Skocz do zawartości

forester 2.5 xt 2009 palenie oleju 0.7l na 5000km norma?


adaskoo23

Rekomendowane odpowiedzi

duzo zmiennych w tym rownaniu;) i pytania AdaSch'a zasadne ale sama ilosc jeszcze nie jakas dramatyczna.

 

moj forek zlopie olej podobnie, moze troche tylko mniej a uzytkowany przez zone b. spokojnie.

mamy go od przebiegu 15kkm, nie wiem jak byl docierany i jak jezdzony wczesniej ale za mojej kurateli (teraz ok 85kkm) zachowuje sie to stabilnie takze uznalem ze ten typ tak ma i sie nie przejmuje:)

 

-- 22 kwi 2012, o 21:00 --

 

Please, nie rozmnażajcie wątków olejowych, bo się pogubimy... :roll:

 

pogubic to sie dopiero w tym jednym wlasciwym mozna...dobra juz dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaskoo23, producenci określają zużycie na poziomie 1l/1000km (a nawet 1,6l/1000km) jako norma.

Każdy silnik zużywa jakąś ilość oleju. Ile - to zależy od konstrukcji silnika (boxery mają tendencję do brania oleju, również turbina do tego się przyczynia) oraz na jak spasowany egzemplarz akurat trafiłeś. Mój Forester bierze od 0,2 do 0,4 l/1000km "od nowości", był docierany "jak bozia przykazała", nigdy nie upalany, wymiany oleju w terminie, delikatnie traktowany gdy zimny itd, itd, słowem traktowany jak należy :mrgreen:

Wiem, że można zmienić olej na taki, który będzie "mniej uciekał" :wink: , ale wolę już lać dobry olej, sprawdzać stan co kilkaset km, dolewać gdy trzeba, niż ryzykować przyspieszone zużycie silnika.

 

Jednym słowem - czasem tak bywa - niektóre silniki zużywają więcej oleju od innych i nadal są dobre, a te uturbione Subaru często tak mają :idea: . Dolewaj i ciesz się jazdą, albo zmień samochód, ale i tak możesz trafić na egzemplarz, który będzie brał olej a producent powie Ci, że to norma :idea:

Powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.moze coś w tym jest.Wniosek jest jeden ,,ten typ tak ma" i już.W sumie nie przeszkadza mi to ,kwestia przyzwyczajenia się do regularnego pilnowanie tego tematu.Wcześniej miałem octavie TDi zrobiłem 200 tyś i od wymiany do wymiany .Damy rade....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...