Skocz do zawartości

Zostałem oszukany przez ...


rybex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Chciałbym opisać mój przypadek jak zostałem oszukany.

 

Mianowicie zostałem oszukany przez jednego z użytkowników tego forum: pawel.xxx1

 

Potrzebowałem tylnego amortyzatora, wystawiłem ogłoszenie, odezwało się kilka osób , cenowo i niby na szybkości wygrał pawel.xxx1, podał mi swój numer telefonu dogadaliśmy się powiedział że jak przeleje szybko kasę to jeszcze na następny dzień wyśle amorek.

 

Przelałem kasiurkę podałem dane do wysyłki no i się zaczęło .....

 

Zadzwoniłem po 3 dniach, spytać co i jak, powiedział że paczka wysłana ale nie ma przy sobie numery wysyłki. Minęło następne 2 dni , nie odbierał, spróbowałem z innego numeru, poskutkowało ale powiedział że wysłał i że za godzinkę bedę miał numer wysyłki. Dzwoniłem tak w sumie co 3 dni, jak nie to że był niby w Niemczech, jak nie to że paczka się wróciła, że żona źle spakowała itd ....

 

Minął miesiąc , napisałem kolesiowi sms'a żeby oddał kasiurkę albo w końcu wysłał ten amorek. Zero odzewu.

 

Telefonów nie odbiera.

 

Postanowiłem napisać tutaj post bo może ktoś z Was go zna i wbije mu do głowy że tak ludzi oszukiwać nie może.

 

Jeśli chodzi o kase to jest to niby "tylko" i "aż" 130 zł , no ale , jeśli taki człowiek oszuka tak samo kilka innych osób to uzbiera mu się spora gotówka. Zresztą nie ważne ile jest warty ten amorek, oszukiwać nie można i tyle !!

 

Jeśli forum nie pomoże zgłaszam sprawe formalnię na Policję.

W sumie kilku policjantów już zna sytuację z tego powodu iż pół mojej rodziny jest w służbach mundurowych.

 

Jeśli koleś pawel.xxx1 nie odda mi kasy do 26.05.2012, sprawą zajmą się odpowiednie służby

 

 

JEŚLI KTOŚ Z WAS GO ZNA PROSZĘ O PRZEKAZANIE INFORMACJI !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

koleś jest z Pruszkowa, niby sądząc po opisie profilu jeździ turbo wanną

 

 

 

Zaprzestałem już nawet do niego dzwonić i próbować co kolwiek osiągnąć bez pomocy policji i Was forumowicze,

 

Setki razy prosić o wysyłke i zawsze słyszeć to samo, że albo wysłane już albo jutro będzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybex, wiem co czujesz.

 

Ja prawie 2 lata temu też zostałem oszukany przez forumowicza, od którego kupiłem GTeka (kolega o nicku doqtor).

Kupiłem od wyżej wymienionego forumowicza auto z dodatkowym kompletem felg ale nie odebrałem ich w momencie zakupu bo gość chciał ściągnąć z nich oponki, na których mu zależało. Nie stanowiło to dla mnie problemu więc dogadaliśmy się, że wyśle mi je kurierem następnego dnia. Po kilku dniach sprzedał mi historyjkę, że właściciel warsztatu, gdzie zmieniał opony został zatrzymany przez policję i sprawa trochę się przeciągnie. Po prawie pół roku oczekiwania moja cierpliwość się skończyła i zacząłem naciskać aby wysłał kółka albo w jakiś sposób zrekompensował mi ich brak. Po kilku mailach kontakt się urwał, a felg jak nie miałem tak nie mam. :evil:

 

Teraz żałuję, ze nie zgłosiłem sprawy na policję i Tobie polecam, abyś nie odpuszczał i zrobił gościowi jak największy syf pomimo tego, że kwota o jaką się rozchodzi nie jest zbyt wielka.

 

Mnie podobnie jak Ciebie zgubiło to, że wyszedłem z założenia, że forumowicz z niemałym stażem będzie osobą uczciwą i chyba nigdy więcej nie popełnię tego błędu :?

