Skocz do zawartości

Kto ma albo miał najdłużej jedno Subaru?


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Forester S-turbo z 2000 roku, kupiony przez mojego Dziadka jako nowy, ciągle stoi u nas w domu 8)

fajnie 8)

ale moglbys napisac cos wiecej o tym turbo-dziadko-forku - przebieg, remonty, etc. :wink: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Forester S-turbo z 2000 roku, kupiony przez mojego Dziadka jako nowy, ciągle stoi u nas w domu 8)

fajnie 8)

ale moglbys napisac cos wiecej o tym turbo-dziadko-forku - przebieg, remonty, etc. :wink: :)

 

Jak stoi to i przebieg mały i remonty ograniczyć można do odkurzania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester S-turbo z 2000 roku, kupiony przez mojego Dziadka jako nowy, ciągle stoi u nas w domu 8)

fajnie 8)

ale moglbys napisac cos wiecej o tym turbo-dziadko-forku - przebieg, remonty, etc. :wink: :)

Kupiony został w Berlinie, jest to limitowana edycja 30 anniversary. Cały czarny, otwierany dach, kierownica momo. Auto było oczkiem w głowie mojego Dziadka, zawsze wymyte, zadbane (i ciągle takie jest! :) ). Regularnie serwisowane, wszystko na bieżąco wymieniane. Bezawaryjne! Mieszkamy w dużym rodzinnym domu, więc teraz forkiem na co dzień śmiga mama, a dziadek ma WRXa z podpisu. Aktualny przebieg to 180tys. Nigdy nas nie zawiódł i mam nadzieję, że tak będzie przez najbliższe lata 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy będzie ktoś kto mnie pobije :twisted::twisted::twisted:

 

Subaru Legacy kupiony w polskim salonie w 1991 roku (był taki naprzeciwko Muzeum Narodowego w Warszawie 8) ). Sprzedany w 2008 roku. 17 lat w jednych rękach (prawie - sukcesja z ojca na syna :wink: ), z tego co pamiętam ponad 350k kilometrów. Oprócz jednej wpadki po 17 latach nigdy nie zawiodł 8)

 

Ten samochód był po prostu nie do zdarcia. Zresztą gdyby miał klimatyzację pewnie zostałby jeszcze na jakiś czas :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez troche doprecyzuje:

 

Subaru Legacy Spec.B, pierwsza rejestracja na poczatku 2007, kryptonim "Sniezka".

 

Pierwszym wlascicielem bylo Subaru Deutschland, byl to samochod sluzbowy owczesnego szefa sprzedazy. Odkupilismy go w czerwcu 2007 roku. Pojechalismy go odebrac... bialym Legacy Spec.B :D Powrot do Polski w dwa takie same auta zwracal uwage innych uczestnikow ruchu - jeszcze szczegolnie, ze to "moje" jechalo na 19-calowych swiecidelkach wiec rzucalo sie w oczy ;)

 

Subaru Legacy Spec.B, pierwsza rejestracja pod koniec 2008, kryptonim "Szuga".

 

Pierwszym wlascicielem byl SIP, jako samochod demonstracyjny przejechal tylko pare tysiecy km (w tym kilka testow dziennikarskich), bo stojac na placu stal sie ofiara szalonego gradobicia :-( Naprawiony, bez gwarancji na lakier, ale poza tym w idealnym stanie, zostal wystawiony na sprzedaz. Planem byla zamiana Sniezki na Szuge, ale jakos do dnia dzisiejszego nie znalazl sie na nia zaden kupiec ;)

 

W zwiazku z tym Sniezka od tamtego czasu pratkycznie nie robi kilometrow, tylko wiekszosc czasu spedza w garazu i tylko okazjonalnie mama nia wyjezdza na spacery :-) Szuga w miedzyczasie juz ja dogonila przebiegiem...

 

Oba auta spisuja sie znakomicie i nigdy nie zawiodly. Co najwyzej przez moja upierdliwosc ASO maja mnie dosc: a bo tu cos trzeszczy, a tam mi sie wydaje, ze cos stuknie od czasu do czasu... ale dziwnym trafem zawsze tylko na polskich drogach ;)

 

Szuge staram sie dopieszczac w kazdym detalu i przechodzi powolna konwersje w STI: atrapa chlodnicy, QuickShift, galka zmiany biegow, ba ... nawet nakretki od wentylkow sciagalem na specjalne zamowienie z Japonii :mrgreen:

 

Ostatnio zastanawialem sie nad zmiana na BRZ ... ale stwierdzilem, ze jeszcze poczekam. Moze jak bedzie facelift, to sie skusze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony został w Berlinie, jest to limitowana edycja 30 anniversary.

 

 

Chyba 20 anniversary :wink: , bo mój pochodzi z tej samej edycji.

Macie takiego cukierka i na terenowej Was nie widziałem :?: :twisted:

 

 

Mój S-turbo został kupiony w SIP w 2001r, a w moje łapy dostał się w 2007 i tak już chyba zostanie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszego subaraka kupilem w pazdzierniku 2006, byla to Impreza 1.6 z 1994r.z przebiegiem 81.000mill w ciagu 2.5roku uzywania przejechalem ok.24000mil, kolejna Impreze tym razem WRXa MY04 kuplem ok.10 maja 2009r. z przebiegiem 34000mil :mrgreen: do dnia dzisiejszego scooby przejechal 26k mil, obecnie jest na sprzedaz :cry: :roll:

Kolejny zakup po sprzedazy Scoobiego to Forek SG5 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezę kupiłem w październiku 2004, sprzedałem dzisiaj.

Bul

 

-- 23 maja 2012, o 21:52 --

 

A w ogóle to na parkingu komisariatu Warszawa Wawer parkuje czesto beżowe leone, jeszcze takie dosyć obłe (a może to GL, DL lub coś podobnego z wczesnych lat 80-tych) na plastikowych, pogiętych od upływu czasu czarnych tablicach. Wygląda jakby ktoś go miał od 25 lat.

 

-- 23 maja 2012, o 21:53 --

 

Ale może tylko od 20 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szkoda że sprzedałem swoje pierwsze "SUBARU 1800", pewnie byłby rekord, nawet nie pamiętam z którego było roku ale pamiętam że wajcha którą znamy jako reduktor wtedy służyła do odłączenia tylnej osi :roll:

A justyna jest ze mną od 2001 do dziś 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 11.2007 szybkimwolnymssakiem zrobiłem ok 86 kkm

To chyba mój rekord w długości użytkowania jednego auta i wszystko wskazuje na to, że subarak zostanie z nami na dłużej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...