Skocz do zawartości

Przerywa i nie chce przekroczyć 3,5-4 tyś obrotów


waka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj w drodze do pracy spotkała mnie niemiła niespodzianka. Forfiter się zadławił i nie chciał przyspieszać, nie dało się wyjść poza około 4tyś obrotów. Pod górkę to ledwo się dotoczyłem, bo prędkości nie chciał osiągnąć wcale i było słychać jakiś dziwny dzwięk ale to chyba było spowodowane kołysaniem budy lub silnika.

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najprostszych rzeczy: filtry, przewody świece. Może jakiegoś paliwa zalałeś nie teges?

p/s: a jak masz dłuższą chwilę to spróbuj klemę z akumulatora zdjąć i poczekać z pół h.

Czasem reset pomaga, jeśli nałapał błędów to może głupawki dostawać.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, checka nie ma

 

-- 19 maja 2012, o 10:04 --

 

teraz nie chce odpalić. kręci i nic. po przekręceniu kluczyka jest ok, słychać pompę ale nie odpala.

myślicie, że to świece mogą być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Sprawdź, czy pompa podaje paliwo. Z zachowaniem OSTROŻNOŚCI sciągnij wężyk za filtrem

i sprawdź, czy pompa tłoczy cokolwiek. Powinno być tego sporo, bo ze 200-300l/min z ciśnieniem

3bary. Jeśli jest paliwo, to trzeba później sprawdzić, czy pojawia się iskra. Jeśli tak, to wchodzimy

głębiej w elektrykę/elektronikę...

 

Pozdrawiam,

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo brak paliwa , pompa + filtr paliwa do wymiany ,albo czujnik prędkości obrotowej lub położenia wałka nierządu:)... jak oczywiście masz iskrę

 

 

rozpocznij od pomiaru ciś .paliwa..

 

 

autko seria? bez gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja troche nabroiłem w forku podczas zabawy reduktorem i dostałem żabich skoków. Wydaje mi się że od tego momentu forek ma problem chwilowy z przejściem powyżej np 2.5 tys. obrótów na 2 biegu. Na chwile muli a potem jedzie dalej już normalnie. Tak samo na 3 biegu coś muli na chwile koło 3k obrótów i jak przejdzie ten etap to dalej jedzie OK.

Na jawołym biegu idą obroty bez żadnego problemu w górę.

Sprawdzę te porady co napisaliście, mam nadzieję że to nic poważnego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche nabroiłem w forku podczas zabawy reduktorem i dostałem żabich skoków. Wydaje mi się że od tego momentu forek ma problem chwilowy z przejściem powyżej np 2.5 tys. obrótów na 2 biegu. Na chwile muli a potem jedzie dalej już normalnie. Tak samo na 3 biegu coś muli na chwile koło 3k obrótów i jak przejdzie ten etap to dalej jedzie OK.

Na jawołym biegu idą obroty bez żadnego problemu w górę.

Sprawdzę te porady co napisaliście, mam nadzieję że to nic poważnego :(

 

Problem doskonale znany na forum :D:D:D

 

viewtopic.php?f=26&t=134216&hilit=d%C5%82awienie+silnika <--- miłej lektury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...