 

@Moderatorzy, Administracja: Może należałoby założyć coś w rodzaju czarnej listy aby tacy ludzie nikogo więcej nie oszukali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo moze na odwrot? Cos w rodzaju pomuka w profilu, ale za mila "transakcje", na wzor ebay, allegro...

+1

Juz chyba były takie postulaty , w organizacyjnym ale chyba poszło w zapomnienie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moderatorzy, Administracja: Może należałoby założyć coś w rodzaju czarnej listy aby tacy ludzie nikogo więcej nie oszukali?

 

Popieram.

 

Już była o tym dyskusja nieraz.

Nikt z góry nie podejmie ryzyka tworzenia takiej listy i się temu nie dziwię.

To nie sąd. Tutaj jest słowo jednego forumowicza kontra słowo drugiego.

 

Można założyć wątek gdzie każdy "poszkodowany" po zakończeniu sporu, lub po jakimś minimalnym czasie trwania takiego, opisze sytuację i tyle. Taki wątek byłby pozbawiony kilku stron komentarzy różnej maści, tylko byłyby konkretne informacje.

Jest już kilka takich wątków, gdzie konkrety są w pierwszym poście i w którymś pod koniec, a reszta to różnego typu słowa otuchy lub innego wsparcie.

Taki wątek, co najwyżej, mógłby być podwieszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo moze na odwrot? Cos w rodzaju pomuka w profilu, ale za mila "transakcje", na wzor ebay, allegro...

+1

 

-- 22 maja 2012, o 21:27 --

 

Taki wątek byłby pozbawiony kilku stron komentarzy różnej maści, tylko byłyby konkretne informacje.

to tez nie jest mozliwe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że system punktowy wiele nie zmieni - akcje z przewałami są zazwyczaj jednorazowe; sądzę, że przy próbie sprzedaży czegokolwiek przez tego forumowicza natychmiast znajdą się tacy, którzy mu przypomną ten wątek :twisted:. Natomiast to, czy ktoś ma "100" plusów za transakcje, czy zero, nie uchroni to nikogo przed owym jednorazowym przewałem.

 

Wydaje mi się więc, jako dość doświadczonemu forumowiczowi :twisted:, że mimo rozrośnięcia się forum należy się zdać na mechanizm autoregulacyjny, choć mam świadomość, że działa on dopiero po pierwszym przewale. Rzecz w tym, że żaden inny mechanizm przed przewałem nie ustrzeże.

 

-- 22 maja 2012, o 20:34 --

 

To nie sąd. Tutaj jest słowo jednego forumowicza kontra słowo drugiego.

 

Słusznie. Mało tego - nie usłyszeliśmy drugiej strony. Faktycznie wykręty dotyczące błędów w przygotowaniu przesyłki to typowy trick typu: "księgowa zapomniała puścić przelew", ale cholera wie - może najpierw były to faktycznie wykręty, a potem stało się coś realnego, co uniemożliwiło dokończenie transakcji? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, tego bym się nie spodziewał po forumowiczu z takim stażem i z ponad 600set postami na koncie,

 

 

Co dziwne, że gościu właściwie funkcjonował tylko w dziale Kupię/Sprzedam, więc albo to nie pierwsza wpadka, albo strzelił sobie w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne, że gościu właściwie funkcjonował tylko w dziale Kupię/Sprzedam, więc albo to nie pierwsza wpadka, albo strzelił sobie w kolano.

 

...albo miał wypadek i leży w szpitalu, albo ma rozwolnienie i siedzi na kiblu :), albo wyjechał za granicę za chlebem, albo ma problemy osobiste, albo ma wredną żonę, która przypala zupę, co nie pozwala mu się skupić na robieniu transakcji... I tak można mnożyć 8). Przyczyn może być naprawdę dużo.

 

Choć zgadzam się, że w tym przypadku raczej trudno sądzić, że brak odzewu to wynik zdarzenia losowego, a więc jest to albo strzelenie sobie w kolano, albo wynik dotychczasowego braku reakcji na marne biznesy z tym forumowiczem 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...