Skocz do zawartości

lampy tylne


homer1981

Rekomendowane odpowiedzi

post-13299-135184467407_thumb.jpg

W modelu 2003, z tego co mi wiadomo obie lampy są identyczne tzn białe od góry , czerwone od dołu - jak na zdjęciu.

Mam jednak pewien dylemat.

Wcześniej miałem lampy z modelu 2006 - tam było jasne - bo po jednej stronie była biała do wstecznego , a po drugiej czerwona przeciwmgielna.

Jak to wygląda w tych lampach? Które powinny świecić lampy przeciwmgłowe tylne? Czy są jakieś różnice w tych lampach - europa/ anglia / usa / japonia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce po lewej, w Anglii po prawej, a w us nie mają. Ogólnie jak masz gniazdo na żarówkę to dość łatwo zamontować to światło ;). Wystarczy w lampie wyciąć otwór na żarówkę.

 

I trochę przepisów:

 

Zgodnie z art. 30. 1. 3. ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U.1997.98.602),kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

 

Dyrektywa Europejska, a dokładniej Zmiany do Załączników do dyrektywy 76/756/EWG mówią:

 

"Podpunkt 4.11.4.1 otrzymuje brzmienie:

Jeżeli w pojeździe jest jedynie jedno światło przeciwmgielne tylne, światło to znajduje się po stronie wzdłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu przeciwnej do kierunku jazdy obowiązującego w państwie rejestracji pojazdu; środek odniesienia może także znajdować się na wzdłużnej płaszczyźnie symetrii pojazdu"

 

Więc ja bym zrobił żeby obydwa świeciły ;]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ja mam już prawą zamienioną bez dziury na przeciwmgielny.

Teraz próbuję dostać lewą - bo tą co miałem z modelu 2007 sprzedałem.

Problem jednak z tym że nigdzie nie idzie znaleźć a jak już mają to angliki, a nie chcę obu przerabiać. Narazie pozostanie więc jedno, jak już kupię lampę, a w przyszłości może przerobię prawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ja mam już prawą zamienioną bez dziury na przeciwmgielny.

Teraz próbuję dostać lewą - bo tą co miałem z modelu 2007 sprzedałem.

Problem jednak z tym że nigdzie nie idzie znaleźć a jak już mają to angliki, a nie chcę obu przerabiać. Narazie pozostanie więc jedno, jak już kupię lampę, a w przyszłości może przerobię prawą.

 

Tak na prawdę to przerobić będziesz musiał dopiero jak będziesz robić przegląd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...