Skocz do zawartości

Diesel - nowy silnik a dotarcie.


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ja też się zastanawiałem. w rzeszowie gdzie odbieralem auto powiedzieli mi, ze wymiana oleju na 15tys. jak dzwonilem do Marasa do Dzierzoniowa, to jego zona wspominala, ze oni zalecaja w pierwszym okresie czestsze wymiany oleju by poprawnie dotrzec silnik. szkoda, ze dowiedzialem sie o tym jak zrobilem 14tys. km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dobi1972 ... wymienili mi silnik nie olej :D

Okres docierania to bliżej 5kkm a nie 15kkm dlatego zastanawiam sie dlaczego aż tyle i może chodziło o wymianę oleju.

 

-- 7 maja 2012, o 19:50 --

 

No właśnie, ja też się zastanawiałem. w rzeszowie gdzie odbieralem auto powiedzieli mi, ze wymiana oleju na 15tys. jak dzwonilem do Marasa do Dzierzoniowa, to jego zona wspominala, ze oni zalecaja w pierwszym okresie czestsze wymiany oleju by poprawnie dotrzec silnik. szkoda, ze dowiedzialem sie o tym jak zrobilem 14tys. km...

 

Wcześniejsza wymiana nie zaszkodzi, wg. Instrukcji zdaje sie nie ma takiej potrzeby są dwie szkoły na ten temat. W przypadku H6 jest obowiązkowy przegląd po 5kkm i tu jest jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kiedy ja odbierałem jedno z aut to w salonie poinformowali mnie, że sugerują po przejechaniu 5 tys km zgłosić się do serwisu na wymianę oleju. Kolejna (druga) już zgodnie z książką, czyli 15tys itd. Jednak nie jest to konieczne, jako że moje auto jest własnością SIP to ich decyzją takiej wymiany przy 5tys nie robiliśmy więc widać, że można się bez tego obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...