z EJ20G? Tak żeby pasowały wszyskie pipe-y.

Np. taki z V3,4 podejdzie? Jakie są różnice między ICkami z V3,4 a V5,6 ?

poszukaj dedykowany IC firmy ARC do Twojej wersji, one uchodzą za nejlepsze jakie były do staruchów. Pytanie jeszcze w jakie moce celujesz?

Duzo lepszy od seryjnego czarnego jest również srebrny z STI z tamtych lat.

Ja miałem u siebie z V5, nie trzeba było ciąć przepustnicy, tylko zaklepać blachę ze ściany grodziowej pod intercoolerem (IC z sti maja porządny odlewany z aluminium T-pipe i własnie on nie pasuje)

Do tego musisz kupić zestaw z Samco TCS22 i odpowiednio go zaadoptować do Twojego IC i zawór DV wchodzi jak w serii :)

Oryginalne gniazdo na DV w IC z v5 zaślepiasz aluminiową blaszką.

Wygląda to tak jak tutaj:

subaru3fjq.jpg

oczywiście zapomnij o rozpórce, chyba że wsadzisz taka jak na focie czyli "puszczoną" przodem (Whiteline robic coś takiego)

jeżeli chcesz pójść o krok dalej to zmień kolektor ssący na ten z wersji 3 i 4, wtedy dostakowo zyskasz łatwa opcję zrobienia Front Entry do turbiny, a oprócz tego możesz wsadzić IC nawet z new Age STI

• Upvote 1

komancz, właśnie ja BARDZO bym chciał, żeby wszedł IC z V4-6 i została OEM karbonowa rozpórka, dlatego chyba muszę pomęczyć szocia o jakie ś zdjęcia i poradnik DIY :twisted:

Do wszystkich pomocnych lecą pomuki :mrgreen:

-- 31 maja 2012, o 15:45 --

Założyłem osobny temat, ale jeszcze tu zapytam:

czy ten IC: http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI. ... TQ:GB:1123 wygląda na sprawny? Jest tylko przybrudzony, czy blaszki pogniecione? Jakoś nie mogę wysnuć wniosków.

Założyłem osobny temat, ale jeszcze tu zapytam:

czy ten IC: http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI. ... TQ:GB:1123 wygląda na sprawny? Jest tylko przybrudzony, czy blaszki pogniecione? Jakoś nie mogę wysnuć wniosków.

ten jest kozak:

http://www.ebay.com.au/itm/MRT-Top-Moun ... 35b940c95f