Skocz do zawartości

przycisk on/off klimatyzacji


william7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj przycisk odmowil posluszenstwa.

 

Pomyslalem aby podlaczyc klime pod przycisk bright...

 

Jednak do kostki z przyciskiem ida 3 przewody, (2 zielone i jeden zolty).

 

Czy ktos jest w stanie mi powiedziec jak to spiac zeby dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, i potem kupujemy takie samochody.

 

K: A do czego ten czerwony przycisk pod siedzeniem?

S: On łącza światła cofania bo kabelek od skrzyni mi się urwał.

K: Czemu klakson nie działa?

S: Działa, tylko spryskuje szybę tylną. Proszę się obrócić.

K: A dlaczego tak proszę pana ?

S: Bo mi było szkoda 60zł.

K: Uhm, to ja może podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekny off topic.

 

Wracajac do tematu, moze komus sie przyda informacja, ze rozbierajac przycisk doszedlem organoleptycznie do wniosku jakoby jeden kabelek byl zasilaniem zarowki w przycisku a drugi wlasciwym dla klimatyzacji...

 

Takze metoda prob i bledow zlutowalem dwa + kostka do przycisku bright i dziala.

 

PS. A 60zl pojdzie na wymiane oleju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo? Moim zdaniem zlutowanie + żarówki z obwodem do włączania klimy nie jest najmądrzejszym pomysłem. To nie zadziała teraz tak, że po włączeniu przycisku będzie zwarcie ? Ja bym proponował jednak zajrzeć do serwisówki przed takimi "modernizacjami". Bo może się to skończyć pożarem kosztującym więcej niż 60zł.

 

Rób jednak jak chcecie, tylko proszę poinformuj ewentualnego przyszłego właściciela, że grzebałeś w instalacji elektrycznej, a się na tym nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takiego druciarstwa A skąd teraz będziesz wiedział czy klima jest włączona czy nie? Będzie się ściemniało podświetlenie deski?

tam gdzie masz kropke na przycisku to klima dziala. Wzglednie proste.

 

Moim zdaniem zlutowanie + żarówki z obwodem do włączania klimy nie jest najmądrzejszym pomysłem. To nie zadziała teraz tak, że po włączeniu przycisku będzie zwarcie ?

Zasilanie zarowki zostalo zaizolowane. Takze nie lutowalem wszystkich 3 przewodow tylko 2.

 

Rób jednak jak chcecie, tylko proszę poinformuj ewentualnego przyszłego właściciela, że grzebałeś w instalacji elektrycznej, a się na tym nie znasz.

Napewno poinformuje, teraz zaluje ze zarowki wymienilem bo sie na tym nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób jednak jak chcecie, tylko proszę poinformuj ewentualnego przyszłego właściciela, że grzebałeś w instalacji elektrycznej, a się na tym nie znasz.

 

 

a powiedz mi czym to się różni od kombinowania z zastępowaniem SLSów, sprężynami pod LPG itp? ktoś zawsze musi przeprowadzić testy, sprawdzić prototypy i dojść do ostatecznej wersji często poprawiającej fabrykę.

Skąd wiesz, że kolega nie naprawi tego tak jak być powinno zmieniając sam włącznik pod przyciskiem klimy, lepiej mieć chwilowo klimę pod kneflem Bright niż nie mieć jej wcale z tak błahego powodu jak włącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że kolega nie naprawi tego tak jak być powinno zmieniając sam włącznik pod przyciskiem klimy, lepiej mieć chwilowo klimę pod kneflem Bright niż nie mieć jej wcale z tak błahego powodu jak włącznik.

 

może z prostego powodu, po prostu zazdrości bo sam by nie umiał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż..., niektóre dłubanki w aucie są banalnie proste, ale są też ludzie, dla których wymiana klocków jest już czynnością super profesjonalną, a wymiany tarcz dokonują tylko w warsztatach oferujących elektroniczny pomiar ich właściwego zamontowania - co mnie osobiście baaaardzo śmieszy. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...