Jump to content

Tarcze Do OBK

ParaYasio
 Share

Recommended Posts

Cześć

Po wielu "perypetiach" z moim OBK mam go już w domu i teraz pytanie chciałbym zmienić tarcze tylko pytanie na jakie czy brać oryginał czy też może coś innego, faktem jest, że oryginał jest ładny i kolorowe ma pudełko niemniej z hamowaniem to już tak sobie, jakieś sugestie może????? zanim zrobię błąd

W moim co prawda o dekadę prawie starszym mam obecnie założone brembulce na jakichś dziadowskich klockach, które właśnie się kończą po 20 000 km. ale hamuje to dobrze. Czekają subarowe klocki w kolejce. Tył mi się kończy (tarcze i klocki) myślę o subarowych.

Cześć

Po wielu "perypetiach" z moim OBK mam go już w domu i teraz pytanie chciałbym zmienić tarcze tylko pytanie na jakie czy brać oryginał czy też może coś innego, faktem jest, że oryginał jest ładny i kolorowe ma pudełko niemniej z hamowaniem to już tak sobie, jakieś sugestie może????? zanim zrobię błąd

Ori są droższe ale bardzo wytrzymałe. Możesz spróbować przejść na zestaw od H6 i LGT ale to koszty większe ponieważ trzeba zmienić zaciski. Poprawi się skuteczność hamowania ale bez szaleństw. Na ale złom jest gość z Łodzi który miał/ma H6 3.6 do rozbiórki więc można używki kupić. Sprawdź tylko co tam amerykańce włożyli żeby nie okazało się, że są tam tarcze 295mm.

W fabrycznym rozmiarze 295 bardzo dobrze sprawdzają się gładkie brembo.

Chyba polecam OE.

W czasie zimowej pojeżdżawki, "przerabialimy" awaryjne hamowanie. I co się okazało? Ze legac na fabrycznych hamulcach zatrzymywał się mniej więcej na połowie tego dystansu co np. audi A4 1.9TDI S-line na identycznych oponach :idea: Inne samochody (np. podrasowany SX200 z super-duper hamulcami) w zasadzie rozjeżdżały instruktorów. Umiejętności kierowców w tym przypadku zaniedbywalne - wystarczyło zaprzeć się na hamulcu.

Pozdr.