Skocz do zawartości

Zostałem oszukany przez ...


rybex

Rekomendowane odpowiedzi

Ten koleś na pewno żyje, na pewno żona mu zupy nie przypala, dzwoniłem zawsze z innego numeru, odbierał nieznane numery , a później ponownie z tych samych już nie odbierał, pewnie sobie zapisywał.

 

A co do tej żony i zupy, to raz mi właśnie mówił że " kurde żona znowu źle paczke spakowała i kurier mi ją wrócił ! muszę ją dopytać co ona sobie myśli " mam nadzieję że w palnik jej nie dał ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydaje mi się, że system punktowy wiele nie zmieni - akcje z przewałami są zazwyczaj jednorazowe; sądzę, że przy próbie sprzedaży czegokolwiek przez tego forumowicza natychmiast znajdą się tacy, którzy mu przypomną ten wątek :twisted:. Natomiast to, czy ktoś ma "100" plusów za transakcje, czy zero, nie uchroni to nikogo przed owym jednorazowym przewałem.

Wydaje mi się więc, jako dość doświadczonemu forumowiczowi :twisted:, że mimo rozrośnięcia się forum należy się zdać na mechanizm autoregulacyjny, choć mam świadomość, że działa on dopiero po pierwszym przewale. Rzecz w tym, że żaden inny mechanizm przed przewałem nie ustrzeże.

Moim zdaniem należy publicznie piętnować oszustów, bez względu na to czy przewał był na 5 zł czy 100 000 zł. Zgadzam się, że wprowadzenie jakichkolwiek mechanizmów nie zabezpieczy nas przed potencjalnym wałem, natomiast jak delikwent zostanie publicznie obrzucony błotem to przynajmniej nie przyjdzie mu do głowy żeby zrobić czegoś takiego na forum ponownie :)

 

To nie sąd. Tutaj jest słowo jednego forumowicza kontra słowo drugiego.

Nie mówimy tu o pomówieniach tylko o faktach, które np. ja mogę poprzeć dowodami w postaci historii komunikacji z oszustem. Nie zależy mi też na jakiejkolwiek formie kary, po prostu chciałbym ostrzec inne osoby, aby w przyszłości nie popełniły mojego błędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buła, otóż to !

 

 

I jestem tego samego zdania, nie ważne czy to było 130 zł czy 3 złote.

Koleś może dokonywać innych sprzedaży , 3ech ludzi nie oszuka a co 4ego opierdoli i tak 100 zł i 100 zł i 100 zł aż się mu uzbiera.

 

Może jeszcze nikogo nigdy w życiu nie oszukał , ja jestem tym pierwszym, co z tego ... nauczy się i będzie każdego okradał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy tu o pomówieniach tylko o faktach, które np. ja mogę poprzeć dowodami w postaci historii komunikacji z oszustem. Nie zależy mi też na jakiejkolwiek formie kary, po prostu chciałbym ostrzec inne osoby, aby w przyszłości nie popełniły mojego błędu

 

Dlatego jestem za zrobieniem wątku.

 

Piszesz o faktach widzianych z Twoje strony.

 

 

Ja ostatnio utopiłem prawie tysiaka.

Oczywiście od razu policję.

Po jakimś czasie okazało się, że podobno osobie która oskarżyłem ktoś podwędził konto na allegro.

Ma kontakt z tą osobą, podobno z tą osobą ...

Nie porównuję mojej sytuacji do Twojej, ale różne sytuacje się zdarzają i dlatego w takim wątku można by wszystko ładnie opisać bez zbędnych komentarzy, takich jak np. mój ;)

 

-- Wt maja 22, 2012 11:25 pm --

 

PS: Dla 3 zł też bym zgłosił.

W imię zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra co się dzieje..To jak motocykliści,kiedys trzymali sie razem,łaczyła ich piekna idea,na trasie jak komus cos padło,to zatrzymywał sie pierwszy przejezdżający motocyklista aby pomóc koledze,a teraz?

Mam wielu znajomych motocyklistów i nie raz na zlocie ,ich rękawiczki,kask czy inne lusterko zmieniło właściciela :evil:

 

ja do tej pory dokonywałem tylko drobnych zakupów od forumowiczów (jakis halogen,naklejki itp) i nie było najmniejszego zgrzytu a wręcz odwrotnie,Virus 12 wysłal mi halogen do Imprezy sie okazało,że to jednak nie ten,no i zamiast wymagać xwrotu halogenu i oddac kasę to oddał kase a halogem...rób z nim co chcesz :wink:

 

Dlatego też oddałem go za free innemu forumowiczowi ,który akurat taki potrzebował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel.xxx1 dziś zalogował się na forum

Czyli ma tu szpiega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siak czy tak wie o tym,że jako handlarz jest raczej spalony na tym forum :mrgreen:

a że tu i tam (z kreską) bywają ci sami ludzie ,to tam pewnie też nie będzie chętnych do zakupów,chyba,że odbiór osobisty.

 

Proponuję, żeby każdemu forumowiczowi któremu udowodniono winę banować konto. A nowym użytkownikom pozwolić korzystać z działu K/S po np 100 postach na forum. Niektóre fora internetowe tak robią, żeby nie stać się słupami ogłoszeniowymi dla przypadkowych ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby każdemu forumowiczowi któremu udowodniono winę banować konto.

Tylko nikt władny nie podejmie się orzekania winy. Nie dziwię się temu.

