Jump to content

lampy tylne

homer1981
 Share

Recommended Posts

post-13299-135184467407_thumb.jpg

W modelu 2003, z tego co mi wiadomo obie lampy są identyczne tzn białe od góry , czerwone od dołu - jak na zdjęciu.

Mam jednak pewien dylemat.

Wcześniej miałem lampy z modelu 2006 - tam było jasne - bo po jednej stronie była biała do wstecznego , a po drugiej czerwona przeciwmgielna.

Jak to wygląda w tych lampach? Które powinny świecić lampy przeciwmgłowe tylne? Czy są jakieś różnice w tych lampach - europa/ anglia / usa / japonia ??

W Polsce po lewej, w Anglii po prawej, a w us nie mają. Ogólnie jak masz gniazdo na żarówkę to dość łatwo zamontować to światło ;). Wystarczy w lampie wyciąć otwór na żarówkę.

I trochę przepisów:

Zgodnie z art. 30. 1. 3. ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U.1997.98.602),kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

Dyrektywa Europejska, a dokładniej Zmiany do Załączników do dyrektywy 76/756/EWG mówią:

"Podpunkt 4.11.4.1 otrzymuje brzmienie:

Jeżeli w pojeździe jest jedynie jedno światło przeciwmgielne tylne, światło to znajduje się po stronie wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu przeciwnej do kierunku jazdy obowiązującego w państwie rejestracji pojazdu; środek odniesienia może także znajdować się na wzdłużnej płaszczyźnie symetrii pojazdu"

Więc ja bym zrobił żeby obydwa świeciły ;]

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź.

Ja mam już prawą zamienioną bez dziury na przeciwmgielny.

Teraz próbuję dostać lewą - bo tą co miałem z modelu 2007 sprzedałem.

Problem jednak z tym że nigdzie nie idzie znaleźć a jak już mają to angliki, a nie chcę obu przerabiać. Narazie pozostanie więc jedno, jak już kupię lampę, a w przyszłości może przerobię prawą.

Dzięki za odpowiedź.

Ja mam już prawą zamienioną bez dziury na przeciwmgielny.

Teraz próbuję dostać lewą - bo tą co miałem z modelu 2007 sprzedałem.

Problem jednak z tym że nigdzie nie idzie znaleźć a jak już mają to angliki, a nie chcę obu przerabiać. Narazie pozostanie więc jedno, jak już kupię lampę, a w przyszłości może przerobię prawą.

Tak na prawdę to przerobić będziesz musiał dopiero jak będziesz robić przegląd ;)