Skocz do zawartości

pompa wspomagania


adam1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Ostatnio dość cięzko chodzi mi wspomaganie kierownicy. Z mechanikiem doszliśmy do wniosku że to pompa - na wyższych obrotach działa na niskich nie ma wspomagania czasami.

Z tego co widziałem na alegro mozna kupić nie drogo używkę ale czy sie opłaci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angole mają dokładnie takie same pompy jak eu,z tego co widziałem na własne oczy jest kilka modeli pomp musisz zdemontować swoją i porównać z tą co chcesz kupić

ja miałem ten sam problem w swoim wrx wspomaganie było tylko na wysokich obrotach wymiana pompy załatwiła sprawę raz na zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na alegro mozna kupić nie drogo używkę ale czy sie opłaci ?

 

Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą! :mrgreen:

 

Pompa, jeśli na razie tylko "ciężko chodzi", a więc żyje, jest w pełni regenerowalna. Zregeneruj i zapomnij o temacie. Wymiana nawet na nową pompę nie da Ci żadnej gwarancji trwałości.

 

A, te pompy na allegro to pewnie też regenerowane. Kto by sprzedawał nówkę, skoro ceny ustala importer i można u niego kupić bezpośrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i mnie dopadł ten problem, na wolnych obrotach nie ma wspomagania, jak auto zacznie się toczyć, jest lepiej, jak złapie 1200obr jest OK, no i teraz problem-jakiej pompy mam szukać? tylko z buga? czy inne też da się wsadzić?

 

Leon, możesz dać link do tej instrukcji obrazkowej? regeneracja w firmie u mnie raczej odpada bo mieszkam w UK... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zamówiłem części i bedę próbował sam zregenerować, tylko że teraz w dodatku zaczęła jęczeć... mam nadzieję że jeszcze nie jest za późno...

 

kurcze chłopaki pomocy, jak odkręcić to zaj... koło pasowe? jest jakiś cudowny sposób czy po prostu brutalna siła tutaj pomoże... zalałem go na noc wd-40 może pomoże... Mam już dość tej pompy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem części i bedę próbował sam zregenerować, tylko że teraz w dodatku zaczęła jęczeć... mam nadzieję że jeszcze nie jest za późno...

 

kurcze chłopaki pomocy, jak odkręcić to zaj... koło pasowe? jest jakiś cudowny sposób czy po prostu brutalna siła tutaj pomoże... zalałem go na noc wd-40 może pomoże... Mam już dość tej pompy. Pozdrawiam

Sciagacz Ci sie przyda , ale nie wróże nic dobrego jeśli zaczęła wyc :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

... , ale nie wróże nic dobrego jeśli zaczęła wyc icon_redface.gif

 

Czyli jeżeli pompa zaczęła wyć, to już po niej i tylko nowa? Moja wyje, ale na razie nie ma problemu z zanikającym wspomaganiem, zatem może tylko łożysko pada... da się tak jeździć, czy wymiana konieczna jak najszybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odkopię temat. U mnie problem pompy polega przede wszystkim na systematycznym wyciekaniu płynu. Pod pompą widać wyraźnie rozlany płyn, spływa on też chyba po przewodach metalowo-gumowych. Nie ma chyba żadnych problemów z działaniem, przynajmniej w użytkowaniu samochodu od strony kierownicy. Przy maksymalnym skręcie kół, kiedy dobiję do końca, słychać wycie.

 

Jakieś sugestie, diagnozy? Warto się brać za regenerację? Moim zdaniem zawsze warto spróbować bo koszt mały i roboty też nie aż tak dużo ale wolę zapytać bardziej doświadczonych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...