Jump to content

Zaciski tył wrx 01

haller
 Share

Recommended Posts

Witam ponownie!

Zabrałem się do pierwszej wymiany klocków hamulcowych z tyłu w swoim wrx. Niestety po odkręceniu kół okazało się, że siedzi tam najprawdopodobniej komplet od wersji gt, klocki od wrx były całkiem inne, a tarcze mają 266mm zamiast bodajże 290mm. Auto ogólnie sprowadzone z Anglii, przeróbka w waabgarage, kupiłem już po przeróbce.

W tej chwili założyłem jakieś tańsze klocki, byle tylko się poruszać. Tarcze są już zużyte i powinienem już je wymienić. Co w tym przypadku radzilibyście zrobić? Czy szukać zacisków od wrx i pod te zaciski szukać tarcz i klocków? Czy wystarczy np. kupić teraz jakieś lepsze tarcze?

Z góry dzięki za pomoc.

Witam ponownie!

Zabrałem się do pierwszej wymiany klocków hamulcowych z tyłu w swoim wrx. Niestety po odkręceniu kół okazało się, że siedzi tam najprawdopodobniej komplet od wersji gt, klocki od wrx były całkiem inne, a tarcze mają 266mm zamiast bodajże 290mm. Auto ogólnie sprowadzone z Anglii, przeróbka w waabgarage, kupiłem już po przeróbce.

W tej chwili założyłem jakieś tańsze klocki, byle tylko się poruszać. Tarcze są już zużyte i powinienem już je wymienić. Co w tym przypadku radzilibyście zrobić? Czy szukać zacisków od wrx i pod te zaciski szukać tarcz i klocków? Czy wystarczy np. kupić teraz jakieś lepsze tarcze?

Z góry dzięki za pomoc.

a samochód nie jest przypadkiem z USA sprowadzony?

coś mi się wydaje, że w UK od początku do końca stosowane były dwutłoczki w WRXach.

ale do puenty:

zmiana zacisków tylnych nie jest taka prosta jak na pozór by się zdawało.

oprócz tarcz, zacisków i klocków hamulcowych potrzebne będą adaptery na przykład takie jak te: http://sklep.nie-ASO.pl/product-pol-82323047-Adaptery-montazowe-hamulcow-tylnych-z-Imprezy-WRXa-do-GT-WRX-US-spec.html

cały proces montażu opisany jest tutaj:

http://sl-i.net/FORUM/viewtopic.php?f=12&t=20576

od siebie dodam, że osłonę tarczy kotwicznej da się dogiąć, żeby nie przeszkadzała w montażu tarczy 290mm.

ja przy okazji wymieniłem również przewody hamulcowe na takie w stalowym oplocie, więc nie wiem, czy fabryczny przewód do jednotłoczka nie będzie za krótki.

pamiętaj także o regulacji szczęk hamulca ręcznego przed założeniem nowych tarcz.

jakbyś miał pytania, pisz na priv. temat przerobiłem od podstaw ;)

btw. zawsze możesz się zastanowić nad pozostawieniem starego układu hamulcowego. dobre klocki + tarcze zdecydowanie dają rade w normalnej eksploatacji.

pozdro!

Cześć!

Zostały mi adaptory. Kupione na forum. Oddam za pasztetową cenę 100zł

Jeszcze ich nie wystawiłem w dziale K/S.

Pozdro

Cześć!

Zostały mi adaptory. Kupione na forum. Oddam za pasztetową cenę 100zł

Jeszcze ich nie wystawiłem w dziale K/S.

Pozdro

dżiza... jak chciałem kupić to nie było takich okazji!!! :evil:

:wink:

Auto przyjechało do Anglii z Japoni. Nie wiem czy tam fabrycznie takie montowali?

Co do zacisków, to w jakim przedziale cenowym mniej więcej można takie dostać? Może ktoś z forum ma takie na sprzedaż?

Tarcze i tak już muszę wymienić bo mają mniej niż minimum.

Pozdrawiam!

Auto przyjechało do Anglii z Japoni. Nie wiem czy tam fabrycznie takie montowali?

Co do zacisków, to w jakim przedziale cenowym mniej więcej można takie dostać? Może ktoś z forum ma takie na sprzedaż?

Tarcze i tak już muszę wymienić bo mają mniej niż minimum.

Pozdrawiam!

zaciski: 400-900zł w zależności od stanu, rocznika itp.

tarcze, klocki: w zależności od jakości, w każdym razie 450 wzwyż

adaptery: jak widać 100-330(nowe)

przewody hamulcowe: (nowe) od 300 do 600 za komplet ( w stalowym oplocie )

podczas wymiany: płyn hamulcowy, smar miedziowy, komplet odpowiednich narzędzi ;)

A jak to rozróżnić?

a o co pytasz? ;)

może lepiej zdradź nam jaki jest rocznik Twojej Imprezy ;)

a zaciski na dwutłoczkowe możesz zmienić także w GC jeśli będziesz miał taką zachciankę 8)

adaptory są zarezerwowane dla hallera. Jak się chłopak określi to będzie wiadomo...

i napewno pasują do tylnego dwutłoczka:

post-14782-1351844686_thumb.jpg

post-14782-135184468613_thumb.jpg