Skocz do zawartości

Pionowe ustawienie oparcie fotela


loser

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podpytać, czy ktoś z Forum brał na warsztat mechanizm regulacji fotela.

 

W czym rzecz? Od dłuższego czasu irytuje mnie fakt, że oparcia fotela nie można postawić do idealnego pionu. W samochodach z regulacją pochylenia kąta oparcia na korbkę nie jest to problemem, w Imprezie brakuje mi może 2 cm do szczęścia.

 

Czy istniałaby możliwość sensownego i bezpiecznego zmodyfikowania systemu regulacji? Przypuszczam, że wystarczyłby jeden dodatkowy "ząbek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest po prostu koniec ząbków wiec dalej sie nie da, ja tez tak miałem wiec postanowiłem zeszlifować końcowy ogranicznik 5m/m i mi podziałało bo tyle brakowało mam regulacje w poziomie i pionie fotele kubełkowe . Rozbierz a najlepiej to cały fotel wymontuj i zeszlifuj za ostatnim ząbkiem tak jak pisałem powinno wydać te dwa cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem przy dzwonie fotel złamie kręgosłup.

 

Kup sobie kubełek i po kłopocie...

 

Za kubełek dziękuję. Miałem w dwóch poprzednich autach. Wyciera się po lewej stronie. Poza tym IMO kubeł + seryjne pasy jest równie bezpieczny, jak dłubanie w seryjnym fotelu. Pas zwykle nie dolega jak trzeba - pasowałoby pokupić szelkowe pasy, których nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loser, jeśli masz kubeł na szynie to odsuwaj max w tył przy wsiadaniu i jest ok. Ja w zwtklym foteliku robie sobie siniaki na kolanach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...