Skocz do zawartości

Skrzynia z STI ver. III/IV


STIFF

Rekomendowane odpowiedzi

Krąży mi po głowie pomysł na taką skrzynię - jest do wzięcia i mnie kusi

 

JDM Impreza WRX & WRX STi Ver.III/IV MY97-98

TY752VBCAA 3.166 1.882 1.296 0.972 0.738 3.416 1.000

4.444 Viscous (4kgf) Open

 

do turbodziada podejdzie P&P z tego co wiem ale mocne to czy takie masło jak w GT? Póki co moja skrzynka działa ok ale jest za długa - 3.9 i na nawrotach jest słabo jak jasna cholera. Jakieś sugestie, opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIFF, kiedyś miałem taką skrzynie u siebie w gtku przy mocy około 250KM sprawowała sie bardzo dobrze, ale pancerną jej nazwać nie można :roll: Dwójke przygoliłem dosyć szybko :roll: ale napewno nie ma co porównywać tej skrzyni do gtkowej bo to inna bajka raczej :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również na dniach będę zmieniał skrzynię na krótszą.Od Forestera Turbo JDM, czyli jeszcze trochę krótsza niż z STI.

Trochę bałem się o kiepski Vmaks.Zupełnie niepotrzebnie.Po obliczeniach wyszło że na na piątce przy 6500 obr/min. pojadę 230 km/h.Spokojnie wystarczy.I ponoć trochę mocniejsza jest,ale to okaże się w boju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIFF, na Boga :roll: przełożenia każdego biegu sam napisałeś, ja jako były użytkownik napisałem że warto, bo ma znacznie wieksza wytrzymałość aniżeli gtkowa papierówa auto lepiej przyspiesza z racji owych krótszych przełożeń.

Cóż wiecej chcieć? masz ponad 1k na wydanie to szukaj , będziesz zadowolony.

Co chcesz więcej od około 15 letniej skrzyni biegów??bo nie wiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukiGT, odnosiłem sie trochę do tego

 

miałem taką skrzynie u siebie w gtku przy mocy około 250KM sprawowała sie bardzo dobrze, ale pancerną jej nazwać nie można :roll: Dwójke przygoliłem dosyć szybko

 

to nie astronomiczna moc zwłaszcza, że w serii ogarniała 280. Dochodzi oczywiście kwestia sposobu jej użytkowania ale tu zakładam męczenie - Legaca jeśli używam to na pojeżdżawkach więc całe auto dostaje w dupe - skrzynia też. Nie wiem jak ty się ze skrzynią obchodziłeś ale zakładam, że nie gorzej niż ja ze swoją. Dlatego też twoje szybkie zgolenie 2ki trochę niepokoiło.

 

Chodzi o to, że będzie wkrótce do wzięcia taka skrzynka za 1.5k co wydaje sie dobrą ceną jak na nasze warunki (choc jak patrzyłem na UK to można poniżej 200Ł) i zacząłem myśleć. Moja ma sie póki co dobrze, ma 215kkm z czego ok 9kkm ostrych batów i jeszcze zyje więc nie mam ciśnienia bo w tym roku prawie nie jeżdżę z racji totalnego braku czasu. Czyli nie mam ciśnienia i badam temat. Na razie wychodzi mi że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STIFF, no gietek lekko nie miał :P nie cackałem sie z nim jak z obecnym subarakiem. Używany był na codzien i jak co dzien traktowany był ostro, także to że przygoliłem dwójkę po 20 kkm ostrej jazdy wg mnie wynik całkiem niezły. Bierz pod uwage że skrzynie kupiłem oczywiście używaną z jakimś tam przebiegiem i jezdzi ona do dziś w innym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...