Skocz do zawartości

Prędkościomierz na mnie syczy/brzęczy/buczy ^^


BelegUS

Rekomendowane odpowiedzi

Ave!

 

Jak w tytule - od pewnego czasu (rzekłbym, że od momentu, gdy na autobanie udało się osiągnąć licznikowe 200 :twisted: ) od strony zegarów w mojej "Maleńkiej" dobiegają - raz głośniejsze, raz cichsze - śmieszne dźwięki. Ni to brzęczenie, ni to buczenie, ni to "bulgotanie" (serio - coś w stylu szemrzącej wody :roll: ). Jak będzie trzeba, to i filmik nagram.

 

Co to może być, jak to naprawić, i co to oznacza?

 

Czy rzeczywiście dobicie do dwóch setek "spsuło" zegary? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BelegUS, a licznik kilometrow Ci jeszcze biega?

No ba, biega bez problemu, całkiem jak na WolnegoSsaka szybko :mrgreen: I właśnie chcę, żeby biegał jak najdłużej :)

 

obstawiam na mechanizm zebatkowy w tymze urzadzeniu :mrgreen:

Trudna/kosztochłonna jest wymiana tego?

Zapewne taniej było by wymienić całe zegary (podświetlenie też chyba mam słabiutkie już...), ale chciał bym oryginalny stan licznika zachować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba, biega bez problemu, całkiem jak na WolnegoSsaka szybko I właśnie chcę, żeby biegał jak najdłużej

nie chodzi mi o igle predkosciomierza tylko o licznik km, ten co pokazuje przebieg.

Trudna/kosztochłonna jest wymiana tego?

Zapewne taniej było by wymienić całe zegary (podświetlenie też chyba mam słabiutkie już...), ale chciał bym oryginalny stan licznika zachować

 

nie bawilem sie w to, to nie wiem:)

 

-- Śr maja 02, 2012 9:52 am --

 

najlepiej bedzie jak podniesiesz fure na koziolki... wyjmiesz licznik z deski, zdejmiesz szybke, wrzucisz bieg i ruszysz.. tak zeby licznik km i predkosciomierz zaczely biegac.. wtedy osluchac i bedziesz mial pewnosc co jest nie teges:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o igle predkosciomierza tylko o licznik km, ten co pokazuje przebieg.

Ah, pardon... ale ten też działa, ostatnio 235k bodaj stuknęło ^^

 

 

najlepiej bedzie jak podniesiesz fure na koziolki... wyjmiesz licznik z deski, zdejmiesz szybke, wrzucisz bieg i ruszysz.. tak zeby licznik km i predkosciomierz zaczely biegac.. wtedy osluchac i bedziesz mial pewnosc co jest nie teges:)

Chyba będę miał w najbliższym miesiącu okazję to zrobić... to zrobię :)

 

Przy okazji - czy zegary w "przejściówce" (MY97 - polift z zewnątrz, przedlift wewnątrz) ma zegary na linkę, czy na "prunt"? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak się urwała łapa silnika w corsie to była to pierwsza oznaka :P silnik delikatnie się obniżył i linka naciągnęła.

 

Potem było już tylko gorzej hehe tak na przyszłość to jak byto była linka jedynym sensownym rozwiązaniem jej włożenia było najpierw odpięcie przy skrzyni włożenie w zegary i dopiero założenia do skrzyni no i oczywiście w Corsie działała dobrze tylko oryginalna bo zamiennik też się tak zachowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak się urwała łapa silnika w corsie to była to pierwsza oznaka :P silnik delikatnie się obniżył i linka naciągnęła.

Weź nie strasz :oops:

 

Potem było już tylko gorzej hehe tak na przyszłość to jak byto była linka jedynym sensownym rozwiązaniem jej włożenia było najpierw odpięcie przy skrzyni włożenie w zegary i dopiero założenia do skrzyni no i oczywiście w Corsie działała dobrze tylko oryginalna bo zamiennik też się tak zachowywał.

Czyli to mocno grubsza zabawa będzie? :roll: Na poprawieniu ułożenia się nie skończy? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(serio - coś w stylu szemrzącej wody :roll: )

 

Jesteś pewien ze to własnie nie szmerająca woda?

 

U mnie na zimnym norlmalnie słychać jakby ktoś lał wode do wiadra :wink: płyn chłodniczy sie przelewa.

 

także upewnij sie że to z zegarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(serio - coś w stylu szemrzącej wody :roll: )

 

Jesteś pewien ze to własnie nie szmerająca woda?

 

U mnie na zimnym norlmalnie słychać jakby ktoś lał wode do wiadra :wink: płyn chłodniczy sie przelewa.

 

także upewnij sie że to z zegarów

 

Niee, to z całą pewnością prędkościomierz... wraz z prędkością się natężenie/hałas wzmaga, przy niskich prędkościach prawie nie słychać/nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
(serio - coś w stylu szemrzącej wody :roll: )

 

Jesteś pewien ze to własnie nie szmerająca woda?

 

U mnie na zimnym norlmalnie słychać jakby ktoś lał wode do wiadra :wink: płyn chłodniczy sie przelewa.

 

także upewnij sie że to z zegarów

 

Niee, to z całą pewnością prędkościomierz... wraz z prędkością się natężenie/hałas wzmaga, przy niskich prędkościach prawie nie słychać/nie ma...

 

Siema,

a czasem nie potrzebujesz innego licznika na części co by ogarnąć problem?

oddam taki do N/A za pasztet! i jest on w okolicach Rudy Śląskiej :mrgreen:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

a czasem nie potrzebujesz innego licznika na części co by ogarnąć problem?

oddam taki do N/A za pasztet! i jest on w okolicach Rudy Śląskiej :mrgreen:

 

Pozdro

 

Jak się znowu pojawi, to chętnie ;) Ale na razie przestało... tak samo z siebie... obserwuję to, na dniach będę rozbierał licznik... zobaczymy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

BelegUS, obstawiam, że lekko wypięła się linka albo może trzeba ja przesmarować?? U mnie w zimie pojawiały się różne dźwięki czasami... stąd ten pomysł ze smarowaniem :) może za szybko jechałeś i się zagotowała :D Oliwa nie zaszkodzi.

Jak będziesz wypinać zegary pamiętaj, żeby najpierw odpiąć ze skrzyni, później zegary wydzieraj. Przy montażu zwróć uwagę, żeby dobrze w gniazdo wpała bo potem licznik nie kręci i CHECK się świeci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...