Skocz do zawartości

Subaru Impreza wrx 2000r. POMOCY


funio85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie. Jadąc spokojnie usłyszałem dziwny dzwiek jakbym ciągnął coś po ulicy, dzwięk jest metaliczny przy tym czasem strzelanie, które dobiega z tyłu. Nie wiem co to może być, czy jest taka możliwość ze dyfer się rozleciał czy coś?

Oglądałem auto na kanale, nie ma żadnych wycieków ani luzów (półosie, wał, poduszki) w czasie jazdy nic nie "czuć" a dzwięk jest dosyć głośny. Może ktoś z was miał juz taki przypadek? Z góry dzięki, i sory jeżeli źle umieściłem wątek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia, dyfer...

ale sprawdź sobie łożyska w kołach, bo być może się któreś rozpadło...

Najlepiej wjechać na podnośnik, zapiąć bieg i nasłuchiwać. Dobrze jest mieć stetoskop do samochodu bo wtedy precyzyjnie można określić skąd dochodzi hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie hałas jest tylko w czasie jazdy, nawet gdy silnik nie pracuje próbowałem przepchnąć auto i słychac taki dzwięk ocierania w okolicy tarczy hamulcowej. Jutro spróbuje ogarnąć jakieś oględziny. Mam nadzieje ze to nic groźnego, bo szlak mnie trafia jak słyszę przejeżdzajaca impreze pod oknami:) a moja stoi "spsuta".Pozdrawiam

 

-- Pt maja 18, 2012 3:08 pm --

 

Aha, a jak przyspieszam to tak jakby troszkę przycichało a podczas skrętu w lewo hałasuje bardziej. Dzwięk jest typowo ocierający i nie jednostajny bo czasem ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie! :mrgreen:

Sprawdzałeś klocki hamulcowe?

Jak dźwięk dochodzi z okolic tarczy hamulcowej i jest typowo ocierający, to pierwszą rzeczą jaka się nasuwa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wydaje mi sie że jeżeli były by to klocki to tarcza by sie nagrzewała a tak nie jest. No ale dostałem duzo podpowiedzi od was jutro bedę weryfikował. Dzięki. Jak coś to bedę pytał dalej, niestety taka dola "nowicjusza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma się nagrzewanie tarczy do braku klocka? Wygląda mi na to że blacha z klocka jedzie po tarczy.... z tąd te dźwięki...

Sprawdź poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku na pompie. Jak będzie przymało to potwierdzi moją teorię, chyba że ktoś dolewał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...