Skocz do zawartości

Trzeszczy przy skręcie - co wymienić?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie słyszałem i zapomniałem - przy skręcie kół trzeszczy (lub terkocze tyr tyr tyr) - którą część zawieszenia należy wymienić? Pacjent - wolnossące GL MY96

 

Przegub przedni zewnętrzny.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To upewnij sie. Sprawdz to tak ze skrec kolami maksymalnie w jedna strone i rusz gwaltownie lub jedz po okregu i usalyszysz co to i w druga strone tez tak sprawdz albo stoj w miejscu i krec kierownica w lewo i w prawo i uslyszysz czy to lozysko na kielichu amora ale moze tez tak byc ze sprezyna Ci pekła i trze po poduszcze. Gdyby tak bylo to wystarczy podniesc auto i zobaczyc czy nie jest peknieta na koncach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrec kolami maksymalnie w jedna strone i rusz gwaltownie

 

Zrób to blisko domu/ warsztatu, bo jeśli to przegub, to wielce prawdopodobne, że będzie to ostatnie ruszenie :wink:

 

Jesteś pesymistą. To tylko jeden przegub. Zostaną w końcu jeszcze trzy dobre :D No i komplet przegubów wewnętrznych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, przeguby odzywają się raczej tylko podczas jazdy na pełnym skręcie, na prostej w bardzo skrajnych wypadkach, po milionie kilometrów, a jeżeli skrzypi na postoju podczas kręcenia kierownicą, zatarły się łożyska w górnych mocowaniach amorków, bardzo częsty przypadek w starszych autach z większymi przebiegami. Podnieś przód na jednym centralnym lewarku albo dwóch postawionych po bokach, nich ktoś kręci kierownica od oporu do oporu, a Ty z otwartą jego maską podsłuchaj drania :twisted:, jakby co, mam takie badziewie za niewielki butel Danielsa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchałem, pokręciłem, jest nast.:

1. kręcąc kierownicą w miejscu jest cisza

2. terkotanie występuje wyłącznie przy jeździe z kołami skręconymi w lewo, zarówno jadąc w przód jak i w tył

3. terkotanie jest dość delikatne

4. mam świeżo wylane obydwa przednie amortyzatory :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziesz w kółko i nie przyspieszasz a stuka to będzie raczej amortyzator. Ja miałem takie delikatne stuki po prawej stronie przy max skręcie w lewo. Jeżeli stuka tylko jak przyspieszasz na skręcie, lub gwałtownie zwalniasz silnikiem wtedy będzie to przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziesz w kółko i nie przyspieszasz a stuka to będzie raczej amortyzator. Jeżeli stuka tylko jak przyspieszasz na skręcie, lub gwałtownie zwalniasz silnikiem wtedy będzie to przegub.

 

To akurat nie sprawdza się. Zależy w którym miejscu przegub ma luz.

 

Oprócz przegubu zewnętrznego i łożyska w kielichu, mogą to być luzy na przekładni (maglownicy). Stukanie przegubu częstsze będzie proporcjonalnie do prędkości, im szybciej koło się kręci tym częsciej stuka. Przy maglownicy i łożysku amorka nie ma takiej zależności.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko odnośnie wątku, gdy skręcam w lewo przy większych prędkościach to słychać turkot w prawym tylnim kole a gdy jadę prosto objaw ten nie występuje. Co może być przyczyną?

 

Czyli dźwięk masz gdy koło jest obciążone. Moim zdaniem łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziesz w kółko i nie przyspieszasz a stuka to będzie raczej amortyzator. Jeżeli stuka tylko jak przyspieszasz na skręcie, lub gwałtownie zwalniasz silnikiem wtedy będzie to przegub.

 

To akurat nie sprawdza się. Zależy w którym miejscu przegub ma luz.

 

Oprócz przegubu zewnętrznego i łożyska w kielichu, mogą to być luzy na przekładni (maglownicy). Stukanie przegubu częstsze będzie proporcjonalnie do prędkości, im szybciej koło się kręci tym częsciej stuka. Przy maglownicy i łożysku amorka nie ma takiej zależności.

Gdzie by nie miał tego luzu zawsze bedzie bardziej go słychać pod obciążeniem. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...