Skocz do zawartości

Forester '97 - garść pytań na początek


Jasiek_Wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem zielonego Forestera '97. Auto sprawia wrażenie bardzo zadbanego, miało sporą dokumentację i na pierwszy rzut oka (potwierdzony przeglądem u mechanika i badaniem technicznym) wszystko jest OK. Oczywiście nie jest to auto nowe więc jest parę rzeczy, które chciałbym poprawić - tym bardziej, że bardzo lubię się grzebać w takich duperelach ;) Nie mam zbyt dużego doświadczenia w Subaru a w zasadzie nie mam żadnego więc chciałbym zadać w tym miejscu kilka pytań:

- klimatyzacja - czy z Waszego punktu widzenia jest sens montowania klimy? Jaki może być koszt i z jak dużą ingerencją to się wiąże? Czy ktoś z Was miał może takie doświadczenia? Widziałem w archiwum, że ktoś robił coś takiego w Legacy ale nie znalazłem nic o Foresterze? Może ktoś ma kompletny zestaw do sprzedania?

- do czego służy przycisk na konsoli "BRIGHT" - u mnie chyba nie działa?

- spryskiwacze reflektorów - nie działają, po przyciśnięciu włącznika słychać przełączenia jakiegoś przekaźnika w okolicach schowka po stronie pasażera. Jak to naprawić?

- światło stop trzecie - nie działa - jakieś wskazówki gdzie może być "nie-kontakt" albo coś w tym guście?

- spryskiwacz tylnej szyby - j.w.

- elektryczna antena - nie chowa się

 

Kolejne pytanie dotyczy części - czy jest w ogóle sens jeżdżenia do ASO - czy ceny tam są mordercze. Kilka lat temu miałem Volvo 940 i o dziwo niektóre rzeczy można było taniej kupić w ASO niż na allegro :)

 

Wszystkie inne uwagi, doświadczeni i wskazówki związane z tymi autami przyjmę z otwartymi rękoma :)

 

Pozdrawiam,

 

Jasiek_Wawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Trzeba było od razu kupić z klimą...

2) "Bright"... :mrgreen: Przełącza podświetlenie tego zegarka na górze. Może się świecić mniej lub bardziej :wink: Taki przycisk od niczego.

3) silniczek spryskiwacza reflektorów

4) może przepalone żaróweczki :mrgreen:

5 i 6 nie mam pojęcia. Może 5 - to samo co 3, a 6 nie mam u siebie więcn nie wiem.

A może po prostu któryś bezpiecznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- klimatyzacja - czy z Waszego punktu widzenia jest sens montowania klimy? Jaki może być koszt i z jak dużą ingerencją to się wiąże? Czy ktoś z Was miał może takie doświadczenia? Widziałem w archiwum, że ktoś robił coś takiego w Legacy ale nie znalazłem nic o Foresterze? Może ktoś ma kompletny zestaw do sprzedania?

Montowałem w S-Turbo. Czy jest sens to sobie sam odpowiedz. Mnie wyniosło wszystko ok 2 tys zł (części + nabicie klimy). Montaż jest bezinwazyjny dla auta, są wszystkie kostki w instalacji elektrycznej pod które trzeba się wpiąć. Zestaw pasuje równiez od Imprezy.

 

- spryskiwacze reflektorów - nie działają, po przyciśnięciu włącznika słychać przełączenia jakiegoś przekaźnika w okolicach schowka po stronie pasażera. Jak to naprawić?

- światło stop trzecie - nie działa - jakieś wskazówki gdzie może być "nie-kontakt" albo coś w tym guście?

- spryskiwacz tylnej szyby - j.w.

- elektryczna antena - nie chowa się

Do wszstykich tych podpuntów - sprawdzić czy dochodzi prąd do odbiorników. Jeśli tak to pewnie są po prostu uszkodzone części/żarówki, jeśli nie to najpierw szukać prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze reflektorów - nie działają, po przyciśnięciu włącznika słychać przełączenia jakiegoś przekaźnika w okolicach schowka po stronie pasażera. Jak to naprawić?

 

albo silniczek, albo jak słychać nie tylko przekaźnik ale i silniczek, to najpewniej zapchany trójnik, który jest na rozgałęzieniu wężyka ze zbiorniczka do dwóch spryskiwaczy.

 

 

- elektryczna antena - nie chowa się

 

nawet nie wiedziałem, że taka była 8)

 

 

klimatyzacja - czy z Waszego punktu widzenia jest sens montowania klimy?

 

jak masz szyberdach, to klima może nie jest Ci tak bardzo potrzebna. Ja w każdym razie prawie nie używam klimy, bo szyber wystarcza na komfortowe podróżowanie w większości przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki za wszelkie rady.

 

Odnośnie klimy - nie mam niestety szyberdachu więc w korkach w mieście robi się ciężko - muszę podzwonić, poszukać, myślę, że do 1,5k jestem w stanie zapłacić za założenie więcej chyba już nie, chociaż wszystko zależy od lata ;), szukałem auta w naprawdę dobrym stanie i to sprawia takie wrażenie, niestety nie miało klimy ale co zrobić ciężko znaleźć ideał ;)

 

BTW - czy jest może warta polecenia książka na temat tego modelu? Może byc angielska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę spróbować naprawić to światło stopu w klapie bagażnika i spryskiwacz tylnej szyby, do tego chciałbym zdjąć zderzak żeby go podmalować w newralgicznych miejscach jakąś antykorozją no i muszę wykryć źródło stukania w okolicach tylnej klapy bo zwariuje - co prawda stuka coś tylko na wybojach ale i tak mnie to wyprowadza z równowagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę spróbować naprawić to światło stopu w klapie bagażnika i spryskiwacz tylnej szyby, do tego chciałbym zdjąć zderzak żeby go podmalować w newralgicznych miejscach jakąś antykorozją no i muszę wykryć źródło stukania w okolicach tylnej klapy bo zwariuje - co prawda stuka coś tylko na wybojach ale i tak mnie to wyprowadza z równowagi :)

Zazwyczaj stuka klapa albo roleta. Możesz spróbować naciagnąć nieco zamek, posmarować uszczelki dookoła wazeliną techniczną, wyregulować odbojniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spryskiwaczem reflektorów to najczęsciej zastaje sie silniczek pompki. Rozruszanie go pomaga na sezon mniej wiecej (sprawdałem). Trzeba rozpołowic pompkę i mozna próbować rozruszać.

Wysuwane anteny były do 98r i ja mam taką i tez niestety jest nie chowalna. Może ktoś ma jakis patent na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do anteny - trzeba się dostać do mechanizmuy anteny i go przesmarować, albo założyc nowy mechanizm - dostępny w sklepach - pasuje.

 

co do spryskiwacza tylnej szyby - to zobacz najpierw pod maską - czy działa pompka do tego sprywkiwacza - na zbiorniczku masz 3 pompki 2 od forntu /przód i tył/ jedna od dołu - swiatła

 

światło stopu w klapie to 2 śruby pod zaślepkami - do odkręcenia - i dostania się do żarówek - mogą być przepalone.

 

sprawdz dociągnięcie klapy na zamku - albo mocowanie podłogi bagaznika - tez potrafi stukać na wybojach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...