Jump to content

Legacy IV 165HP 2.0

Recommended Posts

Historia problemu

2.0 N/A 165HP 2006 rok 5 biegów manual, kod silnika EJ204, przejechane 46000mil ~75000km

Kilka tygodni temu auto warczało na mnie jak startowałem przy 1500-2000rpm.

To było coś pomiędzy pierdem a zgrzytem.

Idiota mechanik powiedział mi ze tarcza sprzęgła się zeszkliła i może przejdzie, możne nie.

No i przeszło. Na tydzień.

Po czy po drodze z pracy auto zaczęło wydawać paskudny dźwięk przy wyciskaniu sprzęgła.

Pomyślałem, ze to serwo pedału sprzęgła albo powietrze w hydraulice, ale bo 12km przy samym domu

pojawił się rechot łożyska.

Tzw. spec od subaru powiedział ze to sprzęgło, każdy mówi co innego a ceny są kosmiczne.

Krotko. Chcą mnie orżnąć.

Symptomy

Nie mam gdzie rozebrać i zostawić auta na dwa dni żeby obejrzeć DMF i ew. wymienić. Mam podejrzenia ze tez padł.

Generalnie auto odpala bo trzech kaszlnięciach, kreci się na 1500 przez 5 minut i spada do 760, delikatnie trzęsie karoseria.

przy wciskaniu sprzęgła słychać łoskot łożyska, przy probie ruszenia dźwięki rodem z piekła.

Wolno wspina się na obroty, jeszcze wolniej opada.

Jedzie cicho i równa, jeśli natomiast odpuszczę powoli gaz na biegu nie zwalnia płynie, tylko szarpie jak stara kobyla.

Plan

Wymienić kolo zamachowe na solidne, być może ode-lżone, sprzęgło, łożysko i docisk Exedy lub ACT.

Limit czasowy maksymalnie 16h na przedziale weekendu (nie mam garażu, wiec użyję charytatywności znajomego).

Pytanie

Rozumiem, ze temat już się pojawił, jednakże gdziekolwiek nie zaglądam (UK, AU, PL, USA) nikt nie podaje konkretnych informacji.

Części jak hamulce czy tez niektóre elementy silnika to Impreza GC lub Forester 2.0X.

A jeśli chodzi o solidny zamach i sprzęgło to nie mam zielonego pojęcia.

Czy ktoś możne mi doradzić?

dla potwierdzenia 2.0 N/A 165HP EJ204 konwersja z DMF na solidne kolo zamachowe.

Dziękuję!

po pierwsze, poproś modów o przeniesie do technicznego/legacy. Tam jest większa szansa na uzyskanie pomocy.

Po drugie.

"Pytania do dzialu technicznego" to nazwa tej sekcji forum.

No wielce pomocne...

Juz znalazlem odpowiedz. Dla swietego spokoju odnowie temat w sekcji Legacy.

Z checia poczytam opinii ludzi ktorzy robili konwersji.