Skocz do zawartości

Tarcze Do OBK


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Po wielu "perypetiach" z moim OBK mam go już w domu i teraz pytanie chciałbym zmienić tarcze tylko pytanie na jakie czy brać oryginał czy też może coś innego, faktem jest, że oryginał jest ładny i kolorowe ma pudełko niemniej z hamowaniem to już tak sobie, jakieś sugestie może????? zanim zrobię błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim co prawda o dekadę prawie starszym mam obecnie założone brembulce na jakichś dziadowskich klockach, które właśnie się kończą po 20 000 km. ale hamuje to dobrze. Czekają subarowe klocki w kolejce. Tył mi się kończy (tarcze i klocki) myślę o subarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Po wielu "perypetiach" z moim OBK mam go już w domu i teraz pytanie chciałbym zmienić tarcze tylko pytanie na jakie czy brać oryginał czy też może coś innego, faktem jest, że oryginał jest ładny i kolorowe ma pudełko niemniej z hamowaniem to już tak sobie, jakieś sugestie może????? zanim zrobię błąd

 

 

Ori są droższe ale bardzo wytrzymałe. Możesz spróbować przejść na zestaw od H6 i LGT ale to koszty większe ponieważ trzeba zmienić zaciski. Poprawi się skuteczność hamowania ale bez szaleństw. Na ale złom jest gość z Łodzi który miał/ma H6 3.6 do rozbiórki więc można używki kupić. Sprawdź tylko co tam amerykańce włożyli żeby nie okazało się, że są tam tarcze 295mm.

W fabrycznym rozmiarze 295 bardzo dobrze sprawdzają się gładkie brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba polecam OE.

 

W czasie zimowej pojeżdżawki, "przerabialimy" awaryjne hamowanie. I co się okazało? Ze legac na fabrycznych hamulcach zatrzymywał się mniej więcej na połowie tego dystansu co np. audi A4 1.9TDI S-line na identycznych oponach :idea: Inne samochody (np. podrasowany SX200 z super-duper hamulcami) w zasadzie rozjeżdżały instruktorów. Umiejętności kierowców w tym przypadku zaniedbywalne - wystarczyło zaprzeć się na hamulcu.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...