Skocz do zawartości

Jak nalewać olej z puszki??


CZASAMI.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nalać olej do silnika,żeby nie pozalewać wszystkiego :evil: :roll:

Jakie macie na to sposoby?

Dolewałem dziś olej z puszki motula,przygotowałem sobie lejek,ale nie da się tak przechylić puszki,żeby nie ściekało dookoła. :(

Momentalnie zagotowałem się i jak nie wymyśle sposobu to przy następnej okazji coś urwę w szale :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko,nie jest z Tobą tak źle :wink: jak kiedyś miałem praktyki na warsztacie ,był przyjęty gośc co do "mechanika" trafił chyba dla jaj albo za karę,w II klasie odwalił nymer roku.

Prosta sprawa,wymiana oleju w silniku,wiadomo:schodzisz do kanału,odkręcasz srubkę spustową,odkręcasz filtr oleju,przykręcasz nowy filtr,zakręcasz śrubeczke pod spodem ,zalewasz olej i już,proste,nie??

Chłopak (II klasa :!: :!: ) spuścił ,olej ,o filtrze zapomniał,wlał 4l oleju do silnika i zadowolony :mrgreen:

Myk polega na tym ,że oleju było zdecydowanie ponad stan,ki diabeł :?: :(

 

No cóż śrubka to śrubka,a że akurat spuścił olej ze skrzyni.. :shock: W skrzyni susza,a w silniku z dobre 8l oleju :shock: :shock: :mrgreen::mrgreen:

Twój "dziubek w puszcze" to pikuś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hemi112 nie pocieszaj mnie,obciach jak stąd do końca forum :oops::mrgreen:

Na moje usprawiedliwienie mam jedynie to,że dotychczas miałem auta które nie brały oleju,a jak zdarzyło mi się dolać trochę po serwisie, to był to normalny pojemniczek z normalną nakrętką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie sposób nalewania oleju bez lejka i bez dziubka?

 

Trzeba tak ustawić puszkę, butlę, pojemnik z olejem, aby otwór z którego

będziemy lać był w jak najwyższym punkcie podczas przechylania (nalewania).

Bańki z olejem wystarczy obrócić w pozycją "na płasko" lekko tylko unosząc otwór

do góry. Wszystko po to aby w miejsce każdej ilości wylanego oleju natychmiast

do bańki dostało się powietrze a dzięki temu olej wypływał w sposób "laminarny" :idea:

 

Spróbujcie tego sposobu nalewają mleko z kartonika.

- kartonik ustawić tak aby dłuższy bok podczas przechylania był w pionie i

oczywiście otwór wylewowy z kartonika najwyżej od miejsca do którego nalewamy.

Właściwie można powiedzieć, że należy kartonik ustawić dokładnie odwrotnie, niż zwykle

wszyscy to robią. :mrgreen:

 

Powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie sposób nalewania oleju bez lejka i bez dziubka?

 

Trzeba tak ustawić puszkę, butlę, pojemnik z olejem, aby otwór z którego

będziemy lać był w jak najwyższym punkcie podczas przechylania (nalewania).

Bańki z olejem wystarczy obrócić w pozycją "na płasko" lekko tylko unosząc otwór

do góry. Wszystko po to aby w miejsce każdej ilości wylanego oleju natychmiast

do bańki dostało się powietrze a dzięki temu olej wypływał w sposób "laminarny" :idea:

 

Spróbujcie tego sposobu nalewają mleko z kartonika.

- kartonik ustawić tak aby dłuższy bok podczas przechylania był w pionie i

oczywiście otwór wylewowy z kartonika najwyżej od miejsca do którego nalewamy.

Właściwie można powiedzieć, że należy kartonik ustawić dokładnie odwrotnie, niż zwykle

wszyscy to robią. :mrgreen:

 

Powodzenia :mrgreen:

 

To teraz cwaniaku bierz ścierkę i wycierał to mleko, które rozlałem na stół zamiast do szklanki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brt, no właśnie czajnik jest tak skonstruowany, że podczas przechylania go, powietrze od razu dostaje się do wewnątrz i przepływ wody pozostaje niezaburzony, a gdy przechylasz kartonik z mlekiem, to wypływające mleko "zasłania" wylot, wewnątrz powstaje "podciśnienie" i chlapiesz mlekiem wokół filiżanki ... :wink:

 

Trolololo, napisałem, że często wystarczy lać z puszki bokiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ojciec wątku pragnę zaraportować,że używanie dziubka w puszce 300V faktycznie pomaga i lejek nie potrzebny :wink:

Teraz to jest oczywiste :roll: :oops:

 

Za to pytanie czy każde 2.5XT bierze olej w normalnej miejskiej/mieszane jeździe?

Miałem niedawno wymieniane pierścienie coś tam robione z gniazdami zaworowymi,liczyłem po cichu,że trochę przystopuje.Niestety dalej go schodzi a ja naprawdę już jeżdżę tak ekonomicznie po mieście,że osiągam spalanie rzędu 12.3L/100km .

Rozumiem jakbym go pałował jak głupi odcinka cały czas,nieważne zimny ciepły ,ale on u mnie ma delikatne życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...