Skocz do zawartości

legacy 3.0 H6 MY04 silnik pracuje jak należy ale...


K12DLA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące tego co dziś zaobserwowałem. Po krótkiej przejażdżce po mieście, na postoju nie gasząc silnika usłyszałem z zewnątrz dosyć ciche chrobotanie w okolicy grilla, takie wyrywkowe. Podniosłem maskę i o to co po krótkim nasłuchiwaniu znalazłem:

 

20.jpg

 

21.jpg

 

Może to banalne pytanie ale mechanikiem nie jestem więc zapytam. Co to za element przy silniku (ten oznaczony strzałkami) i dlaczego coś z niego delikatnie podcieka? a przy tym delikatnie chrobocze

 

Czy już mam się martwić?

 

dodam, że przebieg wynosi 60k w milach czyli ok. 100kkm, silnik pracuje jak dotąd czyli bez żadnych problemów, zero błędów czy kontrolek, nic niepokojącego nie zauważam poza tym chrobotaniem i wilgotną plamą jak na zdjęciach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pompa wspomagania kierownicy. na fotach widać, że sie poci ale jeśli chrobocze, to lepiej sprawdz ilosc płynu do wspomagania, butelka jest obok pompy na podlużnicy, połaczona z pompa przewodem gumowym i zółtym korkiem, na butelce masz kreski oznaczające poziom płynu.

 

-- Wt maja 22, 2012 11:09 pm --

 

ogólnie jak juz sie poci to wkrótce sie rozcieknie:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wspomagania. W subaru czasami się poci.

Jednakże sprawdź dokładnie źródło hałasu, czy przypadkiem nie są to rolki (prowadząca i napinająca) paska napędzającego tą pompę. Jedną masz poniżej i w prawo od pompy wspomagania a drugą jeszcze bardziej w prawo i troszeczkę do góry. Takie gładkie na zewnątrz, nie rowkowane.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... dzisiaj na zimnym silniku zero chrobotania, więc nie wiem czy może to ja jestem przewrażliwiony ;)

 

co do poziomu płynu to jest na maxa, zawsze wszystko sprawdzam kilka razy w tygodniu a szczególnie olej, tak już mam ;)

 

bede to obserwował, w każdym razie dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...