Skocz do zawartości

czerwona dioda pod wskaźnikiem paliwa?


KiF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po chwilowym staniu (tak długo jak trwała kontrola policyjna) odpaliłem i zaświeciła się dioda pod wskaźnikiem paliwa w lewym dolnym rogu licznika, po chwili (ok 10 sec.) zgasła, co to oznacza? Samochód to wrx 2002.

Dziękuje za pomoc.

Pomuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest i było ponad pół zbiornika, zdjęcia nie mam bo zgasła bardzo szybko, nie wiem jak wygląda rezerwa w nim bo zawsze tankuje jak wskazówka schodzi bo 1/4, nie czekam dłużej:p

 

chyba że zawiesił się pływak, jeżeli mówisz, że w tym miejscu znajduje się kontrola rezerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i śmieszne ale nie wiem bo nigdy nie doprowadzam do tego tankuje mnie więcej po ok 260 km i wchodzi około 42 litrów. W moich poprzednich samochodach kontrolka nie wyglądała jak czerwona dioda tylko jak dystrybutor, wolę zapytać co to może oznaczać bo Subaru to moje oczko w głowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tak długo jak trwała kontrola policyjna)

a to juchy , podprowadzili cie paliwo :evil:

 

 

 

ale dali tylko pouczenie :D

 

 

Immobiliser?

raczej nie bo wydaje mi się że za to jest odpowiedzialny kontrolka w kształcie kluczyka na środku zegarów.

 

-- Wt maja 22, 2012 6:21 pm --

 

jeszcze jedno nie jestem pewien czy na 100 procent była to czerwona kontrolka może pomarańcz mam problemy z kolorami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok super dziękuje za odpowiedzi, mechanikiem nie jestem (do rozpoznania tej kontrolki rezerwy nie trzeba nim byś:D) to jest tylko moja pasja, którą będę cały czas rozwijał, nigdy dotąd nie spotkałem się z takim oznaczeniem rezerwy a po za tym było to co najmniej dziwne bo mam ponad pół baku. Nigdy nie czekam do końca bo nic mi to nie da a nie daj Boże w pobliżu nie będzie jakiejś "normalnej" stacji i zostanę na lodzie. Subarak to moje oczko w głowie i nasłuchuje, patrze i robię co możliwe, aby się ustrzec przed czymś nie po kojącym, dbam o niego lepiej niż o moją kobietę i często mi się za to obrywa, ale są priorytety :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik nie opadł, na zbiorniku tym zrobiłem dopiero 130km, także benzyna na pewno jeszcze była, samochód stał pod lekką górkę może pływak się zawiesił. Na szczęście to żadna awaria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaźnik nie opadł, na zbiorniku tym zrobiłem dopiero 130km, także benzyna na pewno jeszcze była, samochód stał pod lekką górkę może pływak się zawiesił. Na szczęście to żadna awaria :)

 

 

sie ciesz, że Ci się zapaliła jak miałeś wachę :wink:

 

mnie sie nie zapaliła jak nie miałem :? na A4... w mordeczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie słusznie, że się wystrzegasz zapalenia się tej kontrolki, bo jej pojawienie się to jest kiss of death :mrgreen:.

 

Bez przesady, to nie "change engine". Jak się nie lata bokiem, to nic nie umrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, to nie "change engine". Jak się nie lata bokiem, to nic nie umrze.

 

Nie mówiłem w tym kontekście. A jedynie w tym, że w moim STI, przy jego spalaniu i fakcie, że jeżdżę tylko na V-Power Racing 100, pojawienie się kontrolki powoduje przyspieszone bicie serca i nerwowe liczenie dystansu do najbliższego Shella :twisted:. Dodam, że mam wszelkie dłuższe trasy rozpisane dystansami pomiędzy kolejnymi Shellami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mam wszelkie dłuższe trasy rozpisane dystansami pomiędzy kolejnymi Shellami :).

W fazie jeżdżenia na VPR dzwoniłem przed trasą na wybrane stacje, żeby dowiedzieć się, czy oferują - wyszukiwarka na shell.pl była bardzo do tyłu z danymi. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...