Skocz do zawartości

Jakiego producenta zarowek do Subaru polecacie?


lookita

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.Czy macie swojego sprawdzonego producenta zarowek do auta?Chodzi mi o zarowki w zakresie , przede wszystkim oswietlewnia drogi i auta z zew,nie omieszkam zapytac sie o zarowki do wnetrza,choc te pewnie nie maja az takiego znaczenia,jak swiatel mijania.Poniewaz planuje zakupic zestaw na wymiane ,gdyby cos w czasie drogi,chce poczytac Wasze opinie,na temat producentow i modeli zarowek do Subaraka.Stawiam przede wszystkim na oswietlenie wymagane w aucie,a nie tuning.Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja doloze swoje 5gr :wink: :

W ciagu 5 lat przetestowalem rozne zarowki (H7) i moje obserwacje sa nastepujace:

-Tunsgram Megalight+90% - zdecydowanie najlepiej swiecace zarowki i widac to wyraznie zaraz po zalozeniu. Nawet mnie w serwisie zapytali co to za zarowki, bo tak ladnie swieca.

Niestety wytrzymywaly 3-7m max :P

- Tunsgram +50% - ciut gorzej swiecily od powyzszych a wytrwaly podobnie

- Philips Nightguide, calkiem dobre zarowki, wyraznie lepiej swiecily niz standardowe, przepalily sie po ok 9m

- Osram Nightbreaker - zmienilem je ze standardowych kupionych na Orlenie i praktycznie nei widac roznicy, polegly po 5 miesiacach (i to letnich). Jak dla mnie dotad najgorsza opcja. Drogie, slabo swieca i szybko sie pala

 

W miedzyczasie kupowalem na stacjach standardowe Tunsgramy lub Narva - takie jakie akurat byly dostepne, ich czas zycia to na ogol do 6m. Wyraznie widac, ze w sezonie zimowym zarowki leca duzo szybciej. Czesto bylo tak, ze przejezdzilem od wiosny do zimy, a potem przez sama zime musialem znow wymieniac. Co ciekawe zarowki zazwyczaj palily sie jedna po drugiej +/- ok 2 tyg.

 

Troche juz mialem dosc wydawania pieniedzy i ciaglej wymiany (w Obk mozna latwo jest uszkodzic mocowanie :evil: ), dlatego przed zima kupilem: Osram Ultra Life z 3-letnia gwarancja. Swieca slabiutko, ale moze nie bede musial tak czesto ich wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Najtrwalsze i bardzo dobrze świecące to OSRAM (ale tylko i wyłącznie model Silverstar, żadne nightbreakery - dziadostwo szybko się przepala). Ja zmieniam silverstary średnio co 1,5 - 2 lata. Najgorzej zdecydowanie wypada Philips (najdrożej i szybko padają) poza tym philipsy są produkowane z odpadów (kolega jest tam technologiem to mi coś nie coś opowiedział, notabene sam też używa silverów).

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
To i ja doloze swoje 5gr :wink: :

W ciagu 5 lat przetestowalem rozne zarowki (H7) i moje obserwacje sa nastepujace:

-Tunsgram Megalight+90% - zdecydowanie najlepiej swiecace zarowki i widac to wyraznie zaraz po zalozeniu. Nawet mnie w serwisie zapytali co to za zarowki, bo tak ladnie swieca.

Niestety wytrzymywaly 3-7m max :P

- Tunsgram +50% - ciut gorzej swiecily od powyzszych a wytrwaly podobnie

- Philips Nightguide, calkiem dobre zarowki, wyraznie lepiej swiecily niz standardowe, przepalily sie po ok 9m

- Osram Nightbreaker - zmienilem je ze standardowych kupionych na Orlenie i praktycznie nei widac roznicy, polegly po 5 miesiacach (i to letnich). Jak dla mnie dotad najgorsza opcja. Drogie, slabo swieca i szybko sie pala

 

W miedzyczasie kupowalem na stacjach standardowe Tunsgramy lub Narva - takie jakie akurat byly dostepne, ich czas zycia to na ogol do 6m. Wyraznie widac, ze w sezonie zimowym zarowki leca duzo szybciej. Czesto bylo tak, ze przejezdzilem od wiosny do zimy, a potem przez sama zime musialem znow wymieniac. Co ciekawe zarowki zazwyczaj palily sie jedna po drugiej +/- ok 2 tyg.

