Jump to content

Grubość powłoki lakierowanej w subaru impreza

rysiop
 Share

Recommended Posts

Przymierzam się do zakupu subaru impreza z 2008 roku.W opisie rzeczoznawcy dotyczącym tego samochodu znajduje się następujące stwierdzenie : Grubość powłoki lakierowej błotnika lewego przedniego, poszycia boku lewego oraz drzwi lewych tylnych: 148-183µm.

Grubość powłoki lakierowej pozostałych zewnętrznych metalowych elementów nadwozia: 100-138µm.

Czy oznacza to,że elementy te były ponownie lakierowane w systemie naprawczym,czy też ta niewielka różnica grubości lakieru mogła powstać w fabryce ?

Pozdrawiam,

w Pustaku (Lanos WRX) oscylowalo miedzy 98-115um

Potwierdzam, tak jest też na oryginalnym lakierze w moim WRX-ie. W miejscu gdzie położona powtórnie tylko warstwa metaliczna (cieniowanie) - 130-150. Około 200 - lakierowane i warstwa metaliczna, sporo powyżej 200 - zazwyczaj już lekka szpachla, powyżej 500 - sporo szpachli. :wink: Takie wartości potwierdza również ASO.

-- 10 maja 2012, o 22:31 --

Grubość powłoki lakierowej błotnika lewego przedniego, poszycia boku lewego oraz drzwi lewych tylnych: 148-183µm.

Tzn, że było powtórnie lakierowane, bądź cieniowane.

Grubość powłoki lakierowej pozostałych zewnętrznych metalowych elementów nadwozia: 100-138µm.

Wydaje się, że oryginał.

4 letnia Subaru Impreza - bezwypadkowa, buaahaha.

Sory, ale ja słyszałem tylko o dwóch takich w polsce co były na sprzedaż...

Może to o moje chodziło. Mój wolny ssak i obecny WRX są bezwypadkowe. :P :wink: Lakierowany element nie świadczy od razu o dzwonie. :roll:

4 letnia Subaru Impreza - bezwypadkowa, buaahaha.

Sory, ale ja słyszałem tylko o dwóch takich w polsce co były na sprzedaż...

Może to o moje chodziło. Mój wolny ssak i obecny WRX są bezwypadkowe. :P :wink: Lakierowany element nie świadczy od razu o dzwonie. :roll:

a mój WRX to ten drugi :)

też jest bezwypadkowy, a swego czasu był nawet na sprzedaż :mrgreen:

bezwypadkowy do czasu... aż wyjąłem miernik 8)

Ale przecież miernik nie określa od razu dzwonu, jedynie ewentualną naprawę lakieru. :!:

Pewnie, że nie. Nie pisałem nic o dzwonie. Tak tylko zapodałem, że to co piszą o bezwypadkowości aut to ściema. Drugą sprawą jest, że szukanie bezwypadkowej Imprezy czy niemalowanej graniczy z cudem. Te auta nie mają 100KM, tylko ponad 220-300+ i rzadko który kierowca wyżywając się na nich nie ma przygody mniejszej czy większej. Stąd auta tu malowane lub tam, a zazwyczaj cała buda jest malowana na oooookoło. Najważniejsze, aby jeździł prosto i był dobry mechanicznie, a lakier się trzymał :P