 

A nowym użytkownikom pozwolić korzystać z działu K/S po np 100 postach na forum. Niektóre fora internetowe tak robią, żeby nie stać się słupami ogłoszeniowymi dla przypadkowych ludzi...

Jest ograniczenie - 30 postów.

Takie akcje rzadko zdarzają się z nowymi użytkownikami - na nowych wszyscy uważają i są ostrożni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to, od nowego nigdy bym nic nie kupił , nawet za pobraniem, co by jakaś cegła nie przyszła

 

Ten koleś ma 600 postów.

 

Sprawa stoi na tym że dostałem od niego smsa w piątek , czy chce zwrot pieniędzy czy amortyzator.

 

Oczywiście poprosiłem o zwrot pieniędzy, podałem także numery konta.

 

Do tej pory nie mam kasiurki.

 

Nie będę się bawił w proźby, znajomy prawnik podpowiedział mi żebym wysłał upomnienie pisemne, i dołączył to do dowodów dla Policji . Po jutrze wysyłam wszystkie dane na policje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby każdemu forumowiczowi któremu udowodniono winę banować konto. A nowym użytkownikom pozwolić korzystać z działu K/S po np 100 postach na forum. Niektóre fora internetowe tak robią, żeby nie stać się słupami ogłoszeniowymi dla przypadkowych ludzi...

 

Ja proponuje od 5000 postów na forum... Bez przesady, na tę chwilę jest 25 postów i to wystarczy. To jest wystarczająco dużo, żeby uniknąć botów i natrętów rejestrujących się tylko, żeby wrzucić ogłoszenie sprzedaży 100 kg ziemniaków.

Życie pokazało, że nawet użytkownik z 600 postami może wykręcić numer.

Ja chciałbym założyć temat dot. kupna pojazdu, ale staram się zebrać te 25 postów w sensowny sposób. Setka byłaby wbrew pozorom mniejszą przeszkodą, bo zacząłbym swoją przygodę od spamowania w każdym możliwym temacie.

 

Z tym, że "więź" wśród różnych środowisk jest inna niż kiedyś muszę się zgodzić. Jak jeszcze siedziałem w modelarstwie RC to części czy nawet modele (czasami warte kilka tyś. złotych) wysyłało się w ciemno (bez przelewu, bez pobrania) i choćby najmniejsza próba przekrętu oznaczała mega aferę na forum i napiętnowanie oszusta. Teraz wiem od znajomych, którzy wciąż siedzą w temacie, że teraz to już tak łatwo nie ma. Ludzie są w stanie zaryzykować swoją reputację w środowisku dla głupich 100zł. Jak to mówią: w miłości i interesach nie ma sentymentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, żeby każdemu forumowiczowi któremu udowodniono winę banować konto. A nowym użytkownikom pozwolić korzystać z działu K/S po np 100 postach na forum. Niektóre fora internetowe tak robią, żeby nie stać się słupami ogłoszeniowymi dla przypadkowych ludzi...

 

Ja proponuje od 5000 postów na forum... Bez przesady, na tę chwilę jest 25 postów i to wystarczy. To jest wystarczająco dużo, żeby uniknąć botów i natrętów rejestrujących się tylko, żeby wrzucić ogłoszenie sprzedaży 100 kg ziemniaków.

Życie pokazało, że nawet użytkownik z 600 postami może wykręcić numer.

Ja chciałbym założyć temat dot. kupna pojazdu, ale staram się zebrać te 25 postów w sensowny sposób. Setka byłaby wbrew pozorom mniejszą przeszkodą, bo zacząłbym swoją przygodę od spamowania w każdym możliwym temacie.

 

.

 

Nie widzę w tym żadnej przesady. Jestem użytkownikiem innych forum internetowych, gdzie ograniczenia w działach K/S są daleko idące. Nikt nie robi z tego problemu. Ale decyzja należy do adminów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż to, od nowego nigdy bym nic nie kupił , nawet za pobraniem, co by jakaś cegła nie przyszła

 

Ten koleś ma 600 postów.

 

Sprawa stoi na tym że dostałem od niego smsa w piątek , czy chce zwrot pieniędzy czy amortyzator.

 

Oczywiście poprosiłem o zwrot pieniędzy, podałem także numery konta.

 

Do tej pory nie mam kasiurki.

 

Nie będę się bawił w proźby, znajomy prawnik podpowiedział mi żebym wysłał upomnienie pisemne, i dołączył to do dowodów dla Policji . Po jutrze wysyłam wszystkie dane na policje :)

 

Miałem kiedyś podobna historię. Czekałem na to za co zapłaciłem i straciłem w końcu cierpliwość. Wpisałem do Googla nr. telefonu gościa i znalazłem rzeczy które sprzedawane są przez niego ( on był podany w kontakcie ) Znajomy zadzwonił umówił się z nim na odbiór osobisty części i do naszego wspólnego spotkania doszło dość szybko. Dodam tylko tyle, że pieniądze znalazły się natychmiast i obiecał mi, że każdy mój telefon o każdej porze zawsze już będzie odebrał. :P 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zacytuję rozmowy ,tylko dajcie na 2;10 :mrgreen::mrgreen: jak była groźba to nagle sie okazało,że stan jest inny :mrgreen:

 

 

Od razu wzrosła siła negocjacji i poziom szczerości sprzedającego. Chyba sam zacznę kupować na szwagra :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...