 

Troche juz mialem dosc wydawania pieniedzy i ciaglej wymiany (w Obk mozna latwo jest uszkodzic mocowanie :evil: ), dlatego przed zima kupilem: Osram Ultra Life z 3-letnia gwarancja. Swieca slabiutko, ale moze nie bede musial tak czesto ich wymieniac.

 

Coś krótką żywotność mają u Ciebie żarówki. Używałem różnych żarówek w wielu samochodach i spokojnie wytrzymywały ponad rok. Jedynym wyjątkiem był zakup marketowej chińszczyzny - padły po miesiącu.

Forka kupiłem w czerwcu w zeszłym roku i żarówek jeszcze nie zmieniałem.

 

PS. Sprawdziłem - siedzą u mnie Philips premium lightning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja doloze swoje 5gr :wink: :

W ciagu 5 lat przetestowalem rozne zarowki (H7) i moje obserwacje sa nastepujace:

-Tunsgram Megalight+90% - zdecydowanie najlepiej swiecace zarowki i widac to wyraznie zaraz po zalozeniu. Nawet mnie w serwisie zapytali co to za zarowki, bo tak ladnie swieca.

Niestety wytrzymywaly 3-7m max :P

- Tunsgram +50% - ciut gorzej swiecily od powyzszych a wytrwaly podobnie

- Philips Nightguide, calkiem dobre zarowki, wyraznie lepiej swiecily niz standardowe, przepalily sie po ok 9m

- Osram Nightbreaker - zmienilem je ze standardowych kupionych na Orlenie i praktycznie nei widac roznicy, polegly po 5 miesiacach (i to letnich). Jak dla mnie dotad najgorsza opcja. Drogie, slabo swieca i szybko sie pala

 

W miedzyczasie kupowalem na stacjach standardowe Tunsgramy lub Narva - takie jakie akurat byly dostepne, ich czas zycia to na ogol do 6m. Wyraznie widac, ze w sezonie zimowym zarowki leca duzo szybciej. Czesto bylo tak, ze przejezdzilem od wiosny do zimy, a potem przez sama zime musialem znow wymieniac. Co ciekawe zarowki zazwyczaj palily sie jedna po drugiej +/- ok 2 tyg.

 

Troche juz mialem dosc wydawania pieniedzy i ciaglej wymiany (w Obk mozna latwo jest uszkodzic mocowanie :evil: ), dlatego przed zima kupilem: Osram Ultra Life z 3-letnia gwarancja. Swieca slabiutko, ale moze nie bede musial tak czesto ich wymieniac.

 

Coś krótką żywotność mają u Ciebie żarówki. Używałem różnych żarówek w wielu samochodach i spokojnie wytrzymywały ponad rok. Jedynym wyjątkiem był zakup marketowej chińszczyzny - padły po miesiącu.

Forka kupiłem w czerwcu w zeszłym roku i żarówek jeszcze nie zmieniałem.

 

PS. Sprawdziłem - siedzą u mnie Philips premium lightning.

 

Niestety tak to wyglada z H7, a juz szczegolnie w polaczeniu z zarowkami +XX%. W poprzednim aucie przy H1 przez 5 lat nie spalila sie ani jedna, a mialem ciekawe porownanie, poniewaz po drobnej kolizji wyminieli mi w ASO reflektor na H7 (Fiat mial dwie wersje), o czym nie wiedzialem. Nastepnie w jednym reflektorze H7-ki wyeminilem chyba ze 3-4 razy, podczas gdy H1 byla ta sama :mrgreen: .

 

Przy okazji maly update Osram Ultra Life swieca dalej, prawie rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...